Forum prawa przyciągania - Rejestracja

Rejestrując się na „Forum prawa przyciągania” zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli się na nie nie zgadzasz, opuść i nie korzystaj z „Forum prawa przyciągania”. „Forum prawa przyciągania” ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.

Forum „Forum prawa przyciągania” działa na skrypcie phpBB, wydanym na licencji „General Public License” (zwanej też „GPL”) i możliwym do pobrania ze strony www.phpBB3.PL. Skrypt phpBB tylko ułatwia dyskusje przez Internet, jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w Internecie za pomocą tego skryptu. Więcej informacji o skrypcie phpBB można znaleźć na stronie www.phpBB3.PL.

Regulamin obowiązujący na forum prawa przyciągania i rozwoju osobistego prawoprzyciagania.net

1. Niniejszy regulamin obowiązuje każdego użytkownika forum. Zakładając konto na prawoprzyciagania.net, użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wymienionych zasad.

2. Niniejsza strona jest forum dyskusyjnym służącym do wymiany poglądów, doświadczeń i informacji między osobami zainteresowanymi tematyką forum.

3. Pełną możliwość korzystania z wszystkich dostępnych funkcji forum na tylko zarejestrowany użytkownik. Konto na forum może posiadać wyłącznie osoba akceptująca niniejszy regulamin. Zarząd forum nie ma obowiązku odpowiadać na roszczenia wynikające z nieznajomości regulaminu.

4. Zabrania się zamieszczania treści o charakterze rasistowskim, pornograficznym, wulgarnym lub obrażającym innych użytkowników. Dotyczy to także grafiki, nicków i avatarów. Ponadto użytkownik uczestniczący w dyskusjach na forum powinien przestrzegać zasad poprawnej pisowni, interpunkcji, ortografii oraz zasad netykiety.

5. Zabrania się zamieszczania spamu, reklam, pogróżek, wyzwisk, cudzych danych osobowych oraz prywatnej korespondencji bez zgody autora. Dotyczy to także grafiki, nicków i avatarów.

6. Zabrania się traktowania forum jako miejsca darmowej promocji własnych stron, usług i materiałów bez czynnego, bezspamowego uczestniczenia w życiu forum. Konta zakładane tylko w tym celu będą niezwłocznie usuwane.

7. Każdy użytkownik ma prawo do własnego zdania i wyrażania własnych poglądów (pod warunkiem, że nie robi tego w sposób łamiący pkt. 2, 4, 5 i 6 niniejszego regulaminu).

8. Niezalecane jest inicjowanie wątków oraz wypowiedzi, których treścią są kontrowersyjne tematy (np. polityka, religia, medycyna, teorie spiskowe). Zarząd forum może w takim przypadku wyciszyć rozmowę.

9. Użytkownik rejestrując się na forum, wyraża zgodę na umieszczanie na nim swoich treści, a także bierze za nie pełną odpowiedzialność. Zarząd forum nie usuwa postów na życzenie użytkownika. Użytkownik może używać cudzych treści tylko w przypadku zastosowania prawa cytatu oraz podając informacje o źródle (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

10. Zabrania się kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania treści forum, bez zgody ich autora. Wyjątkiem jest podanie źródła – w tym przypadku odnośnika do konkretnej treści z forum (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

11. Użytkownik zobowiązany jest do pisania w odpowiednich działach i wątkach. W przypadku zakładania nowego tematu, upewnia się, czy takowy już nie istnieje lub czy nie został poruszony podobny (korzysta z wyszukiwarki). Posty niepasujące do konkretnego wątku albo powielone wątki będą łączone do odpowiedniego.

12. Zabrania się zmiany tematu już istniejącego wątku. Można to zrobić po konsultacji z administratorem forum jeśli istnieją ku temu konkretne powody.

13. Posty znacząco odbiegające od tematyki wątku będą usuwane lub przenoszone do odpowiedniego działu.

14. Czat jest miejscem przeznaczonym do dowolnych dyskusji (za wyjątkiem treści zabronionych w pkt. 2, 4, 5 i 6 niniejszego regulaminu). Decyzje administratorów i moderatorów nie podlegają ocenom/dyskusjom na czacie.

15. Funkcję moderatora może nadać administrator. Obowiązkiem moderatora jest działanie zgodnie z regulaminem forum oraz kierowanie się bezstronnością. Do jego uprawnień należy pilnowanie porządku na forum – zwracanie uwagi użytkownikom, pomoc użytkownikom, ostrzeżenia, banowanie, usuwanie postów niezgodnych z regulaminem, przenoszenie postów i łączenie wątków. W przypadku swojej dłuższej nieobecności na forum, administrator może tymczasowo nadać moderatorowi funkcje administratorskie.

16. Administrator jest właścicielem forum i zajmuje się zarządzaniem nim. Także zobowiązany jest do działania zgodnie z regulaminem forum oraz kierowania się bezstronnością.

17. Ostrzeżenie jest zwróceniem uwagi użytkownikowi i zasygnalizowaniem jego niepożądanych ruchów na forum. Widoczne jest wyłącznie dla zarządu forum oraz użytkownika, który je otrzymał. Czas trwania ostrzeżenia wynosi 90 dni. Po tym czasie automatycznie wygasa. Ostrzeżenie nie powoduje żadnych ograniczeń w funkcjonowaniu użytkownika na forum.

18. Trzy otrzymane i trwające jednocześnie ostrzeżenia skutkują dwutygodniowym zbanowaniem konta. Użytkownicy, którzy już wcześniej otrzymali tymczasowego bana, a po jakimś czasie otrzymają kolejne trzy ostrzeżenia, mogą zostać zbanowani na stałe. Zarząd forum ma obowiązek uargumentować bana, podając punkt regulaminu, który został przez użytkownika naruszony.

19. W przypadku naruszenia 2, 4, 5 i 6 pkt. niniejszego regulaminu, administrator może trwale i bez ostrzeżenia usunąć konto użytkownika.

20. Za regularne dodawanie postów nic niewnoszących do tematu wątku lub zakładanie bezsensownych wątków, brak reakcji na ostrzeżenia administratora i moderatorów oraz kiedy użytkownicy jednoznacznie wskazują, iż dane posty są dla nich męczące, można otrzymać dwutygodniowego bana. Jeśli po minięciu terminu bana sytuacja się powtórzy, użytkownik może otrzymać bana stałego.

21. Zarząd forum ma prawo usunąć link ze stopki posta użytkownikowi, który ma mniej niż 10 merytorycznych postów lub wzbudza podejrzenia co do autentyczności profilu.

22. Administrator może trwale i bez ostrzeżenia usunąć konto użytkownika, który umieszcza linki i podejrzanie treści mając mniej niż 10 merytorycznych postów lub wzbudza podejrzenia co do autentyczności profilu.

23. Kolor czerwony może być stosowany przez administratora forum, natomiast zielony przez moderatorów. Używają oni tych kolorów w postach, w momencie zwracania się do użytkowników jako przedstawiciele swojej funkcji (m.in. komunikując o offtopie, ostrzeżeniach itp.)

24. W celu usunięcia konta należy skontaktować się z administratorem. Wszystkie treści zamieszczone przez użytkownika, pozostają na forum po usunięcia konta. Usunięcie konta jest nieodwracalne. Administracja usuwa konta użytkowników, którzy przez okres 12 miesięcy od rejestracji, ani razu nie zalogowali się na forum.

25. Zabrania się zamieszczania w nickach nazwisk, adresów mailowych oraz adresów stron internetowych. Takie konta nie będą akceptowane.

26. Zmiany nicku można dokonać maksymalnie jeden raz. Na uzasadnioną prośbę użytkownika, zmiany dokonuje administrator. W tym celu należy napisać wiadomość PW na konto administratora lub na administracja@prawoprzyciagania.net Wiadomość e-mail uwzględniana jest tylko wtedy, kiedy zostaje nadana z adresu na który zarejestrowane jest konto.

27. Po zmianie nicku, aby uniknąć chaosu w postach, użytkownik zobowiązany jest poinformować o tym fakcie pozostałych użytkowników, podając swój stary i nowy nick w wątku Zmiana nicku, w dziale Propozycje, uwagi, problemy (dział widoczny dla osób zalogowanych).

28. Użytkownik może posiadać na forum TYLKO JEDNO konto.

29. Użytkownik zobowiązany jest do respektowania treści zawartych przez zarząd forum w Dziale Informacyjnym.

30. Posty dodane na forum nie zastępują diagnozy medycznej oraz leczenia i nie można ich stosować jako alternatywy leczenia medycznego.

31. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

32. Administracja nie odpowiada za szkody, które mogą wyrządzić informacje zawarte na tym forum.

33. Regulamin może ulec zmianie.

 
cron