Neville Goddard – Cud wyobraźni

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Neville Goddard – Cud wyobraźni

Postprzez dj2102 » 30 sie 2021, o 21:54

Drabina to jedno a poczucie tego że coś juz masz to drugie. Dla mnie te dwie rzeczy wykluczają sie nawzajem. I nie moge tego pojąć. Przecież w krotkim uproszczeniu w drabinie zaprzeczasz cały dzień że coś posiadasz. A w w PP masz mieć tego świadomość że to już posiadasz.
dj2102

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mrO » 30 sie 2021, o 22:46

dj2102 napisał(a):Ilonka_89

Nie rozumiem jak to się odnosi do sytuacji z drabiną.
Jak rozumiem w drabinie chodzi o to żeby zaprzeczać cały dzień coś co właśnie pragniesz. Więc to co jest napisane powyżej całkowicie temu zaprzecza

W drabinie chodzi o to aby doświadczyć, a nie o to żeby zaprzeczać. Zaprzeczać możesz cokolwiek tylko sobie wymyślisz, a i tak nie masz gwarancji że ciebie to spotka. W drabie chodzi o to aby przekonać się co można zrobić z swoim życiem mając takie narzędzie niezależnie od tego co masz w głowie. Tutaj chodzi o działanie, a nie myślenie. Myśli się fajnie, tylko co z tego się ma ? Widać to po sytuacji na "rynku" gdzie cały czas wydawane są coraz to nowsze książki, każda kolejna określana "przełomem". Ludzie rzucają się na nie z myślą że po przeczytaniu coś zmieni się w ich życiu. A po przeczytaniu odkładają na półkę z krótką refleksja "dało do myślenia" :lol:

dj2102 napisał(a):Drabina to jedno a poczucie tego że coś już masz to drugie. Dla mnie te dwie rzeczy wykluczają sie nawzajem. I nie mogę tego pojąć. Przecież w krótkim uproszczeniu w drabinie zaprzeczasz cały dzień że coś posiadasz. A w w PP masz mieć tego świadomość że to już posiadasz.

Dlaczego rozdzielasz PP od drabiny ? Przecież to jest to samo. Nie możemy szufladkować, dzielić coraz to kolejnych "idei" tylko dlatego bo wydaje się nam tak łatwiej, wcale tak nie jest. Takie działanie robi nam mętlik w głowie który, to działa na naszą niekorzyść. Mimo że wiele osób ma szeroką wiedzę na temat PP, wypowiada się na każdy temat, bo "wie" to ich życie wcale nie odzwierciedla tego co wiedzą, co jest efektem tych kolejnych ograniczeń.
Nie musisz "czuć", aby coś "mieć". Możesz po prostu mieć i w ogóle nie przejmować się tym czy będziesz miał.
Drabina to rzecz pozwalająca ci przeskoczyć to co określiłeś "świadomość że już posiadasz". To ćwiczenie mające na celu pokazać ci że niezależnie od tego co masz w głowie co do rzeczy którą chcesz to możesz to mieć niezależnie od tego.
W drabinie chodzi o udowodnienie twojemu mózgowi, tobie samemu że zrobiłeś to dzięki swojej wizualizacji. Że to właśnie doświadczenie wejścia po drabinie w trakcie wizualizacji przed snem będzie mieć odzwierciedlenie w twoim życiu. A nie rzeczy, które powtarzasz w trakcie dnia.
Po prostu jak chcesz trochę więcej pieniędzy w swoim życiu to nie czekasz aż "spłynie na ciebie błogostan świadomości posiadania", tylko robisz do spanka drabinę i tyle. Nie przejmujesz się czy tak się stanie, bo nie musisz - tak będzie.
Tylko że prawdą jest to że najpierw musisz wejść na drabinę i poczuć że na niej stoisz, a nie ją zobaczyć. Bo pieniądze to chyba lepiej mieć, a nie zobaczyć :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 670 razy

Postprzez czarekboss » 31 sie 2021, o 10:58

Wszystko co przytoczył mrO to prawda. Jest to trudne do uzyskania. Miałem okres że udało mi się z drabiną potem innymi rzeczami, teraz jednak się zablokowałem i nie potrafię wrócić do wcześniejszego stanu. :( mam jakiś gorszy okres z PP
czarekboss

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Nathalie » 31 sie 2021, o 15:12

czarekboss napisał(a):Wszystko co przytoczył mrO to prawda. Jest to trudne do uzyskania. Miałem okres że udało mi się z drabiną potem innymi rzeczami, teraz jednak się zablokowałem i nie potrafię wrócić do wcześniejszego stanu. :( mam jakiś gorszy okres z PP

Normalka, tak sie czasem zdarza. W takiej sytuacji najlepiej dac sobie spokoj z czytaniem, wyjasnianiem itp i niech samo sie uklada. W momencie kiedy zaczyna sie bardziej drązyc i na sile sobie pomoc to czesto ta presja powoduje wieksze zablokowanie. Im bardziesz chcesz tym wiekszy opor.
Kazdy z nas ma prawo miec lepsze i gorsze dni w kazdym zyciowym aspekcie. Niestety otoczenie i rozni ludzi czesto wywieraja presje zeby bylo caly czas positive vibes a nie da sie miec caly czas positive vibes bo czlowiek ma cala game roznych emocji ktore w nas są. I nalezy sobie czasem na nie pozwolić a nie silować sie z tym. Bo nie ma nic gorszego niz ignorowanie emocji, to moze powodwać problemy. PP jest w zyciu kazdego i ono zawsze funkcjonuje niezleżnie od naszej wiedzy o nim i czasem jak olejemy w trakcie roznych spadków i kryzysów całą wiedzę, ksiązki, instrukcje itp to lepiej dla nas. Najlepiej pokazuje to u osob ktore nie wierzą/nie znają PP a maja swoje wymarzone życia czasem i bez wysilku zadnego. A jak kazdy czlowiek mają rozne dni. Tylko roznia sie tym, ze ty masz swiadomosc tego ze teraz cos ci nie wychodzi bo masz gorszy czas a oni nad tym nie mysla bo nie wiedzą ze to moze miec jakies znaczenie.
To też jest pewne nastawienie i jego zrozumienie. To u mnie dzialalo. i ten problem sie nie pojawia juz.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3

Za ten post autor Nathalie otrzymał podziękowanie od
jaskier
Nathalie

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 174 razy

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień