Cześć, tu Energetyczny Gołąb :)

jeśli masz ochotę, to zagadaj tu po raz pierwszy

Cześć, tu Energetyczny Gołąb :)

Postprzez Energetyczny_gołąb » 14 lis 2018, o 12:29

Cześć, jestem Paweł, od dłuższego czasu interesuje się Ezoteryką. Przemiana we mnie rozpoczęła się kilka lat termu, gdy podczas jednego z większych dołków emocjonalnym natrafiłem na Boską matrycę - Gregga Bradena, a potem na Potęgę Teraźniejszości Eckharta Tolle'a. Te książki otworzyły coś we mnie, a potem lawinowo - do dziś - czytam wszystko co mi wpadnie w ręce. Chociaż muszę przyznać iż wewnętrznie czuje, tak już od kilku tygodni że to czas aby systematycznie zacząć z pewnych technik korzystać bo samo podejście do życia zmieniło się - zmienia nieustannie. Obserwuje swoje myśli na co dzień, czasami mam wrażenie, że przerobienie wszystkich "złych" przekonań będzie mordęgą ale z drugiej strony, mając świadomość pracy do wykonania, rezygnować z niej nie ma najmniejszego sensu.

Obecnie prowadzę dziennik snów, z mniejsza lub większą regularnością. Miałem kilkanaście świadomych snów w swoim życiu, zdecydowanie chciałbym mieć ich więcej. Poza tym prowadzę zwykły dziennik, ale zamierzam rozpocząć nowy, w którym dodatkowo będę zapisywać złote myśli z książek. Poza tym planuje również założyć dziennik wdzięczności i dziennik myśli, w którym będę zapisywać wszelkie negatywne i przerabiać je na pozytywne. Wiem, że na pewno mam do przerobienia temat pieniędzy, wychowałem się bądź co bądź, w rodzinie robotniczej i mam wpojone myśli typu, "tylko ciężką pracą ludzie się bogacą", "bez pracy nie ma kołaczy", studia, papier, praca, dom... Eh. Mam świadomość, że tak nie musi być, i oczywiście, przerobię temat.

Nie narzekam na zdrowie, jestem w świetnej formie, biegam, odżywiam się bardzo zdrowo, jak zjem coś śmieciowego to nie robię sobie wyrzutów sumienia, nie pale, alkohol bardzo sporadycznie i to też raczej wino, ewentualnie piwo, nic mocniejszego. Unikam cukru, choć czasami ulegam pokusie. Regularnie biegam, chodzę na jogę, rozciągam się - potrzebuje tego bo wykonuje pracę siedzącą, a bieganie dodatkowo dodaje mi energii.

Poza tematem pieniędzy do przerobienia mam coś zdecydowanie dla mnie ważniejszego, moje zawodowe powołanie. Studia po liceum wybrałem tragicznie. Potem wyjechałem za granicę na 2 lata - przeżyłem kryzys i wróciłem do Polski. Zmieniłem branże poprzez skończenie innych studiów na wyższym stopniu - Informatyki - i obecnie pracuje w dziedzinie. Mam świadomość, że gdybym od razu poszedł na Informatykę po liceum to dziś byłbym ustawiony - był boom na rynku i można się było sporo dorobić. Czy siedzi we mnie żal ? Myślę, że tak. Nie potrafię na ten moment tego przerobić. Druga sprawa. Czy to mnie rzeczywiście jara? Śmiem wątpić. Generalnie fakt, że 40 godzin tygodniowo siedzę w firmie nie za wiele mi dają radości, wysysa ze mnie energię. Czy mam wątpliwości ? Tak i to spore. Jednak przecież nie zostanę kucharzem - lubię gotować ale dla siebie, nie zostanę sportowcem bo zaraz 3 dychy. Co lubię robić w życiu ? No właśnie to. Lubię również muzykę, za czasów gimnazjum, robiłem muzykę "ustami" :)) udzielałem się, potem przygasłem... czasami mam wrażenie że w kierunku muzyki może powinienem uderzyć, kupić sobie proste klawisze, pobawić się. Jednak generalnie żadnej wiedzy o muzyce nie mam, nie skończyłem szkoły muzycznej - kolejny mit w mojej głowie, że powinienem i też jakoś nie potrafię sobie wyobrazić życia z muzyki.

Nie mam fioła na punkcie rzeczy, oczywiście drewniany domek, w okół drzewa, huśtawka, widzę ten obraz przed głową, czuję rosę między palcami stóp, biegam z psem po ogrodzie - SUPER! Czemu nie? Skoro mogę wybierać, wybieram życie na łonie natury w zgodzie z przyrodą. Proste! Niech się dzieje... tylko litości, chce to osiągnąć poprzez robienie tego co lubię!

Jak ja podziwiam ludzi z powołaniem, lubi malować, maluj! Grać na gitarze, graj! Chce być dentystą, super! Kosmetyczką, rewelacja! Co zrobić jednak kiedy tego powołania tak jasno nie widać? Męczy mnie to już jakieś 10 lat...

W zasadzie to miał być osobny temat ale jak o mnie, to o mnie. Generalnie lubię rozmawiać z ludźmi także myślę, że z czasem się zacznę udzielać w dyskusjach. Na razie czytam i czytam, nadrabiam temat. W styczniu idę na Silve :) to tak przy okazji. A czy coś więcej chcecie wiedzieć? Pytajcie.

PS: mój nick wziął się ze szkolenia, z wizualizacji celu, miejsca gdzie chciałbym być za 5 ? 10 lat ? Wyobraziłem sobie własny ogród. Prowadzący szkolenie zakładał mi kotwice, spytał się mnie o określenie które będzie mi się kojarzyć z tym stanem. Jedyne co przyszło mi do głowy to określenie "Energetyczny Gołąb", to było ponad rok temu, ale do dziś jak mówię te słowa czuje dziwne uczucie energii w ciele w okolicy barków :)
Energetyczny_gołąb

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cześć, tu Energetyczny Gołąb :)

Postprzez cynamonova » 14 lis 2018, o 12:54

Cześć, Paweł! Twoje pojawienie się tutaj sprawiło mi dużo radości i wywołało szeroki uśmiech ;)
A skąd jesteś?
Jak czegoś nie wiesz, to pytaj :):)
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez jaskier » 14 lis 2018, o 13:05

Witaj Gołębiu buzujący energią, aż się udziela! :)
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 10 razy

Postprzez Energetyczny_gołąb » 14 lis 2018, o 13:50

cynamonova napisał(a):Cześć, Paweł! Twoje pojawienie się tutaj sprawiło mi dużo radości i wywołało szeroki uśmiech ;)
A skąd jesteś?
Jak czegoś nie wiesz, to pytaj :):)

Dziękuje za powitanie, miło. A jestem z Łodzi, od urodzenia :)
Energetyczny_gołąb

Podziękował : 0 raz

Postprzez wolves » 14 lis 2018, o 23:15

Cześć, super nick :D
wolves

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Powrót do Powitania