Dziennik pozytywnych aspektów - WYZWANIE

techniki i metody pracy z prawem przyciągania

Dziennik pozytywnych aspektów - WYZWANIE

Postprzez Scarlett » 24 sie 2018, o 18:26

Chciałam zaproponować Wam takie wspólne miesięczne wyzwanie :)
A mianowicie codziennie, przez miesiąc, od 1 września (albo i od dziś) wypisywać wieczorem pozytywne aspekty dnia :sun
Ja mam w tym celu zakupiony zeszyt ze swojej ulubionej serii z Empiku:
Obrazek
Jest mnóstwo "naszych" okładek do wyboru. Za każdym razem jak je przeglądam to nie mogę się powstrzymać przed zakupem kolejnego. Idealnie nadają się do pisania list idealnych cosiów, techniki 21 dni, zapisywania marzeń, wklejania zdjęć czy właśnie dziennika pozytywnych aspektów.
Zaproponowałam 1 września żeby każdy miał czas na zakupienie jakiegoś idealnego zeszytu, ale można pisać też na kompie lub w czymkolwiek chcecie ;) 1 września jest takim dobrym dniem na rozpoczęcie, ale można zacząć nawet i od zaraz lub dołączyć w dowolnym momencie :)

Na czym polega wyzwanie?
Codziennie wieczorem wypisujemy pozytywne aspekty danego dnia - nawet drobiazgi. Na przykład, kiedy ktoś nam kupi ciastko, zjemy dobry obiad, obejrzymy fajny film, dostaniemy kwiaty, przeczytamy dobrą książkę, będziemy mieć udane zakupy. Co tam można wymyślić. Staramy się je wyłapywać zewsząd. Nawet z gorszych momentów. Także jeśli zdarzy się coś smutnego, ale dostaniemy wsparcie od przyjaciół, to skupiamy uwagę na tym wsparciu. Jeśli spóźnimy się do pracy, to skupiamy się na tym, że nie było za to żadnych konsekwencji. Ogólnie rzecz biorąc, skupiamy się na pozytywnych aspektach dnia.

Co to daje?
Nie od dziś wiadomo kilka ważnych spraw związanych z prowadzeniem takich zeszytów:
- skupiamy swoją uwagę na rzeczach pozytywnych (skupiając się na pozytywach, emanujemy pozytywną energią, czyli przyciągamy więcej pozytywnych rzeczy w myśl zasady podobne przyciąga podobne),
- musimy się chwilę skupić aby wyszukać te pozytywy z całego dnia (tutaj znów skupienie uwagi na pozytywach)
- pisząc, bardziej utrwalamy je w głowie,
- można wrócić do zapisków, przypominać je sobie (skupiać uwagę), zwracać uwagę jak coraz więcej pozytywów zauważaliśmy,
- nawykowo zaczynamy wyszukiwać pozytywnych aspektów zamiast skupiać się na tym co niefajne.

Do wyzwania można dołączyć w każdej chwili. 1 września to data umowna :) W wątku możecie pisać jak postanowicie się dołączyć, możecie dodawać ulubione aspekty z danego dnia, notować zmiany, które zauważacie po jakimś czasie pisania. Możecie je dodawać nawet tutaj, jeśli nie będzie to coś osobistego.

Uwaga!
:arrow: Piszemy pozytywne aspekty dnia, które NAPRAWDĘ miały miejsce, tj. nie wymyślamy czegoś, co nie miało miejsca. Chodzi tu o to by skupiać się na wyszukiwaniu pozytywnych aspektów, które nas spotkały. Służy to zbudowaniu nawyków i utrzymywaniu wibracji TU I TERAZ ;)

:arrow: Jeśli nie możemy napisać w jeden dzień (jesteśmy na imprezie, weselu, jesteśmy chorzy lub bardzo zmęczeni), to piszemy rano nastepnego dnia.

:arrow: Kluczem jest SYSTEMATYCZNOŚĆ :!:

Zapraszam do zabawy i kąpieli w dobrych wibracjach :lovki
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
feniks, megip1
Scarlett

Podziękował : 471 razy
Otrzymał podziękowań: 1709 razy

Re: Dziennik pozytywnych aspektów - WYZWANIE

Postprzez Poppy » 24 sie 2018, o 18:51

:) zaczęłam 5 dni temu i szczerze przyznam, że już w ciągu dnia szukam pozytywów, które wieczorem zapiszę
Poppy

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 24 sie 2018, o 18:55

No popatrz jakie splątanie kwantowe, że akurat dziś dodałam post :D
Fajna sprawa, nie? :D Mam dokładnie to samo, wszystko zauważam jako pozytywny aspekt do zapisania.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Slonce » 24 sie 2018, o 19:22

Świetny pomysł :) Swój dziennik prowadzę od 2 miesięcy i zauważyłam, że zmieniło się moje podejście – łatwiej mi się skupić na tym, co dobre. Tak naturalnie przychodzi wyłapanie dobrych rzeczy, nie musi to być nic spektakularnego, możemy być wdzięczni za każdą nawet najmniejszą rzecz. I mimo tego, że ostatnio miałam gorszy moment – to potrafiłam znaleźć pozytywy dnia, tak mi to już weszło w nawyk. Dlatego warto zawrzeć ze sobą taką umowę, że skupiamy się na wyszukiwaniu dobrych rzeczy w naszym życiu, że robimy to dla siebie, żebyśmy byli bardziej szczęśliwi. Bo na pewno u każdego są pozytywne aspekty tylko czasem patrząc w innym kierunku ich nie zauważamy :) :sun
Slonce

Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Postprzez Poppy » 24 sie 2018, o 19:30

Scarlett, aż się uśmiechnęłam jak zobaczyłam tytuł wątku - rewelacyjna sprawa (i dziennik i splątanie:) ) i zauważyłam, że wieczorem jak wypisuje pozytywy, mój humor (i wibracje) idą znowu do góry.
Poppy

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez feniks » 24 sie 2018, o 19:54

Fajna sprawa z tym dziennikiem, wchodzę w to :sun
Łatwiej będzie doceniać co się ma i w złych chwilach zmienić punkt widzenia. Ja na codzień jestem raczej pozytywną osóba (taka wiecznie w różowych okularach) ale czasem są gorsze dni albo zwyczajnie przeciętne i wtedy człowieka dopada narzekać two. Z takim zeszyt em latwiej zmienić nastawienie i poszukać pozytywu. Jutro jadę po zeszyty dla córki to i sobie coś wyjątkowego sprawię
feniks

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Postprzez cabochard » 24 sie 2018, o 20:26

Akurat czytałam u Hicksów o pozytywnych aspektach. Kiedyś przez parę dni spisywałam, ale jakoś zbrakło mi konsekwencji. Dołączam od dziś :)
każdemu według jego przekonań
cabochard

Podziękował : 42 razy

Postprzez Rose » 24 sie 2018, o 20:38

Dołączam się :sun Poszukam tylko jakiegoś fajnego notesu i działam!
<33 :bear <33

"Twoja wartość to rzecz stała i nie ma ona nic wspólnego z Twoim zachowaniem i uczuciami. Twoje zachowanie może Ci się w konkretnym przypadku nie podobać, ale nie ma to nic wspólnego z poczuciem Twojej wartości."
Rose

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Scarlett » 24 sie 2018, o 22:02

Pochwalcie się później swoimi zeszytami :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez feniks » 25 sie 2018, o 17:18

Obrazek
Ostatnio edytowano 25 sie 2018, o 17:25 przez feniks, łącznie edytowano 2 razy
feniks

Podziękował : 10 razy

Następna strona