Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

rozwój osobisty w kontekście biznesu i pieniędzy, kreowanie obfitości

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 6 sie 2018, o 23:56

Jak widzicie rynek poszedł jeszcze trochę w dół. Dostałem informację, że cena BTC może spaść do 5800 dolarów, ale patrzę na to jako na coś co jest możliwe, ale niekoniecznie tak będzie. Ale jeśli faktycznie tak by sie stało, to cena altów również pójdzie w dół. Moim zdaniem bardziej warto iść w dobre altcoiny niz w BTC, bo BTC nie urośnie procentowo tak duzo jak dobre projekty. Ale uwaga, dobre projekty to nie oznacza, ze to waluty z największą kapitalizacją. Wszystkich krypto jest już kilka tysięcy (nie wszystkie są indeksowane na CMC). Ja bym sie skupił na projektach z odległych miejsc na CMC (w nieindeksowane nie warto wchodzić, bo to przeważnie zwykłe shitcoiny).
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy

Postprzez Born1975 » 8 sie 2018, o 21:06

Born1975 napisał(a):No chyba, że wyskoczy coś co znowu namiesza na rynku, ale na chwile obecną o niczym takim mi nie wiadomo.

Jednak moja intuicja nie zawiodła i stało się coś co namieszało na rynku i ceny w dniu dzisiejszym spadły jeszcze bardziej i to dość gwałtownie. SEC (taki amerykański odpowiednik naszego KNF) ogłosił przesunięcie decyzji w sprawie ETF na bitcoinie. Ostateczna decyzja w sprawie ETF ma zostać podjęta 30 września, ale kto ich tam wie co zrobią... Jeśli ETFy zostaną zaakceptowane przez SEC, to na rynek dostanie się gigantyczna ilość kapitału od inwestorów instytucjonalnych, a to oznacza, że ceny pójdą w górę i to bardzo. Oczywiście zanim to nastąpi, to możemy się spodziewać jeszcze kilku spadków i wzrostów. Przed samym wejściem ETFów grubasy zrobią wszystko by jak najbardziej obniżyć ceny.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 8 sie 2018, o 21:40

Ten post będzie trochę inny. Pisząc kolejne posty gdzieś tam pomiędzy wierszami staram się zwrócić waszą uwagę na "psychologiczne" aspekty działania branży krypto-mam na myśli giełdę. Dziś niemal wszystko jest na czerwono z powodu decyzji SEC. W czasie czerwieni wiele osób panikuje. Na grupach poświęconych krypto wiele osób pisze HODL. Nie dziwi mnie to, bo jak kupili, a cena spadła to sprzedaż w tym momencie nie jest zbyt rozsądnym posunięciem. Taki dzień jak dziś jest idealny na kupno. Ale co jest dziwne, masa ludzi kupuje gdy wykresy są zielone. Te osoby to dawcy kapitału i to na nich zarabiają grubasy. Logiczne jest, że na giełdzie będzie raz w górę raz w dół. To jest takie proste, ale masa ludzi tego nie rozumie i uważa, że zawsze będzie tylko w górę. No cóż...gdyby nie było dawców kapitału, to giełda nie miałaby racji bytu. Grubasy zawsze będą działać w ten sposób, by obniżyć cenę, gdy chcą kupić i by ją podwyższyć gdy chcą sprzedać. A ponieważ mają pieniądze, to wykorzystają wszelkie dostępne media, a już zwłaszcza internet. Tak jest zawsze i zawsze działa w ten sam sposób. Ale my też możemy mieć wpływ na cenę danej waluty (choć oczywiście nie taki jak grubasy). Spójrzcie na ten wykres:
Obrazek

To znany wam już token Experty. Zrzut zrobiłem o godzinie 21:10, więc przedstawia aktualną sytuację. Jak widać na wykresie cena szła w dół, aż tu nagle pojawiła się duża zielona świeca. Skąd ta świeca? Ano stąd, że dziś wieczorem odbył się webinar promujący ten token. Wolumen wynosi obecnie mniej niż 10 BTC, więc jest bardzo mały i jeśli kilkadziesiąt osób z tych, które oglądały webinar zdecydowało sie na kupno, to zielona świeca przestaje dziwić.

I tak to działa także w skali całej branży. Jeśli obserwujecie napływające informacje, to łatwo jest przewidzieć co się może wydarzyć. Nie trzeba znać się na analizie technicznej, nie trzeba nawet wiedzieć co oznaczają różne informacje podawane na wykresach, by móc zarabiać. Warto jednak wiedzieć, że tak zwany day trading rządzi się trochę innymi prawami i tam już trzeba posiadać sporą wiedzę, ale też i dużo czasu. Ja nie promuję day tradingu, bo to nie jest dla mnie i raczej nie będzie dla większości z was, ale promuje zdroworozsądkowe myślenie, które każdemu pozwoli zarobić-trzeba na to tylko trochę czasu, by nie popełnić głupich błędów, ale trzeba też być świadomym, że nie wszystkich błędów da się uniknąć, że popełnia je każdy i zawsze będzie popełniał. To kwestia tego, że w miarę upływu czasu i wzrostu doświadczenia, tych błędów będzie coraz mniej, a saldo transakcji będzie na plus.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 14 sie 2018, o 22:29

W tej chwili na CMC cały rynek jest wyceniany na 193 miliardy dolarów. Tak niskiej wyceny nie było chyba od listopada 2017. Co więc teraz robić? Moim zdaniem kupować, ale nie za wszystko. Nie wiemy jak rynek sie zachowa, więc warto sobie zostawić fundusze na dokupienie gdyby jeszcze bardziej spadło. Dzięki temu uśrednimy cenę i łatwiej będzie wyjść na swoje. Oczywiście może być tak, że pójdzie w górę i jeśli kupimy za część kapitału, to i tak zarobimy. Generalnie zalecam ostrożność. No chyba, że mocno wierzymy w jakiś projekt i zrobiliśmy wcześniej research. Ja dokupiłem Experty i nawet jeśli jeszcze spadnie, to wierze, że cena za jakiś czas dojdzie do 10 dolarów.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 17 sie 2018, o 23:56

Cały rynek odbił i w tej chwili wycena na CMC wynosi 218 miliardów dolarów. Czy to koniec spadków? W tej chwili ciężko powiedzieć co się będzie dalej działo. Według mnie do końca września będziemy odnotowywać spadki i wzrosty. Tuż przed wejściem ETFów grubasy zrobią wszystko by jak najbardziej obniżyć ceny. To będzie dobry moment by inwestować. Ale jeśli mam rację i będą teraz wzloty i spadki, to można na tym sporo zarobić. Generalnie sugeruję kupowanie jak wszystko będzie na czerwono i sprzedaż jak się zazieleni. I tak do końca września. Jeśli pojawią się jakieś nowe informacje to oczywiście napiszę o tym.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez taxi12 » 23 sie 2018, o 21:49

Czy to prawda że kryptowaluty są niebezpieczne ?.Bo raz podobno jest to wiele warte, a czasem nic.
kocham życie
taxi12

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 23 sie 2018, o 23:40

taxi12 napisał(a):Czy to prawda że kryptowaluty są niebezpieczne ?.Bo raz podobno jest to wiele warte, a czasem nic.

Co dla Ciebie znaczy niebezpieczne? Bo może zupełnie co innego niż dla mnie. To, że cena raz idzie w górę a raz w dół, to o tym jest niemal cały ten wątek. Taniej kupić i drożej sprzedać (no chyba, że grasz krótkie pozycje, to wtedy zarabia się na spadkach). Kryptowalut jest już kilka tysięcy. Większość to tak zwane shitcoiny-sama nazwa wskazuje ile są warte. Ale są też perełki jak na przykład kilkakrotnie wspomniane prze ze mnie Experty.

Cała rzecz rozbija się o to, by nie dać się wydymać. A można na wiele sposobów. Większość ICO to oszustwo i dlatego ja nie zalecam kupna kryptowalut w fazie ICO. Owszem jak się dobrze trafi to można zarobić krocie. Dla przykładu ETH w fazie ICO kosztowało 10 centów, a ATH było pomad 1000 dolarów. Inwestując 1000 złotych i sprzedając podczas ATH zarobek byłby 10 milionów, więc całkiem nieźle. Wydymać się też można poprzez pump and dump-cena jest sztucznie pompowana w górę, a potem gwałtownie spada, nawet widziałem parę razy takie pompki na żywo. Najczęściej jednak można się wydymać po prostu przy kupnie i sprzedaży na giełdzie. Grubasy zrobią wszystko by zbić cenę, gdy chcą kupić i by ją wywindować gdy chcą sprzedać (pomijam tu granie na krótkie pozycje). Tak działa każda giełda. Ale o tym jest ten wątek, więc starczy czytać to co piszę, by być na bieżąco.Większość ludzi kupuje, gdy giełdy świecą na zielono, a sprzedaje gdy świecą na czerwono-często ze stratą. To kwestia ludzkiej psychiki, nieco wcześniej pisałem na ten temat.

Zdarza się też, że kryptowaluta jest wycofywana z giełdy i wtedy zostaje się z czymś czego nie można sprzedać. Jest to sporadyczne, ale mnie się coś takiego przydarzyło. No i 0,3 BTC poszło...nie powiem gdzie. Ważne więc, by dywersyfikować kapitał w kilka czy nawet kilkanaście różnych walut.

Czy można stracić pieniądze? Oczywiście, że tak. Opisałem kilka mozliwości prowadzących do straty, a jest ich więcej i nie wszystkie znam. Zdrowy rozsądek to podstawa. Zresztą na samym początku nowym inwestorom powtarza się jak mantrę, by nie inwestowali więcej niż mogą stracić. Ale... dla mnie gra warta jest świeczki. Czy jest tak dla Ciebie, to sam musisz sobie odpowiedzieć. Ja przy dobrych układach w ciągu roku czasu być może zarobię pierwszy milion.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 25 sie 2018, o 20:19

Jeszcze raz o Experty. Mój znajomy nagrał film na temat tego tokenu jak i aplikacji. Po zobaczeniu będziecie wiedzieć dlaczego tak bardzo promuję ten token i jakie możliwości da aplikacja. Co się będę rozpisywał, zobaczcie film:

In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 8 wrz 2018, o 20:34

Obecnie branża notuje dość mocne spadki. Generalnie poszła informacja, że Goldman Sachs wycofuje się z obrotu kryptowalutami, ale prawdopodobnie jest to fake news. W każdym razie widać, że nawet taki fake potrafi znacząco wpłynąć na kurs. Cały czas piszę o tym, że grube ryby zrobią wszystko by wpłynąć na cenę, tak by poszła w kierunku w którym chcą. Nie zdziwi mnie jeśli w przyszłości będą fake newsy, które spowodują mocny wzrost wartości.

Jeszcze ciekawostka. CEO Coinbase Brian Armstrong twierdzi, że za 5 lat miliard ludzi będzie używało kryptowalut. Uważam, że ten pan ma sporo racji, a to oznacza, że wartość najważniejszych krypto pójdzie mocno w górę.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 8 wrz 2018, o 20:39

Promowany prze ze mnie token Experty jest w chwili obecnej bardzo tani i kosztuje zaledwie 1410 sat. Low było 1368 i być może jeszcze spadnie do tej ceny, ale i tak warto obecnie się ładować.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biznes i pieniądze