Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez magicmind » 13 gru 2019, o 19:29

Już za tydzień! Wyczuwam zbliżającą się epickość.

Jestem pełen podziwu dla Cavilla jak bardzo zaangażował się w rolę.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 121 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez mrO » 15 gru 2019, o 19:00

Nie polecam najnowszego horroru "Czarne święta" 8-) . Specjalnie zarejestrowałem się na filmwebie, aby dać mu 1.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Postprzez mrO » 20 gru 2019, o 23:40

Porządny serial zamykający fabułę w jednym sezonie. Same plusy :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Postprzez Born1975 » 21 gru 2019, o 05:34

Wiedźmin. Na ten serial czekało wiele osób. Opinie w internecie są średnie. I niestety potwierdzam te opinie. Ten serial to miało być coś wielkiego, ale niestety nie wyszło. Fabuła jest po prostu nudna, momentami brak w niej spójności. Efekty specjalne na przeciętnym poziomie. Jedynie walki są dobrze nakręcone. Generalnie tylko dla fanów książek i gier, ale nie wiem, czy i oni nie będą zawiedzeni. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie jednak sporo lepszy.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 868 razy
Otrzymał podziękowań: 623 razy

Postprzez magicmind » 21 gru 2019, o 12:31

Born1975 napisał(a):Wiedźmin. Na ten serial czekało wiele osób. Opinie w internecie są średnie. I niestety potwierdzam te opinie. Ten serial to miało być coś wielkiego, ale niestety nie wyszło. Fabuła jest po prostu nudna, momentami brak w niej spójności. Efekty specjalne na przeciętnym poziomie. Jedynie walki są dobrze nakręcone. Generalnie tylko dla fanów książek i gier, ale nie wiem, czy i oni nie będą zawiedzeni. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie jednak sporo lepszy.

Serial jest bardzo dobry chociaż prowadzona dość chaotycznie narracja może łatwo zgubić nieuważnego widza.
Nie mam pojęcia dlaczego twórcy w taki sposób opowiadają historie skoro wiadomo,że serial netfixowy adresowany jest do masowego widza który raczej nie lubi za bardzo myśleć. I ten chaos wydaje mi się być zgubny dla tego serialu.
Czytałem książki wiec dla mnie historia jest jasna, ktoś kto nie miał zetknięcia z wiedźminem może mieć kłopot.

Oczywiście będzie masa zawiedzonych przez swoje wyobrażenia stworzone przy czytaniu książki. Serial jest adaptacją, a nie wiernym odzwierciedleniem, w wielu miejscach jest bardzo skrótowy i rożni się od książki. Z grą to nie ma co w ogóle porównywać bo gra to był zupełnie inny świat i też różnił się od książki.

Myślę ,że każdy sam musi sobie wyrobić opinie. Będą osoby zawiedzone, będą osoby którym się bedzie podobało.

Mi ogólnie serial się podoba chociaż narracja według mnie wymagałaby poprawy. Brakuję tutaj spójnego prowadzania, pewnie to dlatego ,że każdy odcinek reżyserował ktoś inny...

Trzeba pamiętać ,że pierwszy sezon to przetarcie szlaków.. ekipa też dużo się uczyła przy tym projekcie. Sam Bagiński się wypowiedział ,że teraz przy pracy nad drugim sezonem są bogatsi o doświadczenie i wiedzą lepiej jak poprowadzić tą historię.

Czy będzie detronizacja Gry o Tron? Nie będzie. Wiedźmin to zupełnie inny rodzaj Fantasy... jednym to podejdzie drugim nie... Myślę ,że przez ową chaotyczną narrację serial dużo stracił i trafi do mniejszego grona odbiorców.Dlatego nie spodziewam się takiego sukcesu jak Gra o Tron.Szkoda...

Tak czy inaczej każdemu fanowi fantasy polecam w celu wyrobienia sobie własnej opinii.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.

Za ten post autor magicmind otrzymał podziękowanie od
Anka12
magicmind

Postprzez Nathalie » 25 gru 2019, o 23:04

Skończyłam dziś oglądać pierwszy sezon nowego serialu Netflix "Wiedźmin".
Podeszłam do tego serialu bez oczekiwań, bo nie czytałam książek ani nie grałam w gry. Nie wiedziałam czego się spodziewać i nie interesowały mnie opinie fanów Sapkowskiego oraz recenzje. Traktuję serial jako produkcje inspirowaną literaturą czy też grami, a nie kalkę książki itp.
Serial wciągnął mnie od drugiego odcinka. Nie była to moja ulubiona "Gra o tron", ale jest to moim zdaniem bardzo przyzwoity serial. Bardzo podobały mi się kostiumy, gra aktorska, sceny walk. Świetnie wykreowany wiedźmin. Bardzo podobało mi się, że najważniejsze postacie nie zostały zmarginalizowane, tylko poświęcono im dużo czasu przez to zbliżamy się do bohaterów. Historia wciągała. Widziałam później, że wielu fanów narzekało na skoki czasowe, ale jeśli ja, jako osoba nie znająca fabuły i tego świata, połapałam się w całej akcji to znaczy, że inteligentny i uważny widz jak najbardziej jest w stanie rozróżnić co i jak dzieje się na ekranie.
Z fanami jest trochę jak z adeptami prawa przyciągania - zabierają się za coś z oczekiwaniami, a to bardzo duże ograniczenie, bo potem najczęściej się zawodzą.
Polecam serial fanom fantasy. Bardzo mnie cieszy, że polska literatura w tym roku jest tak wypromowana. Mam na myśli zarówno ponowne zainteresowanie twórczością Sapkowskiego jak i nagrodą dla pani Tokarczuk.
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Postprzez magicmind » 1 sty 2020, o 14:38

a mi podoba się inspirujaca historia Yenn. To jak uczyła się zapanować nad magią aby stać się najpotężniejszą z czarodziejek :lovki a

Za ten post autor magicmind otrzymał podziękowanie od
Grace
magicmind

Postprzez Scarlett » 25 kwi 2020, o 17:14

Poleć ktoś jakiś horror :wstydnis Nie musi być taki, że ogień z tyłka, bo chyba obejrzałam już wszystko co się dało. Może być nawet coś klasy B, może jakimś cudem czegoś nie widziałam :D
Kina zamknięte, a mi się chce i to horroru :lol:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 525 razy
Otrzymał podziękowań: 2255 razy

Postprzez PrettyOne » 25 kwi 2020, o 22:46

Scarlett napisał(a):Poleć ktoś jakiś horror :wstydnis Nie musi być taki, że ogień z tyłka, bo chyba obejrzałam już wszystko co się dało. Może być nawet coś klasy B, może jakimś cudem czegoś nie widziałam :D

Co prawda to nie film a serial, ale polecam-"Nawiedzony dom na wzgórzu". Do obejrzenia na netfliksie
PrettyOne

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez violet_vill » 26 kwi 2020, o 10:14

Scarlett napisał(a):Poleć ktoś jakiś horror :wstydnis Nie musi być taki, że ogień z tyłka, bo chyba obejrzałam już wszystko co się dało. Może być nawet coś klasy B, może jakimś cudem czegoś nie widziałam :D

Polecam film "Sauna" z 2008 roku. Średnio straszny, ale bardzo fajny klimat ;)
violet_vill

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje