Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

wszystko co związane z przyciąganiem miłości, związków i ludzi

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Slonce » 14 kwi 2019, o 15:07

Marzycielka67 Dobrze, że chcesz się rozwijać, działaj, próbuj i sprawdzaj co Ci pasuje, a co nie :) Każda rzecz, która dzieje się w Twoim życiu może pomóc Ci się rozwinąć, każda relacja może być dla Ciebie bogata w doświadczenie, pokazać Ci, czego chcesz, a czego nie. To, co wymaga "naprawy" i wzmocnienia. Tylko widzisz, tak naprawdę, największe znaczenie ma ta relacja, którą masz sama ze sobą. Jeśli jest słaba to i pozostałe relacje nie będą miały mocnego fundamentu. Jeśli jesteś niepewna to będziesz szukać akceptacji, szukać wypełnienia. Nikt Ci tego nie da. O tym wciąż tu piszemy tylko każdy przekazuje to inaczej. Zawsze mówię, żeby skupić się na sobie, to jest dość banalne i brzmi jak oklepany frazes, ale takie jest sedno. Po prostu nie wierzymy, że zasługujemy, że jesteśmy wystarczająco dobrzy, żeby otrzymać coś fajnego. Dlatego jesteśmy niepewni i kręcimy się w kółko. Może właśnie dlatego pytasz, czy to jest w porządku, że chcesz przyciągnąć daną osobę, miotasz się przez to i masz wątpliwości. Nie powiemy Ci, czy to będzie dobre, czy nie. Na pewno wiesz, że każdy ma wolną wolę więc robiąc coś na siłę mamy odwrotny skutek. Z mojej strony mogę jeszcze dodać, żebyś przyjrzała się własnym przekonaniom. Powodzenia na dalszej drodze rozwoju :)
Slonce

Podziękował : 165 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy

Postprzez Koliberek » 15 kwi 2019, o 14:32

A miałem siedzieć cicho, a napiszę. Chociażby dlatego że jestem w trakcie czytania wątku od pierwszej strony (oczywiście omijam elementy pamiętnika). Osobiście u mnie PP na ten moment najciężej zastosować jeśli chodzi właśnie o relacje, szczególnie te bliskie. Pewnie dlatego, że to wymaga 100% uwagi na co dzień i nie popadania w analizę. Aktualnie jestem w związku, który ma zasiane w mojej głowie ziarno niepewności i jak wibracje mam dobre - zazwyczaj - robiłem nocne programowanie na intuicje, szklankę wody czy to jest to (bo nie wiem!), tak do dziś cisza a ja czuje się zawalony przekonaniami, za które nie wiem jak się zabrać. Nie wiem czy sam kreuje sobie problem i się doszukuje i tak jakby więcej pytań niż odpowiedzi. Tak, skupiam się pewnie na złym kierunku ale nawet tylko po to aby sobie to kolejny raz uświadomić - pozwoliłem sobie napisać w wątku zbiorczym o miłości. Wierzę że i to się ułoży i że z czasem poradzę sobie i z tym, może doda to otuchy innym że czasami tak po prostu bywa że człowiek jest w kropce. Doświadczenie mnie jednak nauczyło że nie zna się dnia ani godziny kiedy pewne klocki wskakują na miejsce.
Koliberek

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2019, o 14:45

Moim zdaniem jeśli nie jest się pewnym w związku to coś jest nie tak i ja wolałabym porozmawiać z drugą osobą i np. dać sobie czas. Dla mnie związek to pewność bycia z tą drugą osobą. I tak chciałabym być traktowana. Jeśli ktoś nie byłby mnie pewny to wolałabym się rozstać i być szczęśliwa z kimś, kto jest mnie pewien. Bo to co innego niż jakieś tam chwilowe kłótnie i nieporozumienia. I sama tak zrobiłam kiedy ja kogoś nie byłam pewna. Dziś tego nie żałuję.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 491 razy
Otrzymał podziękowań: 1898 razy

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2019, o 15:03

I chciałabym dodać jeszcze jedną rzecz. Na czacie napisałeś, że układa Ci się w innych aspektach życia, ale w innych z kolei nie wychodzi. Dlatego też piszę aby czat zostawić hydeparkiem a nie miejscem do wynurzeń o PP i pamiętnikiem. Moim zdaniem wcale nie jest tak, że skoro w jednym Ci się wali, to w drugim się układa. Zwłaszcza jeśli chodzi o związki. Nie przyszło Ci do głowy, że możecie się mijać wibracyjnie? Że czujesz, że coś nie gra? Na siłę chcesz szukać odpowiedzi - robisz techniki, szklanki wody, garnki wody, baniaki wody... Na co to? Może Twoja wewnętrzna istota mówi Ci jasno, że to chyba nie jest to? Rozwijasz się, przeszedłeś kurs Silvy, ukończyłeś cały cykl procesów kwantowych. Wychodzi Ci w TWOICH aspektach życia, a coś zaczyna nie pasować w tych, które dzielisz z drugą osobą. Może się mijacie? Może zmierzacie w innym kierunku? Wielu ludzi nie wyobraża sobie byc samemu. Wielu ludzi boi się podjąć decyzję o rozstaniu ze strachu przed samotnością, ze strachu przed popełnieniem błędu, ze strachu, że nigdy nikt na nich nie spojrzy, nie pokocha (to pokazuje brak miłości do siebie) i z wielu innych powodów. Dlatego siedzą w związkach w których nie czują pewności. Mnie podobna sytuacja spotkała w trakcie procesów Mocy Żywiołów. Zerwałam z tamtą osobą, dziś jestem z kimś kto naprawdę rezonuje ze mną jak nikt inny. Czasem trzeba zaryzykować i otworzyć się. To tylko moja opinia, ale przemyśl to. Zwłaszcza, że naprawdę ruszyłeś ze swoim rozwojem.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Koliberek » 15 kwi 2019, o 15:12

Tak. Rozmawialiśmy już o tym. Tutaj druga strona jest pewna, jest ostoją spokoju, a ja całe życie we wszystko wątpiłem, szukałem. Mimo iż poddawałem związek niepewności, druga strona potrafiła na drugi dzień się uśmiechać i być pozytywna, kiedy ja zamykałem się w sobie i czułem blokadę - dużo oczekiwałem, analizowałem i skupiałem się na negatywach - jak nie ja! Są pewne blokady jednak jak myślę o rozstaniu to mi przykro, chce dobrze dla tej drugiej strony, mimo niepewności jest miejsce na troskę, chcenie jak najlepiej. Ciężko mi tutaj postawić tak sto procent na siebie. Chciałbym żeby okoliczności mi to ułatwiły i jednak nie jestem pewny decyzji ani w tą ani w tą bo są okresy bardziej, inne mniej pewne - a wszystko w głowie. PS. Pewne wątpliwości były przed procesami już. Tutaj się nic nie zmieniło, ani w jedną, ani w drugą stronę. I ja nie boję się o sobie, a o drugą osobę.
Koliberek

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2019, o 15:21

Wiem, że to nie jest proste, ale nie możesz blokować siebie dla dobra drugiej osoby. Tak naprawdę to krzywdzące nie tylko dla Ciebie, ale też dla niej. Bo jeśli zależy Ci na dobru tej osoby to na pewno chciałbyś aby była szczęśliwa z kimś kto jest jej pewien.
Nie ma też znaczenia czy to było przed procesami, w trakcie czy po. Twoja podświadomość pracowała od zawsze, a intuicje masz od urodzenia. Nie ma innej rady. Albo w tym jesteś albo nie. Uczucia to uczucia. Powiedziałabym aby to przeczekać i przemyśleć, ale piszesz, że to już trwa jakiś czas. Nie sādzę więc by uległo zmianie.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Koliberek » 15 kwi 2019, o 15:23

A szukam odpowiedzi bo z jednej strony mówimy o wewnętrznej istocie która mówi coś jasno, z drugiej strony to też walka z przekonaniami. U mnie w rodzinie związki zawsze były długoletnie, praktycznie zero rozstań - lojalność zaszczepiona. Czasami mam wrażenie, że strach tutaj gra znaczną rolę i lojalność uważam za złą, kiedy w moim przypadku ona może być OK. Tutaj pojawia się przy okazji, zamknięcie w sobie, brak dawania, problem z okazywaniem uczuć. Niestety to nie jest takie zero jedynkowe bo mam wrażenie że w środku jestem zablokowany na ten związek, ale to narastało im bardziej w niego wątpiłem, kiedy miałem dużo powodu do radości. I stąd nie wiem czy sam nie nakręciłem spirali i teraz to dla mnie próba czystej miłości czy po prostu od początku nie posłuchałem wewnętrznego głosu i przekonania urosły w sile. Ja się na prawdę na ten moment staram odnaleźć źródłó w sobie, co ma mnie to nauczyć bo nawet jeśli to nie to, wolałbym przepracować temat teraz niż uciekać od problemu i odpalić cykl będąc wciąż u tego samego źródła.
Koliberek

Postprzez Scarlett » 15 kwi 2019, o 15:26

Popróbuj więc popracować z przekonaniami, nie ze szklankami wody itd.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Koliberek » 15 kwi 2019, o 15:29

Tak zrobię bo jak widzę ile druga strona mi daje a ja nie potrafię to mi łzy napływają do oczu. Być może brak mi odwagi ale jak będę pewny decyzji, to to zrobię. Nie boje się samotności. Mam duże poczucie wartości, kobiet jest w okół mnie nie mało. Tutaj luz totalny. Obecnie prowadzę walkę sam ze sobą, w sumie to dłuższy czas ale też nigdy w żaden sposób poza skupianiem się na problemie nie dałem sobie / nam szansy na to by mogło być inaczej. Popracuje nad przekonaniami.
Koliberek

Postprzez niweleta » 15 kwi 2019, o 17:03

Według mnie to za dużo tu analizy a za mało obserwacji. Jak się tyle analizuje to ciężko usłyszeć swoją intuicję. Czasem wystarczy po prostu zluzować i pozwolić aby samo się działo a odpowiedzi same przychodziły. Im bardziej ciśniesz tym bardziej nic się nie dowiesz. Im bardziej chcesz wiedzieć tym więcej oporu tworzysz, aby ta odpowiedź od tego oporu się odbijala.
Ja tez osobiście uważam, że takie rzeczy się czuje i do właściwych ludzi czuje się tą "pewność". Tylko czasem jeśli się szarpiemy z czymś i motamy to nie słyszymy siebie. Zluzuj w tym zakresie, skup uwagę na lepszym kontakcie ze swoim wnętrzem, a wtedy odpowiedź przyjdzie sama.

Za ten post autor niweleta otrzymał podziękowania - 2
jaskier, Mal
niweleta

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie