PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Likana » 3 kwi 2018, o 18:11

olik napisał(a):
feniks napisał(a):Jaką henne najlepiej wybrać jak mam naturalnie ciemne włosy (brąz) żeby je przyciemnic ale bez odcienia radości.

Niestety, prawdziwa henna da ci tylko rudość lub czerwień. Nawet jak ją nadbudujesz do brązu to będą refleksy.
Ja bym poszła w jakąś mieszankę, np. taką z khadi. Tylko trzeba przy tym uwazać, bo one zawierają indygo, więc jakbyś chciała rozjaśnić włosy w przyszłości, to powstanie ci zielony glon :bigsmile Jeśli bardziej ci zależy na kolorze, to może spróbuj co innego. Wiem, że dziewczyny farbują takimi rzeczami jak obierki ziemniaków etc. Jeśli chcesz bardziej odżywienia to możesz pójść w amlę albo cassię (ta druga może ci dać złote refeksy).

Dokładnie. Mój hennowy (khadi) jasny brąz (który po 2 godz trzymania wychodzi całkiem ciemny) wypłukuje się do rudego - i to takiego rudego, że czasem się ktoś ze znajomych pyta, czy na rudo się robiłam :thinking Ja lubię siebie i w brązie i w rudym, więc mi to nie przeszkadza.

A czy czasem te dodatki (cytryna, maska, czy co tam jeszcze dodajecie) oraz sposób przygotowania nie zależą od koloru henny? tzn. koloru = mam na myśli konkretne zioła w składzie, które barwią nam włosy. Czy bardziej od rodzaju włosów?
Nic nie dodaję do henny, nie trzymam wcześniej w cieple. Wsypuję proszek do miski, dolewam wody, mieszam do konsystencji gęstej śmietany, chwile czekam, aż będzie się nawało do nałożenia na głowę, no i nakładam ;-)
Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość - miłością i oczekiwaniem.
Joseph Murphy 'Zdobądź bogactwo i odnieś sukces'
Likana

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 3 kwi 2018, o 18:18

Hennę mieszam z wodą, sok z cytryny, zawijam miseczkę folią i ręcznikiem, odkładam na 12h, potem nakładam na wilgotne włosy na 6h. U mnie henna jest trwała, nie wypłukuje się, daje piękne refleksy.
Koloryzuje co ok. 2 miesiace.

Likana, henne trzymaj dluzej, to ci sie nie wyplucze. Nie trzeba tak restrykcyjnie przestrzegac tego co jest na stronie. Ja uzywam ciemnego brazu wedlug przepisu na naturalna khadi i efekty sa dobre. Zawartosc indygo jest tam niewielka. Gdyby bylo czyste indygo to roznica.

Kiedy ktoś nie ma potrzeby koloryzowania, to nie róbcie nic z włosami dziewczyny ;) Poza dobrą pielęgnacją.
Btw. Mam ostatnio myśli o zrobieniu trychologii.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1680 razy

Postprzez Likana » 3 kwi 2018, o 18:22

Scarlet, na instrukcji było 0,5-2 godz, to tyle trzymam :mur: Spróbuję Twoim sposobem następnym razem, choć przyznaję, że nawet te 2 godz to ciężko mi z turbanem wytrzymać :thinking

Hennę robię co 3-4 tygodnie, ale bardziej dlatego, że lubię swoje włosy po niej, robią się grubsze, fajniejsze w dotyku, błyszczące :sun :sun :sun
Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość - miłością i oczekiwaniem.
Likana

Postprzez olik » 3 kwi 2018, o 18:24

Likana napisał(a): A czy czasem te dodatki (cytryna, maska, czy co tam jeszcze dodajecie) oraz sposób przygotowania nie zależą od koloru henny? tzn. koloru = mam na myśli konkretne zioła w składzie, które barwią nam włosy. Czy bardziej od rodzaju włosów?
Nic nie dodaję do henny, nie trzymam wcześniej w cieple. Wsypuję proszek do miski, dolewam wody, mieszam do konsystencji gęstej śmietany, chwile czekam, aż będzie się nawało do nałożenia na głowę, no i nakładam ;-)

Zakwaszenie zwiększa trwałość i intesywność koloru. Gotowych mieszanek z indygo nie trzeba odstawiać (chyba, że ci zależy bardziej na rudych refleksach, to wtedy można). Dodanie maski zmniejsza trwałość i intesywność koloru, ale zwiększa odżywienie. Warto to robić jak nie chcesz sobie nadbudować henny. Pozostałe dodatki, choćby własnie te skórki ziemniaków czy kwiat hibiskusa ma na celu wydobycie z henny innego koloru. Hibiskus pozwoli jej być bardziej czerwoną, ziemniak brązową.
Tylko duze marzenia sa mnie godne.

Za ten post autor olik otrzymał podziękowanie od
Capra
olik

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Likana » 3 kwi 2018, o 18:28

dziękuję dziewczyny :przytul:
Hennuję włosy już od ponad roku, a jest tyle rzeczy, o których pojęcia nie miałam :thinking
Następne hennowanie będzie z cytrynką :)
Likana

Postprzez Capra » 3 kwi 2018, o 19:17

Scarlett i Olik dziekuję bardzo za odpowiedzi, sporo się dowiedziałam o tym, jak używać henny. Kto by pomyślał, że na forum o rozwoju osobistym można się tyle dowiedzieć :)

Za ten post autor Capra otrzymał podziękowanie od
olik
Capra

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Scarlett » 25 sie 2018, o 12:55

Nowy, bezpieczny szampon wynalazłam.
Obrazek
Dostępny w aptekach DOZ. Skład na duży plus, ale to jeden z najrzadszych szamponów jakich miałam okazję używać. to oczywiste, że szampony z delikatnym i bezpiecznym składem są rzadsze i mało co się pienią, ale ten to już wersja absolutnie hardcorowa :D Na swoje długie włosy wylałam prawie pół butelki. Nie nazwałabym go wydajnym. Ale ogólnie skład super, cena zbliżona do większości szamponów tego typu (ok. 13 zł). Bez zapachu. Dla dzieci, włosów krótkich i półdługich - OK. Dla dlugich i takich do pasa będzie raczej mało wydajny.
Tego typu szampony świetnie sprawdzą się na włosach farbowanych czy hennowanych, bo brak silnych detergentów znacznie wydłuża czas wypłukiwania się koloru. A więcej zalet tego typu szamponów na pierwszej stronie oczywiście :angel:
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez California » 31 sie 2018, o 11:19

Macie jakieś fajne sposoby na drobne zmarszczki mimiczne? :sun
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Earl Nightingale
California

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez Scarlett » 31 sie 2018, o 11:23

Zmarszczki mimiczne to coś normalnego :P Musiałabyś sobie zablokować twarz by ich nie mieć :P
Z wiekiem skóra jest coraz starsza więc możesz używać dobrego serum z witaminą C (patrz na procentowość). Ja mam peptyd biomimetyczny z Ava Cosmetics. Nawilżaj okolice oczu ;) Ja mam akurat krem z Clareny z Eye Line. W ogóle nawilżaj skórę.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez California » 31 sie 2018, o 11:33

Co prawda używam takiego "kremu-żelu" pod oczy, ale chyba słaby jest, więc spróbuję może z tą witaminą C. Ogólnie pogłębiły mi się od spania na boku zamiast prosto na plecach. Podobno spożywanie kolagenu świetnie działa na skórę od wewnątrz, ale sama nie próbowałam i próbuję znaleźć jakieś rzetelne info w internecie czy w ogóle warto :roll:
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Earl Nightingale
California

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała