Przekonania - WĄTEK ZBIORCZY

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 17:25

Born1975 napisał(a):Czytałem książki Leonarda Orra, ale... zaczynamy robić OT, więc jako moderator proszę o zaniechanie tego.

W takim razie nie będę dopytywał i w zasadzie to już chyba zakończę ten wątek :)

Popracuję z afirmacjami i posiedzę nad metodą Silvy, bo jakoś tak mnie ciekawi.

Dzięki wszystkim za pomoc :)
Kubas

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Wenus21 » 21 lis 2018, o 17:46

Ale kto tu powiedział o kontrolowaniu wszystkich myśli ? To oczywiste ,że jest to nie możliwe. Widocznie nie jasno się wyraziłam.Miałam na myśli wyłapywanie myśli nie slużących nam i ucinanie ich bądź zatepowanie korzysnymi aż wejdzie nam w nawyk nowy sposób myślenia. :D Odnoszę się tu do zmiany myślenia o sobie bo z tym m.in zmaga się autor wątku. I z tym ja miałam ogromny problem.
W kazdym razie u mnie to zadzialalo (+ podjecie dezycji o zmianie) :D Być może u Kubasa zadziała co inne. I tego Ci życzę ,żebyś znalazł najlepszy sposób na zmiane dla siebie :D :sun
"Sekretem zmiany jest skupienie całej energii - nie do walki ze starym - a do budowania nowego."
Wenus21

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez jaskier » 22 lis 2018, o 11:07

Powyżej pisałem, że udało mi się za pomocą zwykłych afirmacji "wkręcić", że mam 27 lat, gdy nie miałem. Jednak nie wyobrażam sobie wkręcić tym sposobem czegoś takiego jak np. "Jestem wartościowym człowiekiem".

Moim zdaniem Kubas masz dobry młotek, tylko gwóźdź za gruby. Sam piszesz, że wiek udało Ci się "wkręcić", a to znaczy, że metoda działa, ale afirmacja, na której naprawdę Ci zależy jest albo za gruba, albo... za bardzo Ci zależy, już pomijając, że nie wierzysz w to, że coś naprawdę użytecznego mógłbyś sobie "wkręcić". Nie wspominając, że "jestem wartościowym człowiekiem" to nie jest afirmacja do wkręcania, to jest fakt, który należy sobie zwyczajnie uświadomić! ;)

Także posłuchaj Scarlett dosłownie i w przenośni, tj. kiedy Ci mówi, żebyś posłuchał jej nagrań i posłuchaj tych nagrań, szczególnie o oporach...

:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez szymi96 » 18 gru 2018, o 21:06

Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3
szymi96

Podziękował : 1 raz

Postprzez Damian907 » 19 gru 2018, o 08:51

szymi96 napisał(a):Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3

W zasadzie wszystko jest względne.
Damian907

Podziękował : 0 raz

Postprzez Renata » 19 gru 2018, o 09:21

szymi96 napisał(a):Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3

Dlaczego rozdzielasz siebie od Wszechświata, nie wiesz że Ty i On stanowicie jedno, jesteście nierozłączni? To nie jest osobny twór, ani bóg spełniający życzenia wg własnego widzimisię. Ty ustawiasz antenę i Ty ją odbierasz, kierujesz swoim życiem poprzez to, czym emanujesz. Więc tak, zmieniając przekonania, zmieniasz też swój los.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Anka12, szymi96
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 829 razy

Postprzez cabochard » 20 gru 2018, o 16:05

szymi96 napisał(a):Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży?

Tak, oczywiście z zachowaniem prawa wolnej woli innych osób. Ale myślę, że jeśli chodzi o własne życie to można zrobić bardzo dużo.
TR + 2P
cabochard

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez Świetlista » 7 sty 2019, o 21:12

niweleta napisał(a):
Scarlett napisał(a):Dlaczego nie jestem biedna? Bo nie skupiam na tym uwagi.

Ja też oprócz programowania (o którym pisała wcześniej Scarlett), jak chcę zmienić jakieś przekonanie to właśnie na co dzień nie zasilam go swoją uwagą, a wręcz daję sobie "dowody" na to, że to co nowego chce wgrać jest prawdziwe. Czyli jeśli zmieniam przekonanie dotyczące mojego powodzenia finansowego to (oprócz programowania) na co dzień skupiam uwagę tylko na dowodach tego mojego powodzenia np. stać mnie na dobrą kawę, mam pieniądze na koncie itd. Nie zasilam uwagą przekonań, których nie chce. I rzeczywiście u mnie podświadomość po jakimś czasie sama pracuje wedle nowych przekonań. Tylko ja nie szukam efektów, zauważam je po czasie. Ja to wyciągnęłam dla siebie śledząc przeróżne wątki na forum i to wykorzystuje i u mnie to akurat działa. Ale tak jak wcześniej napisano, każdy ma swój pomysł na to. Każdy sposób jeśli działa jest super :)

Sposób który stosujesz opisuje też Pasterski ;) czyli żyj jeden (lub więcej) dni życiem jakbyś już miała to nowe przekonanie
Świetlista

Podziękował : 391 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez Świetlista » 7 sty 2019, o 21:21

Kolejnym sposobem nie wiem czy wspomnianym tutaj jest zapisywanie przekonań . Zaczerpnęłam to od pani Adamskiej która podkreśla wagę słowa pisanego gdyż wszelkie umowy są właśnie w firmie pisanej. Tak w zasadzie jak na to spojrzeć to są to afirmacje pisane ;) bądź intencje (przyznam że dla mnie różnią się delikatnymi zmianami nazewnictwa te obie formy) .Jak długo pisać ;)? Nie wiem zapewne różnice są osobnicze ;) Ja pisałam od października z przerwą w listopadzie i w grudniu dostrzegłam to co zapisałam w moim zeszyciku .Nikogo nie namawiam tylko się dziele sposobem :)
Świetlista

Podziękował : 391 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez cabochard » 14 lut 2019, o 22:51

Uwielbiam gościa, ma swój styl i to co mówi do mnie trafia

(odradzam, jeśli ktoś jest uczulony na wulgaryzmy)
TR + 2P

Za ten post autor cabochard otrzymał podziękowanie od
jaskier
cabochard

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień