Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez Dream Walker » 11 maja 2020, o 16:34

Obejrzałam wczoraj „Śniadanie u Tiffaniego” - fabuła nie powala, ale humor jest i z wielką przyjemnością patrzyłam na Audrey Hepburn. Zdjęcia piękne.
Dzis zamierzam obejrzeć „My Fair Lady”.
Dream Walker

Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez avada6kedavra » 13 maja 2020, o 14:14

Kochani, jakie filmy/seriale z Netflixa polecicie? Albo coś z HBO GO ewentualnie :D

Może wymienię kilka tych produkcji, które już obejrzałam i które są w moim guście, chciałabym znaleźć coś w podobnym stylu... :sun

"Inside the criminal mind", "Zaginiona dziewczyna", "Siedem", "Słaby punkt", "Unabomber", "Homeland", "Broadchurch", "The Stranger", "Niewiarygodne", "The Sinner", "Sherlock", "Przyjaciele", "The Big Bang Theory", "Skazany na śmierć", "Dexter", "The Fall", "Six Feet Under"...

Coś w klimatach kryminał/thriller lub coś na faktach.
Byle nie typowe fantasy, sci-fi też raczej nie :D
I nie telenowela w stylu "Domu z papieru" :lol:

Proszę, poradźcie coś, bo na tym Netflixie tyle tego jest, że nie ogarniam :D
avada6kedavra

Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez AnnMargaret » 13 maja 2020, o 15:42

A ja jestem ciekawa czy ktoś z Was oglądał "Devs" ? Serial porusza temat fizyki kwantowej i światów równoległych. Nietypowe sci-fi z wątkiem szpiegowskim. Wg mnie pięknie zrealizowany, pochłonęłam 8 odcinków w jeden dzień (y)
Jesteś tylko człowiekiem i aż człowiekiem. Możesz wszystko i nie musisz nic.
AnnMargaret

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez mrO » 13 maja 2020, o 15:47

Z Kryminałów to na HBO GO True Detective. Widziałem tylko pierwszy sezon i tylko ten bo w kolejnych nie gra już Woody Harrelson i Matthew McConaughey Ich role powodowały opadanie szczęki, Matthew w szczególności.
Fakty - Czarnobyl na HBO GO.
I znowu z kryminału - Strażnicy, również z HBO. Tak wiem że superbohaterowie itp, ale na prawdę dobry serial o morderstwie i intrygach w rzeczywistości superbohaterów.
A jak już jesteśmy przy superbohaterach to The Boys z AmazonPrime - co by było jakby superbohaterowi mieli swoje "humorki"

Wiem że miało nie być sci-fi, ale The Boys i Strażnicy są warci każdej minuty :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
avada6kedavra
mrO

Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Postprzez Anka12 » 13 maja 2020, o 15:52

Scarlett napisał(a):Poszukiwane filmy o wampirach! Filmy, nie seriale (brak czasu).
(NIE: saga Zmierzch, Wywiad z wampirem, Dracula, Dracula 2000, Królowa potępionych, Dracula - historia nieznana, Byzantium, Kołysanka, Mroczne cienie, Nosferatu, Underworld, Van Helsing - widziałam).
:D

Scarlett, a widziałaś netflixowego Drakulę? 3 odcinki, moim zdaniem warto, klimatyczny.

avada6kedavra napisał(a):Kochani, jakie filmy/seriale z Netflixa polecicie? Albo coś z HBO GO ewentualnie :D

Może wymienię kilka tych produkcji, które już obejrzałam i które są w moim guście, chciałabym znaleźć coś w podobnym stylu... :sun

"Inside the criminal mind", "Zaginiona dziewczyna", "Siedem", "Słaby punkt", "Unabomber", "Homeland", "Broadchurch", "The Stranger", "Niewiarygodne", "The Sinner", "Sherlock", "Przyjaciele", "The Big Bang Theory", "Skazany na śmierć", "Dexter", "The Fall", "Six Feet Under"...

Coś w klimatach kryminał/thriller lub coś na faktach.
Byle nie typowe fantasy, sci-fi też raczej nie :D
I nie telenowela w stylu "Domu z papieru" :lol:

Proszę, poradźcie coś, bo na tym Netflixie tyle tego jest, że nie ogarniam :D

To polecę Ci (z netflixa) z takich kryminalnych lub trzymających w napięciu: "Mindhunter", "W pułapce", "Safe", "The Valhalla murders", "Intruz", "Karppi", "Collateral",
z lekkich: "Brooklyn 9-9", "Zadzwoń do Saula", "Już nie żyjesz", "Vexed ( ale tylko pierwszy sezon warto)",
z innych: "Unorthodox"
"W dzień i w nocy WSZYSTKO mi sprzyja!" :D

Za ten post autor Anka12 otrzymał podziękowanie od
avada6kedavra
Anka12

Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Postprzez Infinity » 20 maja 2020, o 21:49

Z ostatnio (czyli od dziś do kilku lat wstecz :D) oglądanych polecam filmy:

Ojczym
Nie otwieraj oczu
Bez litości
Bez litości 2
Zakonnica
Obecność
Obecność 2
Upadek Grace
Zabójca znad Green River
Joker :>

Wszystkie filmy Patryka Vegi :) Te, które zostały podzielone na seriale to zdecydowanie polecam seriale ponieważ w filmach sceny są zbyt pocięte :)
Dlaczego miałbyś dostać więcej, jeśli nie doceniasz tego, co masz?
Dziękuję za wszystkie dobrodziejstwa, którymi każdego dnia Wszechświat obficie mnie obdarza :givelove

Za ten post autor Infinity otrzymał podziękowanie od
Mal
Infinity

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Postprzez trex » 24 maja 2020, o 23:43

Ja dzisiaj skończyłem na Netflix serial powiązany trochę z tematyką forum. Luźno ale jednak powiązany. Cztery sezony po 13 odcinków, każdy odcinek to około 22 minuty. Początkowo wydaje się infantylny i cukierkowy, ale pod tą warstwą przemyca wiele fajnych tematów. Tytuł to "Dobre miejsce". Jeśli już był to przepraszam, tego wątku nie śledziłem od początku.
trex

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez lipstick » 24 maja 2020, o 23:52

trex napisał(a):Ja dzisiaj skończyłem na Netflix serial powiązany trochę z tematyką forum. Luźno ale jednak powiązany. Cztery sezony po 13 odcinków, każdy odcinek to około 22 minuty. Początkowo wydaje się infantylny i cukierkowy, ale pod tą warstwą przemyca wiele fajnych tematów. Tytuł to "Dobre miejsce". Jeśli już był to przepraszam, tego wątku nie śledziłem od początku.

ciekawe, bo właśnie dziś w kontekście PP pomyślałam o tym serialu, choć już jakiś czas temu go obejrzałam. Jest tam postać, która "odkryła co będzie po śmierci" i zaczyna przesadzać swoim zachowaniem, aby koniecznie trafić do "dobrego miejsca". Skojarzyło mi się to zachowanie właśnie z zachowaniem osób, które "odkryły" prawo przyciągania i nadmiarem technik i "muszę, muszę" działają czasem na własną szkodę.
lipstick

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez feniks » 25 maja 2020, o 23:44

Oglądaliście serial z Netflix "dawno dawno temu" taka bajka pomieszana z naszym światem i dużo tam po , na każdym kroku ;)
feniks

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez mrO » 3 cze 2020, o 19:20

Jeden z najlepszych seriali jaki Netflix ma do zaoferowania. To że jest to anime wcale mu nie umniejsza, jest jeszcze lepsze.
Ponad to genialna ścieżka dźwiękowa.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
JaneDoe
mrO

Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje