OSTRZEŻENIA NA FORUM - czym są i dlaczego się je dostaje?

regulamin, bieżące sprawy, informacje od administracji

OSTRZEŻENIA NA FORUM - czym są i dlaczego się je dostaje?

Postprzez Scarlett » 29 sty 2021, o 19:24

"Ostrzeżenie", jak sama nazwa wskazuje, jest wyłącznie OSTRZEŻENIEM, czyli naszą uwagą, zasygnalizowaniem użytkownikowi o niepożądanych ruchach na forum. Widzi je tylko użytkownik oraz moderacja, nie powoduje ono żadnych ograniczeń w funkcjonowaniu profilu i użytkownika na forum. Jedno ostrzeżenie trwa 90 dni, czyli. ok 3 miesiące. Po tym czasie WYGASA automatycznie. Jednocześnie ostrzeżeń na koncie można mieć trzy. JEDNOCZEŚNIE, czyli w tym samym czasie - ostrzeżenia nie sumują się w ciągu użytkowania forum. Np. jeśli dostałeś dwa ostrzeżenia pięć lat temu, to kolejne dwa w tym roku nie wliczają się do sumy ostrzeżeń za które przysługuje ban.
Czwarte ostrzeżenie, zgodnie z regulaminem, jest jednoznaczne z DWUTYGODNIOWYM banem. "Dwutygodniowym", oznacza, że po dwóch tygodniach zbanowanego konta, profil powraca do pełnej działalności. To ban stały (jak sama nazwa wskazuje), blokuje konto dożywotnio. Bana stałego można otrzymać za poważne naruszenie regulaminu (z którym każdy użytkownik ma obowiązek się zapoznać - zarząd forum nie ma obowiązku odpowiadać na roszczenia wynikające z nieznajomości regulaminu).

Za co jak najbardziej MOŻNA dostać ostrzeżenie?
:arrow: za inicjowanie wątków oraz wypowiedzi, których treścią są kontrowersyjne tematy (np. polityka, religia, medycyna, teorie spiskowe),
:arrow: za zmianę tematu już istniejącego wątku,
:arrow: za niedostosowanie się do pisania w odpowiednich działach i wątkach (w tym przypadku ktoś z zarządu często zwraca wcześniej uwagę najpierw w danym wątku),
:arrow: za brak reakcji na komunikaty któregokolwiek z zarządu forum (zarząd forum w momencie zwracania się do użytkowników jako przedstawiciele swojej funkcji, używa kolorów - admin bordowego, a moderator zielonego),
:arrow: za offtopy,
:arrow: za prowokowanie do kłótni/nieprzyjemnej wymiany zdań,
:arrow: za mniej szkodliwe naruszenia regulaminu, niewymagające drastycznych środków (każdemu może zdarzyć się jakieś przeoczenie czy zapomnienie).

Tak łopatologiczne wyjaśnienie systemu ostrzeżeń musiało zostać napisane żeby część z Was zrozumiała, że za otrzymanie ostrzeżenia nie musicie się oburzać, wypisywać wyzwisk na PW, odgrażać (nie wiem skąd to poczucie, że którekolwiek z nas uroni łzę jeśli zażyczycie sobie usunięcia konta ;) ). To WY tworzycie to miejsce i bardzo się cieszymy, że jesteście, ale forum jest SPOŁECZNOŚCIĄ. A w każdej społeczności są jakieś normy i zasady. Wielu z Was pisze, że na forum jest ład, wszystkie informacje są uporządkowane, co poprawia jakość tego miejsca oraz ułatwia pozyskiwania informacji. Ale to się samo nie dzieje. Aby tak było, muszą istnieć jakieś zasady. To nie grupka pięciu znajomych, ale forum gdzie jest ponad tysiąc użytkowników, obcych sobie ludzi.
Ostrzeżeń nie wysyłamy na chybił-trafił albo za to, że ktoś pisze na zielono jak moderator :) ZAWSZE jest to uargumentowany POWÓD. A jeśli ktokolwiek nie potrafi zrozumieć, że trochę przeholował albo nie potrafi dostosować się do norm społecznych narzuconych przez społeczność do której dołączył, to wyłącznie JEGO problem :) Użytkowanie forum jest dobrowolne. to TY się rejestrujesz, a nie my rejestrujemy Ciebie.

Cały zarząd forum pilnuje tu porządku - akceptujemy konta i posty, łączymy Wasze wątki jeśli są zbliżone, przenosimy wątki i posty, edytujemy posty na Waszą prośbę. Może gołym okiem nie ma co robić - za kulisami jest jednak sporo. To że nie widzicie wielu rzeczy, nie oznacza, że ich nie ma. Inaczej nie potrzebowalibyśmy dwóch moderatorów, a radzilibyśmy sobie we dwójkę ;)
Wielu nowych użytkowników kompletnie nie poczuwa się do choćby minimalnego przejrzenia forum zanim umieści wątek lub post.
Od jakiegoś czasu zauważamy także z moderacją fakt, iż nawet "starzy" użytkownicy zakładając nowe wątki, posługują się zdaniem brzmiącym mniej więcej tak: "Szukałem na forum i nie znalazłem nic na ten temat, jakby co to proszę o przeniesienie".
Chciałabym zapewnić, że żadne z nas nie zna forum na pamięć i my również korzystamy z wyszukiwarki (także przenosząc Wasze posty). Dlatego ten tekst nie jest dla mnie żadnym usprawiedliwieniem. Rozumiem jeszcze nową osobę, ale "starych" użytkowników, którzy znają rozkład forum to już nie bardzo... ;)
Proszę, zwracajcie na uwagę. Jeśli Wy twierdzicie, że nie znaleźliście wcześniej takiego tematu na forum i faktycznie takiego tematu nie ma to OK - super, że zakładacie nowy wątek i otwieramy nową dyskusję. Lubimy to (y) Natomiast jeśli zakładacie wątek twierdząc, że wcześniej szukaliście tego tematu i nie znaleźliście, a moderator jednak znajdzie wątek który pasuje do tego tematu, za coś takiego również może dać ostrzeżenie.
Proszę, szanujcie nasz czas. My też musimy przeszukać forum, a następnie "bawić się" jeszcze w panelu administracyjnym w przenosiny i poprawki. Już wolę jak szukacie i napiszecie w innym wątku niż jak jest założony nowy wątek i muszę go łączyć z innym to bardziej upierdliwe.
Forum istnieje już tyle lat i tyle raz poruszane były tematy regulaminu i działu informacyjnego, że naprawdę nie musimy za każdym razem tłumaczyć każdemu wszystkiego jak dziecku. Tworzymy tutaj społeczność, a każda społeczność ma swoje zasady i normy.

Dlaczego tak szczegółowo opisałam ostrzeżenia i pracę na forum? Dlatego, że od dziś zmieniają się zasady zwracania uwagi na forum i żebyście nie przejmowali się ostrzeżeniem jakby był to nie wiadomo jaki policzek dla Was. Wielu z Was zna mnie prywatnie i wiecie, że na pewno nie działałabym na szkodę Waszego profilu tutaj i zawsze możecie się dogadać. Ale aby jak najbardziej zmniejszyć ilość naszej pracy tutaj, postanowiliśmy we czwórkę, że będziemy znacznie ograniczać ciągłe pisanie w tych samych wątkach przypomnień do czego owe wątki służą - np. jednym z takich wątków jest "Co udało nam się w życiu przyciągnąć?", gdzie mimo kilkudziesięciu naszych postów, że wątek ten służy wyłącznie opisywaniu przyciągnieć, non stop są tam inicjowane offtopy. Zminimalizujemy liczbę ostrzeżeń na PW. Teraz będę to zwykłe ostrzeżenia. Dlatego musicie zrozumieć ich mechanizm. To TYLKO ostrzeżenie. Takie samo jako w wątku. Tylko nie zaśmiecamy nim forum, a widzimy je w Waszym profilu i ułatwia nam to pracę.
Wraz z moderacją apelujemy żebyście nie traktowali ostrzeżenia jak największego zła, skazania na banicję, naszej złośliwości i mściwości, ale jak normalne OSTRZEŻENIE przed nie robieniem więcej tego, przed czym zostało się ostrzeżonym. Z naszego doświadczenia wynika, że takie indywidualne ostrzeżenie jest bardziej skuteczne niż kilkadziesiąt naszych postów w wątkach albo proszenie Was na PW.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung


:arrow: http://prawoprzyciagania.net/viewtopic.php?f=34&p=41179#p41179

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Nathalie
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3525
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 546 razy
Otrzymał podziękowań: 2571 razy

Powrót do Dział informacyjny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron