Nagłe pojawienie się natarczywych myśli o kimś

przyciąganie miłości, przyjaciół

Nagłe pojawienie się natarczywych myśli o kimś

Postprzez Kara » 6 sie 2018, o 17:41

Witajcie.
Mam nietypową sytuację i nie wiem jak ją interpretować. Otóż przypomniała mi się osoba, z którą od dłuższego czasu nie mam kontaktu i o której istnieniu dawno zapomniałam. Od niedawna nachodzą mnie myśli o tej osobie bardzo często w ciągu dnia.

Byliśmy jedynie znajomymi ale on, nazwijmy go X, przyprawiał mi różnych kłopotów czego nigdy nie rozumiałam.
Raz był bardzo miły, raz się nie odzywał jakby był obrażony, raz posądzał mnie o romanse z kimś żonatym wplątując mnie w różne nieprzyjemności, albo próbował zaszkodzić mi w pracy. Zawsze irytowałam się z każdym kolejnym jego numerem ale dość szybko mu wybaczałam, ograniczałam kontakt z nim i zapominałam o sprawie.

Jednak ostatni raz gdy się z nim widziałam wytrącił mnie z równowagi i nawrzucałam mu co o nim myślę. Oczywiście pod wpływem impulsu, przesadziłam z ilością przykrych tekstów w jego stronę.
Od tamtej pory nigdy się nie widzieliśmy i zapomniałam o jego egzystencji. Z resztą to był tylko znajomy, nawet nie dobry kolega.
I tak sobie życie się toczyło, bez toksycznej osoby w otoczeniu.
Aż ostatnio trafiłam na ustawienia Helingera, tam wróciłam do duchowości (na którą od dawna nie miałam czasu).
Po ustawieniach, przypomniał mi się ten właśnie znajomy, ale całkiem zmienił się mój sposób postrzegania go.
Zaczęłam czuć do niego ogromne współczucie, i to mnie zdziwiło najbardziej.

Parę dni później dowiedziałam się od wspólnego znajomego, że u X wydarzyła się tragedia rodzinna, zmarło jego dziecko.

Pomyślałam, że może jakoś wyczułam na odległość jego nieszczęście.

Ale to nie koniec. Ciągle nachodzą mnie myśli o X. Myślę o tym, że chciałabym go przeprosić za to jak mu ostatnim razem nagadałam. Nie mam nawet żalu o to jakie numery mi wykręcał i uprzykrzał życie. Wręcz mu współczuje.
Nie przełamię swojej blokady by się z nim skontaktować i go przepraszać, ale dziwi mnie te zjawisko, natrętnych myśli o nim, troski i współczucia.

Jest to naprawdę dziwne zważywszy na problemy jakich mi przysparzał i jak miewałam go dość.
Zawsze mu wybaczałam i byłam nawet pod wrażeniem, że ktoś zadaje sobie tyle trudu by mi dokuczyć. Jednak żebym ja mu współczuła i martwiła się o niego? Nie wiem czy to moja psychika zdziwaczała, czy to może mieć związek z energią?
Czy te obawy o niego przejdą mi same z czasem, czy powinnam coś z tym zrobić?
Czy może to znak, że ktoś potrzebuje mojej pomocy?

Z góry dzięki za odpowiedź i wskazówki.
Kara

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Nagłe pojawienie się natarczywych myśli o kimś

Postprzez mrO » 6 sie 2018, o 19:38

No dobrze, ale czego tak na prawdę szukasz ? Odpowiedzi TAK/NIE że to jakiś znak ? Jeśli odpowiemy ci: TAK to jest ZNAK/ NIE to nie jest ZNAK, będzie to warunkować coś w co możesz uwierzyć. A możesz sobie wierzyć w co chcesz, tylko miej na uwadze że Twoja WIARA a coś warunkuje Twoja "przyszłość".
Koniec bablania.

Twój mózg jeśli nie jest trzymany na smyczy będzie myśleć o najdurniejszych i najbardziej niepotrzebnych rzeczach jakie tylko może. Tak samo jest ze złymi i dobrymi rzeczami. To wszystko warunkuje na tym co spotka ciebie w przyszłości.
Moją radą jest to, abyś przestała sobie zawracać głowę rzeczami które nie są ci w jakikolwiek sposób potrzebne. Ta cała sytuacja jest chora, bo jest jakaś tam "chora" relacja między wami, a ty jeszcze dajesz się w to wciągać. Nie potrzebujesz takich sytuacji, no chyba że czerpiesz z tego przyjemność :)
Wyluzuj.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 246 razy

Postprzez Born1975 » 6 sie 2018, o 22:08

Kara możesz zrobić tak jak napisał mrO, ale może to być dla Ciebie trudne. Ja napiszę więc coś innego. Wszystko jest po coś. To, że masz jak masz też jest po coś. Więc obserwuj, po prostu obserwuj. I zadaj sobie pytanie, po co to jest. I nic więcej nie rób. Nie zadręczaj się tymi myślami, gdy się pojawią, tylko zawsze wtedy pytaj po co to jest. Odpowiedź przyjdzie sama w najwłaściwszym momencie, a wtedy będziesz wiedzieć co masz zrobić.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Postprzez Kara » 7 sie 2018, o 00:17

Wiem, że najłatwiej byłoby to olać i zapomnieć, ale pomimo, że mam milion swoich spraw na głowie, to ciągle do mnie wraca. Sprawa jest niezamknięta, przez to, że rozstaliśmy się w gniewie, ja zachowałam się źle i nie miałam okazji przeprosić.

Oczywiście nie chcę wracać do tej znajomości bo nie mam ochoty być wciągana w kolejne intrygi. :mrgreen:

Wystarczyłoby mi do szczęścia gdzieś mimo chodem przeprosić tą osobę i upewnić, że wszystko u niej ok. I Adios.

Trochę też mnie zastanawia w jaki sposób przyciągnęłam do siebie te świrostwo. Przecież jestem odpowiedzialna za to co w moim życiu się objawia i sama to przyciągam. Inni ludzie są zwierciadłem nas samych. Jak ja przyciągnęłam szaleńca. Skąd moje wyrzuty sumienia i zrozumienie dla osoby od której zaznałam samych kłopotów. Karma?

No i nurtuje mnie właśnie te pytanie "po co to" na co, w jakim celu.
Kara

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 7 sie 2018, o 00:27

Zapoznaj się dokładnie z treścią forum, a znajdziesz odpowiedź ;)
Może ktoś podlinkuje najważniejszs wątki, bo ja nie mam jak. mrO? Moja prawa ręko :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 450 razy
Otrzymał podziękowań: 1597 razy

Postprzez Born1975 » 7 sie 2018, o 00:34

Szukasz odpowiedzi na siłę, a to tak nie działa. Czasem bywa tak, że odpowiedź uzyskuje się po wielu latach. Ja mam sytuację, że robiłem coś nie tak kilka lat temu i gdybym zachował się inaczej, to moje życie byłoby inne. Trochę żałowałem (w grę wchodziły spore pieniądze), ale teraz po 8 latach, wiem że złe decyzje z przeszłości pomogą mi przed podjęciem złych decyzji w przyszłości. Tak więc jak widzisz trochę to trwało. Czy wciąż czuję żal? Jeszcze trochę tak, ale jest coraz mniejszy, a już widzę pozytywne skutki tego co się kiedyś wydarzyło. To chroni też inne osoby, bo mam doświadczenie, którego innym brakuje (młode osoby chcące zrobić duży biznes). Na skutek moich doświadczeń podejmowane prze ze mnie i moich wspólników decyzje są bardzie wyważone. Jedna z tych osób nawet stwierdziła, że jest zafascynowana moim umysłem-chodziło o ogląd sytuacji.

Tak więc jak widzisz odpowiedzi dostałem po kilku latach, nie rozmyślałem nad tym by je poznać, pozwoliłem życiu płynąć. Cały czas wiedziałem, że to co się stało, choć na tamten moment nie było najlepsze, to pozwoli mi uniknąć błędów w przyszłości. Takich sytuacji mam więcej, opisałem tylko jedną z wielu. Są też sytuacje których znaczenia jeszcze nie znam, jeszcze nie wiem po co się wydarzyły, ale wiem że we właściwym czasie przyjdzie odpowiedź.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Postprzez mrO » 7 sie 2018, o 06:53

Scarlett napisał(a):Zapoznaj się dokładnie z treścią forum, a znajdziesz odpowiedź ;)

To pomogę:
:arrow: http://www.prawoprzyciagania.net/viewto ... ?f=3&t=613
:arrow: http://www.prawoprzyciagania.net/viewto ... ?f=3&t=641
:arrow: http://www.prawoprzyciagania.net/viewto ... ?f=3&t=567

Nagrania Scarlett
:arrow: http://www.prawoprzyciagania.net/viewto ... ?f=3&t=733[/quote]

PS:
Kara napisał(a):Wiem, że najłatwiej byłoby to olać i zapomnieć, ale pomimo, że mam milion swoich spraw na głowie, to ciągle do mnie wraca. Sprawa jest niezamknięta, przez to, że rozstaliśmy się w gniewie, ja zachowałam się źle i nie miałam okazji przeprosić.

Wiesz ja też ma bardzo dobrą znajomą, która bardzo się na mnie "zfochała" za to że odmówiłem jej bycia na jej ślubie. Może i powinienem ją przeprosić, ale niby dlaczego ? Że termin mi nie pasował i musiałem wybrać coś aby ją "uszczęśliwić" a nie siebie ?
Może i zachowałem się źle, ale dlaczego mam za przeproszeniem "wchodzić komuś w du... ?" Bo wybrałem siebie ?
Dlaczego masz "wchodzić komuś w du... ?" i wybierać kogoś ? Bo tak wypada ? Tak trzeba ? Tak robi chrześcijanin ? Tak czujesz ? :haha:

Też mam miliony spraw na głowie i też wraca do mnie cała ta sytuacja ( i nie tylko taka, na szczęście nie tak często jak kiedyś) i myśli o tym, ale "studzę" je myślą " i tak pierwsza się odezwie"
Tak zawsze było, tak jest, tak będzie. Ja tak mam :monkey
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 246 razy

Powrót do Relacje międzyludzkie