Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

jeśli masz ochotę, to zagadaj tu po raz pierwszy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Postprzez michu » 17 lis 2018, o 02:12

Jestem Michał, bardzo się cieszę że mogłem dołączyć do tak radosnej i barwnej społeczności. Forum zgłębiam dość wnikliwie już od dłuższego czasu, choć dopiero niedawno postanowiłem założyć konto. Mimo że film "Sekret" oglądałem ładnych kilka lat temu, niespecjalnie wierzyłem rewelacje wypowiadane z emfazą i radosnym podnieceniem przez tych wszystkich ludzi. Wtedy wydawało mi się to naiwne, kompletnie oderwane od rzeczywistości. Czułem się jakbym oglądał jeden z wielu filmów tworzonych przez tych którzy osiągnęli w życiu bogactwo, szczęście próbującym z pozycji lidera wytłumaczyć innym ludziom jakie to bajecznie proste i że wystarczy uwierzyć a zaczną dziać się cuda. Całe te rewelacje więc, wleciały jednym uchem a wyleciały drugim. Z książką "Potęga podświadomości" Murphiego również miałem przyjemność się zapoznać, być może i nawet wcześniej niż z filmem "Sekret". Jednak i to nie był mój czas by temat zgłębić należytą uwagą. Ot, kolejna ciekawostka. I jeśli sytuacje ludzi które były tam opisane miały faktycznie miejsce, był to jakiś niski procent obdarzony jakimiś nadludzkimi mocami. Taki był mój ówczesny odbiór całej tematyki. Szybko o tym udało mi się zapomnieć. Nie poświęciłem temu należytej uwagi. Mijały lata, a ja żyłem swoim życiem w przeświadczeniu że wszystko co nas spotyka to ślepy los. Fortuna kołem się toczy, ktoś ma lepiej ktoś ma gorzej. Jeden ma szczęście, drugi nie ma go wcale. Myśli chaotycznie przeskakiwały od jednego tematu do drugiego, błądziły bez celu w głowie. Żyłem więc na autopilocie jak wiele osób każdego dnia. Praca, dom, wiadomości, wieczorny film który nie wnosi niczego świeżego do mojego życia. Zamknięty w kokonie szarej codzienności.

Temat wrócił jednak do mnie po latach, i właściwie wszystko zaczęło się od utraty czegoś. A właściwie kogoś. Skończył się mój kilkuletni związek, z którym wiązałem przyszłość i który traktowałem poważnie. Nie mogłem jeść, każdy kęs stawał mi w gardle. Sen był dla mnie zapomnianą oazą spokoju. Osoba która była dla mnie całym światem stała się dla mnie obca i chłodna jak lód. Myśli które wcześniej były spokojne i ulotne stały się ciężkie i duszące. Odbierały mi chęć do życia. Targało mną całe spektrum negatywnych emocji. Czułem jak moje serce jest rozdzierane na kawałki w których nie tli się już żadna pozytywna emocja. Płomyk miłości który kiedyś tam płonął, zgasł. Zostawiając za sobą tylko smród spalenizny. Nie pamiętam czy kiedykolwiek czułem się tak źle. Wkrótce zaś miałem poczuć się jeszcze gorzej.

Pewnego pochmurnego poranka, kiedy słońce nie zdążyło jeszcze zatopić w swym brzasku okolicy, stało się coś czego szczegółów nie pamiętam po dziś dzień. Po odzyskaniu przytomności obudziłem się w szpitalu, dowiedziałem się że miałem wypadek. Jak się okazało przyczyną mojego "urwanego filmu" było bliskie spotkanie z ciężarówką, oraz pęknięcia czaszki owym zdarzeniem spowodowane. Teraz jak na to patrzę z perspektywy czasu widzę zależność między tym jak negatywne emocje które potrafią zawładnąć nami w tak dojmujący sposób, potrafią również przyciągnąć wydarzenia podobne wibracyjnie.

Pomijając już pozostałe dolegliwości, czułem jak bardzo moja głowa ucierpiała. Miałem problem się wysłowić, skupić a o utrzymaniu choć przez chwilę uwagi na czymkolwiek graniczyło z cudem. Obawiałem się że do końca życia pozostanę idiotą. Niedługo potem w moje ręce trafiła książka "Człowiek w poszukiwaniu sensu", która otworzyła mi oczy. Autor opisywał w niej pobyt w obozie koncentracyjnym, gdzie zapach śmierci był chlebem powszednim dla każdego. I Chyba zresztą jedynym. Opisywał rzeczywistość w której naprawdę ciężko było dostrzec choć promyk radości zasłonięty przez woal utkany z rozpaczy, głodu, smutku i bólu. Było ciężko, a jednak autorowi się udało. Potrafił się skupić na tym chwili obecnej, docenić to co ma nawet w tak nieprawdopodobnie przygnębiającej rzeczywistości. Ta książka naprawdę dała mi dużo do myślenia i ruszyła coś we mnie, coś w środku. Później lawinowo zaczęło się pojawiać coraz więcej książek poszerzających moją świadomość i wiedzę na temat duchowości, przekonań, wiary i pozytywnego myślenia. Byłem kilka miesięcy na chorobowym więc miałem czas na czytanie, pochłonąłem do tej pory chyba z dwadzieścia książek które diametralnie zmieniły mój sposób patrzenia na otaczający świat i na to jak ów świat jest zbudowany.

W międzyczasie natknąłem się na to forum, byłem zaskoczony jaką jest nieprawdopodobną kopalnią informacji. Z uznaniem i podziwem czytałem posty i uwagi Scarlett, Renaty, Lwiczki oraz wielu wspaniałych użytkowników które nie raz dodały mi otuchy i wiary we własne możliwości. Bardzo to doceniam i jestem niezmiernie wdzięczny za ogrom pracy jaki wy wszyscy włożyliście w to forum, i jak wiele serca w to by dzielić się wiedzą i mądrością z ludźmi którzy dopiero otwierają się na nową rzeczywistość. Dzięki temu nie tylko my możemy stawać się lepszymi wersjami samych siebie, ale możemy też zarażać optymizmem, radością i dobrym podejściem innych ludzi. Dziękuję wam wszystkim z całego serca.

Dzisiaj kiedy piszę te słowa odczuwam spokój, zaufanie do świata. Wiem że wszystko się toczy w dobrym kierunku. W takim jaki my sami wyznaczymy swoją uwagą, myślą i emocją która płynie prosto z serca. Posiadamy moc kreacji rzeczywistości poprzez nasze myśli i uczucia. Zrozumiałem że to one są kluczem który otwiera drzwi wcześniej dla nas niedostępne. A co znajdziemy za nimi? Zależy to już tylko od nas samych. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok i się przekonać.

Za ten post autor michu otrzymał podziękowania - 4
feniks, Likana, niweleta, Scarlett
michu

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Postprzez jaskier » 17 lis 2018, o 11:10

Wow! Witaj michu, myślę że będę bardzo lubiła czytać Twoje posty! :)
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek

Za ten post autor jaskier otrzymał podziękowanie od
michu
jaskier

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez michu » 17 lis 2018, o 12:31

Cześć jaskier, bardzo mi miło :) Mimo iż właściwie stawiam pierwsze świadome kroki ku nowej wspaniałej rzeczywistości, będę się dzielił moimi przemyśleniami i doświadczeniami oraz wnioskami jakie wyciągnę z moich przyszłych doświadczeń. Każdy coś wnosi do społeczności, ilu ludzi tyle punktów widzenia i możliwości spojrzenia na coś z odrobinę innego miejsca. Pozdrawiam serdecznie!
michu

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cynamonova » 18 lis 2018, o 09:53

Witaj, Michale. Fajnie, że jesteś. Czasem drogi, którymi prowadzi nas Pole do tego, aby się działo jak najlepiej, są niezrozumiałe przez nasze ludzkie postrzeganie. Śledź, czytaj, jesteśmy tu dla Ciebie.
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Energetyczny_gołąb » 21 lis 2018, o 13:02

Cześć
Energetyczny_gołąb

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Powrót do Powitania