Marzenie sprzeczne z poglądami

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Marzenie sprzeczne z poglądami

Postprzez cynamonova » 18 wrz 2018, o 11:15

O rany, jakbym czytała o sobie :) Z tym, że ja akurat wierzę, że można wygrać w lotto- niezliczoną ilość razy czwórki, piątki, w minilotto zawsze zwraca mi się na kilka losowań do przodu. BIG WINA jeszcze nie było, pracuję nad tym, by być przygotowaną na posiadanie i obrót dużymi pieniędzmi. Fakt, że dzięki tej dodatkowej kasie w lotto mogę spełniać swoje marzenia, to już w ogóle świetna sprawa jest.
Wiem, co robiłabym ZAMIAST pracy na etacie, potrafię pięknie wizualizować spełnienie marzeń w hobby, na które przez etat nie mam czasu... Wiem też, że mogę wszystko i czuję, że wszechświat mi sprzyja. Nie widzę siebie jako inwestora i osoby budującej dochód pasywny w mlm, to mnie nie kręci i do mnie nie przemawia. Wygram duże pieniądze, bo to jest możliwe, jest ekscytujące, daje powera.
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Born1975 » 18 wrz 2018, o 23:13

cynamonova napisał(a):O rany, jakbym czytała o sobie :) Z tym, że ja akurat wierzę, że można wygrać w lotto- niezliczoną ilość razy czwórki, piątki, w minilotto zawsze zwraca mi się na kilka losowań do przodu. BIG WINA jeszcze nie było, pracuję nad tym, by być przygotowaną na posiadanie i obrót dużymi pieniędzmi. Fakt, że dzięki tej dodatkowej kasie w lotto mogę spełniać swoje marzenia, to już w ogóle świetna sprawa jest.
Wiem, co robiłabym ZAMIAST pracy na etacie, potrafię pięknie wizualizować spełnienie marzeń w hobby, na które przez etat nie mam czasu... Wiem też, że mogę wszystko i czuję, że wszechświat mi sprzyja. Nie widzę siebie jako inwestora i osoby budującej dochód pasywny w mlm, to mnie nie kręci i do mnie nie przemawia. Wygram duże pieniądze, bo to jest możliwe, jest ekscytujące, daje powera.

Ok wygrasz duże pieniądze i co dalej? Jeśli nie potrafisz obracać małymi pieniędzmi to z dużą kwotą też sobie nie poradzisz. Ja wiem, że wszechświat może dać nam wszystko czego chcemy, ale... mamy pewne przekonania których możemy nie być świadomi, a które sprawiają że jednak wszechświat czegoś nam nie da. Trzeba dokładnie sprawdzić co uważamy za prawdę, bo nieraz jest w nas wiele sprzeczności. Inna sprawa, że to wciąż poziom mentalny, a ten bywa zmienny. Dopóki nie wejdziesz na poziom duchowy, to ciężko Ci będzie ogarnąć pewne sprawy.

Teraz się skup. W Polsce są tysiące a może i miliony osób, które wiedzą, że wygrają w lotto kupę kasy. Jak widać jesteś jedną z takich osób. Ale wiesz co... wiedza może być błędna. Jeszcze nie dawno nie miałem o tym pojęcia, ale teraz wiem o tym. To wciąż jest poziom mentalny, a na tym poziomie istnieje ryzyko pomyłki. Jest jednak coś co jest potężniejsze niż wiedza. Pewnie teraz pomyślisz, że chodzi o doświadczenie. No i po części właśnie o to, choć tak nie do końca. Musisz się stać tym czego pragniesz. To jest poziom duchowy. Jeśli jesteś tym czego pragniesz, to nie możesz się mylić, bo po prostu tym jesteś. To może być trudne do osiągnięcia, ale możliwe. Co możesz zrobić? Czasem się słyszy, że wszystkie odpowiedzi są w nas. I wiesz co, to jest bzdura. Odpowiedzi, które są w nas pochodzą z poziomu mentalnego, a Ty potrzebujesz odpowiedzi ze Źródła. Jak uzyskać odpowiedź ze Źródła? Jest tylko jeden sposób-musisz pozwolić tym informacjom przepłynąć przez Ciebie. Odpowiedzi ze Źródła nie są w nas, one mogą tylko przez nas przepływać. Jeśli tak zrobisz, to wszystko stanie się dla Ciebie jasne i zrozumiesz wtedy czego Ci potrzeba by spełnić swoje marzenia. Być może nawet już nie będziesz chcieć wygrać w totka, bo znajdziesz coś o wiele bardziej pasjonującego. Mnie o wiele bardziej cieszyłyby pieniądze, które bym zarobił niż wygrane w lotto. Jako ciekawostkę podam, że gdybym w zeszłym roku szedł za głosem intuicji, to sobie obliczyłem, że zarobiłbym około 20 milionów złotych w branży krypto. No ale... bałem się zaryzykować i niestety na moje miliony muszę jeszcze poczekać. Czytałem kiedyś, że najlepsi gracze na giełdzie mają niesamowitą intuicję i dzięki niej zarabiają miliony. I uważam, że to prawda.

Chcę się jeszcze odnieść do tego co robiłabyś zamiast pracy na etacie. Zacznij to robić pomimo pracy na etacie. Brak czasu to tylko wymówka. Może być ciężko zacząć, bo w głowie wciąż będzie ten brak czasu, ale jak zaczniesz, to potem w magiczny sposób brak czasu przestanie Ci przeszkadzać. Znam to z autopsji, ale nie wierz mi na słowo, tylko wypróbuj na sobie.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 846 razy
Otrzymał podziękowań: 599 razy

Postprzez cynamonova » 19 wrz 2018, o 10:21

Born, rozszerzyłeś to, czego nie miałam czasu napisać :) Ja to wszystko wiem :) A to, co kocham - robię cały czas, tylko nie w takim zakresie, jak bym mogła, mając więcej czasu- mimo to odnoszę w tym sukcesy już teraz :) a jakby to było, gdybym mogła poświęcić swojej pasji kilka godzin dziennie? :)
A ze źródłem, vel Polem- gadamy sobie! Jestem po warsztatach, które niesamowicie rozszerzyły moją świadomość.
Ciebie cieszyłyby zarobione- mnie wygrane. Pięknie jest się różnić i móc spojrzeć na czyjś punkt widzenia nie narzucając mu swoich poglądów :)
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez rand » 17 lut 2019, o 10:46

Podobnie mam ja, podobne pragnienia. Najciekawsze jest to, że dokładnie wiem co muszę zrobić, co robię źle, ale ta wiedza to zbyt mało na chwilę obecną, trzeba pracować nad sobą. Najważniejsze jest w tym momencie odpuszczenie, ale jak odpuścić gdy się nie ma tego, czego się tak bardzo potrzebuje. Kluczowe i zarazem najtrudniejsze jest pozbycie się oporu. I tu moim zdaniem powinno wkroczyć zastosowanie odmiennych myśli. Rozważanie czy wygrana jest możliwa czy nie to również opór. Pamiętajcie, że absolutnie wszystko jest możliwe i to pierwszy etap, miejsce, z którego powinno się zacząć.
Każdy czasem powątpiewa, ja w takich chwilach staram się odsunąć wszystkie myśli i zastąpić je absolutną pewnością, że wszystko będzie dobrze, nie ważne jak, ale dobrze. Łatwo mi uwierzyćwe własne szczęście, dużo łatwiej niż w konkretny rezultat. Lubię też pomyśleć, że przekonania w mojej świadomości mogły wypaczyć moje pragnienia, że tak naprawdę nie muszą być moje. W każdym punkcie naszego życia mamy jedno pragnieni:odczuwanie radości. Jeśli więc jest w nas opór w konkretnym kierunku, to czy nie lepiej jest zatrzymać się, zaufać sobie i przestać pragnąć czegokolwiek poza byciem szczęśliwym? To jest dla mnie najlepsza metoda, gdy za bardzo czegoś chcę, to pragnienie niczym nieograniczone, które nie zamyka żadnych drzwi, które pomaga oczyścić umysł.

A jeżeli chodzi o konkretne sposoby na zarabianie pieniędzy, przy jednoczesnej dowolności zarządzania swoim czasem, to świetnym pomysłem dla mnie jest zostanie pisarzem. Chcę zacząć pisać książki. Mogę to robić kiedy chcę, gdzie chcę. Poza tym moja twórczość może być inspiracją i odskocznią dla innej rzeczywistości dla czytelników. A czemu fabuła mojej powieści nie miałaby zostać wykorzystana np. do stworzenia jakiejś gry wideo czy filmu jak choćby w przypadku Wiedźmina ? Pamiętajcie, że wszystko jest możliwe, czy gdy o tym pamiętacie macie jeszcze jakieś pytania albo wątpliwości?
rand

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Scarlett » 17 lut 2019, o 10:53

rand napisał(a):Najważniejsze jest w tym momencie odpuszczenie, ale jak odpuścić gdy się nie ma tego, czego się tak bardzo potrzebuje.

"Odpuszczenie" to złe słowo, które ktoś wprowadził błędnie do słownika PP. Nie ma odpuszczenia, jest przyzwolenie, a obu tych pojęć nie można stosować zamiennie. Nie da się odpuścić czegoś, co jest Twoim pragnieniem, ale można przyzwolić na to by to przyszło.
Posłuchaj mojego nagrania na ten temat, a może zrozumiesz więcej o co chodzi z tym odpuszczeniem/przyzwoleniem:
https://soundcloud.com/aleksandra-16127 ... forma-opor

Ponadto:
Black napisał(a):Odpuszczenie - trzeba czy nie trzeba?
Błędem jest myślenie, że:
-trzeba odpuścić
lub
-trzeba cały czas myśleć o swoim pragnieniu.
Wszystko jest dozwolone. I myślenie 24h i odpuszczenie (czyli przyzwolenie), ale TYLKO jeśli czujecie się dobrze, czyli poruszacie się po górnej części skali.
Wielu ludzi błędnie interpretuje, kiedy ktoś pisze im, że ma odpuścić. W ogóle to fatalne słowo, po angielsku brzmi zupełni inaczej (let go – przyzwól). W każdym razie odpuszczenie to brak oporu (wszystko co wytłuściłam wyżej). Jeśli ktoś myśli o swoim pragnieniu 24h, jest ogólnie szczęśliwy w życiu i nie ma oporu, wówczas przyzwala na spełnienie pragnienia. Jeśli ktoś nie myśli 24h o swoim pragnieniu, wciąż nosi je w sercu! Kochani, nie można pozbyć się pragnienia. Nie da się ich odpuścić ani na siłę ani w ogóle, jeśli naprawdę są naszymi pragnieniami. Jeśli przestajesz pragnąć, nie jest to już Twoim pragnieniem. Jeśli jesteś zła, zniechęcona, coś Ci się nie udaje, powiesz do siebie "mam to gdzieś, mam na to focha" to nadal jest to Twoje pragnienie. Znajduje się w Twoim Vortexie. Ale żeby przyszło musisz przyzwolić, czyli albo wciąż się na tym skupiać, ale mieć przy tym dobre emocje... Albo w ogóle o tym nie myśleć, zająć się czymś innym, ale... wciąż mieć dobre emocje. I naprawdę nie trzeba się pilnować i ciągle o tym myśleć jeśli nie czujemy takiej potrzeby ("O Boże, już 10 minut nie myślałam o Mateuszu! Muszę szybko pomyśleć, bo inaczej Wszechświat pomyśli, że już go nie chcę!"). Wizualizujemy (moja ulubiona metoda) ile wlezie, jeśli CHCEMY i SPRAWIA NAM TO PRZYJEMNOŚĆ. Jeśli sprawia, że nie chcemy, bo czujemy (jeszcze!) brak, to myślimy o czymś innym, przyjemniejszym.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Postprzez rand » 17 lut 2019, o 11:26

Dzięki Scarlett, powinienem dodać do mojej wypowiedzi, że jestem w tej chwili dość nisko na emocjonalnej skali i sposób dobierania myśli, który opisałem pomaga mi właśnie w takim momencie. Myślę, że negatywne emocje czasem się przydają, jestem dzięki nim bardziej świadomy oporu. No i dzięki za przypomnienie słowa przyzwolenie. Przyzwolenie to w moim słowniku brak oporu, odpuszczenie kojarzy mi się z porzuceniem pragnienia, to kolosalna różnica.
rand

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez wolves » 24 lut 2019, o 16:33

Wiem, że to stary wątek, ale jakbym czytała o sobie...

Mam wrażenie, że nie pasuję do żadnej pracy w korpo, żadnej pracy gdzie ludzie jarają się wynikami, liczbami, gdzie praca jest całym ich życiem, a szklany budynek ich domem.
Mam teraz taką pracę, gdzie w ogóle się nie odnajduję, mam wrażenie, że wszyscy w moim dziale są super zajarani tym co robią, a ja się zastanawiam co tam robię ;) nie wspominając już o jakiejś niezdrowej atmosferze i odpytywaniu jak w szkole z tego co się robiło i jak się zrobiło.

Podobnie jak niektórzy tutaj, na pewno odnalazłabym się w pracy, która jest moją pasją. Co nią jest...? nie wiem ;).
Ale też chciałabym po prostu... nie pracować. A przynajmniej w takiej pracy 8-16, targety itp.
Czasami jak miałam dzień wolny w ciągu tygodnia i sobie spacerowałam ulicami, myślałam jakie to wspaniałe, i że człowiek nie jest stworzony do bycia uwięzionym w czterech ścianach przez 8 h, to jest nienaturalne!
Z drugiej strony czynsz trzeba płacić, czyż nie? ;)

Nie myślę o wygranej w totka, tylko staram się odnaleźć swoją drogę, liczę, że jakoś Wszechświat mi ją wskaże. Ale szczerze, nie wiem co mam zrobić żeby żyć tak jak chcę. 8-)
wolves

Podziękował : 95 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Postprzez Born1975 » 24 lut 2019, o 22:06

Wolves ja zawsze piszę, żeby nie szukać pracy tylko dochodu. Fajnie jest jeśli możemy zarabiać na naszej pasji. Ale jest w Polsce gość, który zajmuje się nieruchomościami, choć wcale go to nie rajcuje o czym sam mówi, ale ta branża pozwoliła mu zwiedzić już wszystkie kraje świata. Więc robi co robi, bo miał takie a nie inne marzenia. Jeśli nie wiesz czego chcesz, to zacznij myśleć nad swoimi marzeniami. Jeśli marzenia są skromne, to podejmij stosowne działania by je zrealizować. Jeśli natomiast masz ogromne marzenia, to również podejmij odpowiednie kroki. Niech to właśnie marzenia wyznaczą twój kierunek. Bo logicznym jest, że przy skromnych marzeniach kroki będą inne niż przy ogromnych. Musisz więc podjąć działania, które doprowadzą do realizacji twoich marzeń. Myślę, że to wystarczy, a wszechświat podsunie rozwiązania co należy robić.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 846 razy
Otrzymał podziękowań: 599 razy

Postprzez vaiana » 25 lut 2019, o 10:16

Wolves, dokładnie takie same przemyślenia mam ostatnio. Pod względem zawodowym kompletnie nie wiem co bym chciała robić. Nie da się kreować swojej rzeczywistości jak się nawet nie wie czego się chce. Mam wrażenie, że nie wybieram swojej pracy świadomie tylko "samo się" wybiera, trochę przypadkiem. I specjalnie nie narzekam na obecną sytuację (właściwie to w ogóle nie narzekam), mam jedna problem z tym, że nie mogę się spełniać zawodowo bo nie wiem co mi da to spełnienie. Chciałam nawet iść na kolejne studia ale nie zgadniecie...nie wiem na jakie :P Mam kilka pomysłów ale żaden nie wydaje się dostatecznie przekonywujący.
vaiana

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez vint » 28 lut 2019, o 11:41

Born1975 napisał(a):Wolves ja zawsze piszę, żeby nie szukać pracy tylko dochodu. Fajnie jest jeśli możemy zarabiać na naszej pasji. Ale jest w Polsce gość, który zajmuje się nieruchomościami, choć wcale go to nie rajcuje o czym sam mówi, ale ta branża pozwoliła mu zwiedzić już wszystkie kraje świata.

Bardzo ciekawe i w sumie logiczne, ale czy do zrealizowania w każdym przypadku? Ja swoje marzenie realizowałam przez około 8 lat pracując jednocześnie po to aby mieć dach nad głową i móc kupić coś do jedzenia. I choć moje marzenie dawało mi siłę napędową, to jednak te prace dorywcze bardzo mnie męczyły (głównie emocjonalnie, ale też i fizycznie). Dochodziło do tego, że często nie miałam nawet ochoty zajmowac się moim marzeniem bo byłam tak zmęczona.

Te przykłady dochodu dodatkowego, które podałeś we wcześniejszym poście, to jest faktycznie świetny pomysł, tylko nie każdy da radę go zrealizować. Inwestycje na giełdzie? Najpierw trzeba mieć "wkład własny" no i szczęście albo smykałkę, najczęściej jedno i drugie. Nieruchomości - znowu trzeba mieć wkład własny (niemały...). Odsetki lub lokaty bankowe - tu znowu potrzebny jest własny kapitał (niemały...). No i dochodzi do tego kwestia etyczna. Na giełdzie spekulujemy tworząc sztuczny pieniądz, aby nieruchomości przynosiły zyski trzeba sprzedawać lub wynajmować coraz drożej. A banki? No cóż, spekulacje, tworzenie sztucznego pieniądza, itd. Kryptowaluty to też niezła pralnia brudnych pieniędzy. Ja osobiście nie mogłabym czerpać z takich źródeł pieniędzy (i nie jest to krytyka Ciebie! Wiem, że działasz w tym temacie. Ja tylko piszę o swoim podejściu).

W moim (może i naiwnym) przekonaniu najbardziej etycznym sposobem wzbogacenia się jest właśnie wysoka wygrana na loterii.
vint

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości