Kobiety na siłowni :)

swobodne rozmowy na każdy temat

Kobiety na siłowni :)

Postprzez Mrs. Anastasia Grey » 11 wrz 2018, o 13:14

Hej!
Jest tu ktoś kto chodzi na siłownię?
Jak rozpoczęła się Wasza przygoda z siłownią?

Ja właśnie chciałabym zacząć chodzić, obecnie ćwiczę w domu, są to treningi głównie z Chodakowską, czasem Mel B i różne tego typu, czyli takie zwyczajne fitnessowe treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała :P
A chciałabym się teraz zabrać za coś cięższego :P Sztangi, hantle (prawdziwe hantle, nie te 1kg hantelki które mam w domu :bigsmile ) i różne tego typu rzeczy, zaczęło mnie to jarać i chciałabym tego spróbować :P
Nie ukrywam, że do rozpoczęcia swojej przygody z siłownią bardzo inspiruje mnie Deynn i jej sylwetka - podziwiam jej formę i na pewno będę chciała do czegoś takiego dążyć.

Nigdy nie byłam na siłowni, nie ukrywam, że trochę się "wstydzę" bo podejrzewam, że pierwsze razy to będzie porażka, nie będę wiedziała kompletnie co do czego, za co się zabrać, jak używać danej maszyny i nie będę potrafiła poprawnie wykonywać ćwiczeń :D
Nie za bardzo mam fundusze na to, aby sobie pozwolić na wykupienie treningów z trenerem personalnym, co oczywiście byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Dlatego właśnie poszukuję różnych porad i chciałabym się dowiedzieć jak wyglądały Wasze początki z siłownią i jakie macie doświadczenia związane z siłownią.
Są tu takie osoby? :)
Mrs. Anastasia Grey

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kobiety na siłowni :)

Postprzez mrO » 11 wrz 2018, o 16:11

Mrs. Anastasia Grey napisał(a):Nigdy nie byłam na siłowni, nie ukrywam, że trochę się "wstydzę" bo podejrzewam, że pierwsze razy to będzie porażka, nie będę wiedziała kompletnie co do czego, za co się zabrać, jak używać danej maszyny i nie będę potrafiła poprawnie wykonywać ćwiczeń :D
Nie za bardzo mam fundusze na to, aby sobie pozwolić na wykupienie treningów z trenerem personalnym, co oczywiście byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Nie masz czego się wstydzić, każdy tak zaczynał i nie ma w tym nic gorszego. Obecnie osoby wyśmiewane przez "stałych bywalców" potrafią bardziej zaprzyjaźnić się z "całą siłownią" niż ww. "znawcy". Kto pyta nie błądzi, a na siłowni ta maksyma jest przez każdych przestrzegana. Wiadomo że są przypadki buractwa, ale to na prawdę mały procent w porównaniu do ludzi chętnych aby pomóc.
Trenerów personalnych nie polecam, bo większość tych pożal się "trenerów" zdobyła swoje uprawnienia na łikendowym kursie za 700 zł. Bardziej pomocni są ludzie, którzy wyglądają na takich co ćwiczą, a nie trenerzy.
Więc co do wykonywania poprawnych ćwiczeń po prostu polecam youtuba, aby zobaczyć co i jak i na co zwracać uwagę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie obejrzenie filmików od innych autorów i po prostu zacząć ćwiczyć na siłowni, aby mieć jakieś pojęcie jak to zrobić. Do tego również służą lustra, a nie do robienia selfi 8-) . Nawet jeśli będziesz robić coś nie tak to zawsze znajdzie się chętna do pomocy osoba, która może udzielić ci kilku rad. Sam osobiście nauczyłem się przysiadów, podrzutów czy martwych ciągów z youtuba, a na siłowni po prostu to szlifowałem pod okiem ćwiczących.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Mrs. Anastasia Grey
mrO

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 291 razy

Re: Kobiety na siłowni :)

Postprzez vaiana » 11 wrz 2018, o 16:18

Zwykle na siłowni jest ktoś z obsługi kto spokojnie wytłumaczy Ci jak wszystko działa i zawsze można się zgłosić z pytaniami. W mniejszych siłowniach często pomagają z ćwiczeniami, ja spotkałam się z tym, że układali mi program na cały trening, nie dopłacałam za to ani nic :)
vaiana

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Swobodne dyskusje