REORGANIZACJA FORUM

regulamin, bieżące sprawy, informacje od administracji

Jak powinien brzmieć zmieniony tytuł forum?

Ankieta wygasła 22 kwi 2021, o 10:38

Forum prawa przyciągania
25
58%
Forum prawa przyciągania i kreacji życia
18
42%
 
Liczba głosów : 43

REORGANIZACJA FORUM

Postprzez mrO » 12 kwi 2021, o 10:38

Drodzy użytkownicy!
Jednogłośną decyzją zarządu forum, nasza strona przejdzie niedługo małą reorganizację.
Na przestrzeni prawie siedmiu lat działalności forum, dało się tutaj zauważyć wiele tematów niekoniecznie związanych z prawem przyciągania. Pojawiały się już tutaj tematy religijne, medyczne, polityczne, spiskowe, o podejrzanych substancjach do spożycia, ezoteryczne. Krótko mówiąc – zaczął się robić śmietnik. Zagadnienia były tak ogólne, że tak naprawdę brakowało nam tu jeszcze kółka różańcowego „bo ktoś ma takie wierzenia więc ma prawo o tym pisać”.
Internet jest tak ogromnym miejscem, że każdy z nas znajdzie w nim coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami i naprawdę nie widzimy sensu tworzenia forum „o wszystkim i o niczym”. Szanujemy naszych użytkowników, ich poglądy, przekonania i wybory. Jesteśmy zdania, że wiele tematów jest bardzo kontrowersyjnych i wywołuje niezdrowe emocje, których chcemy unikać. Chcielibyśmy aby użytkownicy wiedzieli od początku czemu dokładnie poświęcone jest to forum i co wcale nie musi wiązać się pod hasłem „prawo przyciągania”.

Forum to będzie poświęcone wyłącznie zagadnieniom prawa przyciągania i tematom stricte okołoprawoprzyciąganiowym (np. ścisłej duchowości, zagadnieniom duszy, prekognicji, medytacji, technikom uzdrawiającym i uwalniającym). Niestety przez wielu ludzi, osoby „prawoprzyciąganiowe” traktowane są jak kosmici, fanatycy teorii spiskowych, tzw. „foliarze” czy co tam jeszcze jest ;) A prawoprzyciąganiowiec to niekoniecznie człowiek, który mieszka w dżungli i pije ayahuascę albo upiera się, że świat jest w jednym wielkim spisku. Oczywiście tacy ludzie również mogą być prawoprzyciąganiowi. Ale prawoprzyciąganiowy może być również nauczyciel, farmaceuta, prawnik czy lekarz, który się szczepi i nie widzi w tym nic złego. KAŻDY JEST KREATOREM SWOJEGO ŻYCIA I JEŚLI JEMU TO ODPOWIADA A JEGO ŻYCIE JEST DLA NIEGO JAK Z MARZEŃ TO O TO PRZECIEŻ CHODZI. I wcale nie oznacza to, że ktoś jest mniej „oświecony”, „świadomy” czy „zmanipulowany”.
Moim zdaniem osoba zainteresowana jakimiś teoriami spiskowymi ma się za świadomą i oświeconą, ale sama non stop nakręca w sobie paranoję strachu i wszechobecnie komentuje te spiski w sieci, a według PP przyciąga więcej takich rzeczy do swojego życia. Nie tylko w formie informacji, ale też w takiej formie, że właśnie tak wygląda jej życie. Ale to MOJE zdanie, a każdy może mieć inne. W ten sposób odchodzi od tego co jest sednem istoty kreacji, a przechodzimy do czegoś co w ogóle nie ma znaczenia – niepotrzebnych przepychanek i ciągnięcia liny w swoją stronę.
Dlatego naszym zamiarem jest utrzymanie tego miejsca zdecydowanie z dala od różnych kontrowersyjnych dyskusji. To miejsce jest poświęcone prawu przyciągania - dla osób, które ten temat znają lub chcą zgłębiać. Nie mamy tutaj jednego konkretnego nauczyciela, jednej metody. Nie uznajemy hołubienia „idoli i autorytetów”. Zawieramy tutaj wszystko co wiąże się z prawem przyciągania, pozwala je zrozumieć, wdrożyć, uskutecznić, pojąć że może śmigać u niego tak samo bezwiednie jak grawitacja. Poznać historie innych ludzi, inspirować się, szukać, działać, mieć wybór. Bo to naprawdę szeroka dziedzina.
To że ktoś wybrał takie forum to już jego świadome decyzja. My przedstawiamy jasno czemu służy więc pretensje można mieć tylko do siebie samych ;)

Małej modyfikacji ulegnie nazwa forum. Z dotychczasowej nazwy usuniemy słowa „rozwój osobisty”. Dlaczego? Zgodnie uznaliśmy, że pojęcie to jest w ostatnich czasach nadużywane i wręcz wyświechtane. Teraz niemal każdy tytułuje się mianem „coacha rozwoju osobistego”. A co to znaczy? Pojęcie jest to przecież bardzo ogólne, bo rozwój osobisty to również zapisanie się na kurs języka angielskiego lub krawiectwa, a mimo to nijak ma się to do tematyki naszego forum. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, ten człon nazwy zostanie usunięty bądź zastąpiony innym.
Slonce: W związku z tym, że forum dotyczy stricte prawa przyciągania pomyśleliśmy, żeby uaktualnić jego nazwę, bo nazwa "Prawo przyciągania i rozwoju osobistego" nie oddaje w pełni tematyki forum. Treści na forum dotyczą typowo zagadnień związanych z praktycznym stosowaniem prawa przyciągania i to właśnie na tym polu chcemy się skupić. Natomiast "rozwój osobisty" ma szerokie spektrum zagadnień niekoniecznie związanych z prawem przyciągania, stąd też powstał pomysł przekształcenia nazwy. Chcemy, aby użytkownicy mieli wpływ na tworzenie społeczności forum i z racji tego postanowiliśmy udostępnić ankietę, w której będzie można zagłosować na nową nazwę.

Przez jakiś czas niedostępny będzie dział, który na chwilę obecną nazywa się „Rozwój duchowy”. Wątki, które wspólnie z zarządem uznamy za nierezonujące z forum zostaną usunięte. Prawo przyciągania jest naturalnym stanem w przyrodzie, zjawiskiem fizycznym. Nie chcemy mieszać w to jakichś rzeczy nadprzyrodzonych, ezoteryki itp. Zresztą według znalezionej przeze mnie definicji rozwoju duchowego, przedstawia się ona tak: „Rozwój duchowy to mozolna wspinaczka i nieustanne poznawanie prawdy o sobie samym. To nie jest ezoteryka, wychodzenie z ciała, zdolności nadprzyrodzone”. Tak jak wspominaliśmy na początku – szanujemy Wasze przekonania i zainteresowania, natomiast nie są to tematy pasujące do tego forum. Jest jednak wiele innych miejsc w polskiej sieci, które poruszają tę tematykę.
Jednakże na forum pozostanie wątek poświęcony tarotowi – tylko po to by dalej móc w nim pokazać do czego potrafi doprowadzić niezachwiana wiara i przekonanie a także co dzieje się kiedy zwyczajnie nie chcemy pewnej informacji do siebie dopuścić. Temat zostanie jednak przeniesiony do działu „Swobodne dyskusje”.
Z kolei jak już jestem przy tym dziale to chciałbym jednocześnie przypomnieć, że dział „Swobodne dyskusje” mimo tego iż jest swobodny, nie oznacza, że omija go regulamin forum i nasze założenia. Jeśli więc jest jasno powiedziane jakich tematów nie dopuszczamy na forum to nie dopuszczamy ich na CAŁYM forum, nawet w „Swobodnych dyskusjach” ;) Niech ten dział pozostanie naszym forumowym hydeparkiem.

Przypominam też, że nie uległ żadnym zmianom punkt regulaminu informujący o niereklamowaniu swoich stron, usług i działalności. Na forum działamy wolontariacko, w swoim wolnym czasie, poza pracą. A dla mnie czas jest święty i bezcenny ;) Zarówno administracja jak i moderacja. Nie pobieramy opłat za korzystanie z zamieszczonej tutaj wiedzy i nie mamy opcji premium (choć często zauważamy jak wielu ludzi lubi się nią posiłkować bez podania informacji o autorach czy źródeł :devil ). Wszystko jest za darmo, jak najlepiej poukładane i rozmieszczone dla łatwego wyszukiwania i przyswajania. Samo forum też ma swój koszt - rocznie opłacić trzeba zarówno domenę jak i serwer. Opłata od tego roku uległa podwyżce. Dlatego nie zgadzamy się na traktowanie tego forum jako miejsca swojej darmowej promocji. Niech każdy wejdzie sobie w cennik w Google i zobaczy na ile wycenia się zamieszczanie reklam w sieci, a nie obraża się, że nie zgadzamy się na tłuczenie użytkownikom byle czego do głowy dla czyjejś korzyści. Skoro my potrafimy dobrze prowadzić to miejsce bez żadnych reklam i wklejania na cudzych stronach linków, to inni też mogą to robić. Albo niech w coś sobie inwestują. Nie raz zdarzyło się, że ktoś napisał do Scarlett prośbę o zamieszczenie czegoś u nas i po przejrzeniu informacji, Scarlett nie miała nic przeciwko bo było to sensowne i sama wspierała działalności użytkowników. Tylko czasem trzeba mieć trochę cywilnej odwagi i napisać. Ale nie jeśli ktoś robi to bezczelnie traktując nas jak billboard za darmoszkę ;) Szanujmy się ;) To nie jest "jakieś tam forum" jak może się nowicjuszom wydawać - to kilkuletnia strona z potężną bazą informacji z której niejeden fejsbukowy czy jutubowy "idol" korzysta.
Powyżej znajduje się ankieta z dwiema proponowanymi nazwami forum.
Głosowanie trwa od dziś 10 dni. Głosować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Głos można oddać raz. Ja i Scarlett wstrzymujemy się od głosu, wolimy aby użytkownicy wybrali nowy tytuł.

Wątek pozostaje otwarty aby móc głosować w ankiecie, jednak prosimy o nie odpowiadanie w temacie.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Ilonka_89
Avatar użytkownika
mrO
 
Posty: 697
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 13:42
Podziękował : 158 razy
Otrzymał podziękowań: 695 razy

Powrót do Dział informacyjny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości