Transerfing rzeczywistosci

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Transerfing rzeczywistosci

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 09:20

Czy wdzięczność nie wytwarza nadmiernego potencjału?
cabochard

Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez Świetlista » 8 mar 2019, o 09:55

Wdzięczność jest na wyższej skali uczyć u Hawkinsa więc nie wywołuje :) Nadmierny potencjał jak zrozumiałam wywołuje nasze pragnienie czegoś-tam obarczone podświadomie emocją związana z "niemamawiecbardzochce"
Świetlista

Podziękował : 374 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 21:31

To dobrze wiedzieć. Czytałam transerfing piąte przez dziesiąte i zrozumiałam, że zarówno cieszenie się, jak i smutek z jakiegoś powodu wywołują nadmierny potencjał, więc najlepiej pozostać w takim stanie zen. Natomiast ja z tyłu głowy mam takie przekonanie, że lepiej nie być za bardzo wdzięcznym, bo to coś może zostać zabrane. Jakieś takie syfiaste przekonanie, nie wiem skąd mi się wzięło.
cabochard

Postprzez Slonce » 8 mar 2019, o 22:11

Ja uważam, że gdy mamy w sobie takie spokojne uczucie wdzięczności, koncentrujemy się na chwili obecnej - po prostu płyniemy z nurtem to nie stworzymy nadmiernego potencjału. Nie ma chciejstwa, jest uczucie spełnienia i wdzięczności. Kiedy nadajemy czemuś zbyt dużą ważność wtedy to wszystko musi zostać zrównoważone i następuje przeciwny efekt. Wdzięczność nie powoduje nadmiernego potencjału, gdy po prostu doceniamy to co mamy, gdy cieszymy się tym i jesteśmy otwarci na więcej. Nie chodzi tu o generowanie sztucznych emocji radości - bo właśnie to może powodować nadmierny potencjał :)

Za ten post autor Slonce otrzymał podziękowania - 2
Scarlett, Świetlista
Slonce

Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 229 razy

Postprzez cabochard » 8 mar 2019, o 22:16

Ale skupianie się i podkręcanie uczucia wdzięczności w przypadkach, kiedy rzeczywiście są powody do tego jest ok?
cabochard

Postprzez mrO » 8 mar 2019, o 22:23

cabochard napisał(a):Ale skupianie się i podkręcanie uczucia wdzięczności w przypadkach, kiedy rzeczywiście są powody do tego jest ok?

Tak, to jest naturalną wdzięczność. Poza tym wdzięczność jest jednym z podstawowych elementów PP, który nie wywołuje nadmiernego potencjału jeżeli stosuje się ją w naturalny sposób a nie na siłę.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 117 razy
Otrzymał podziękowań: 355 razy

Postprzez michu » 9 mar 2019, o 00:47

Myślę że wdzięczność to też element Transerfingu, jest związana z pojęciem amalgatu rzeczywistości i koordynacji zamiaru. Ufając że świat troszczy się o nas, tym samym jesteśmy mu za to wdzięczni wyrażając swoje zaufanie. Kiedy spotyka nas sytuacja którą większość odebrała by jako coś złego/tragedię/porażkę na drodze do celu, my spoglądamy wtedy na to nieco z boku. Kiedy jesteśmy wdzięczni za to co nas spotkało, i za to że przybliża nas to do obranego celu - to koordynacja zamiaru w czystej postaci. Przecież świat się o mnie troszczy. Jestem za to wdzięczny. Świadomość że świat się o nas troszczy, to również wyrażanie uczucia wdzięczności.

Transerfing jest naprawdę słuszną pozycją która pozwala zgłębić się w wiele kwestii których nie poruszają pozostali autorzy. Sam Zeland pisał że Transerfing jest tylko jedną z idei opisującą działanie pewnej rzeczywistości (kwantowej/duchowej), tak jak np. geografia i bilogia są różnymi naukami opisującymi ten sam świat. Warto więc tą pozycję zgłębić, poszerzając swój punkt widzenia o nowe horyzonty. Transerfing nie wyklucza Hicksów, prawa rezonansu, Ho'oponopono a uzupełnia to o czym pisali pozostali autorzy. Sporo pojęć większość z nas dobrze już zna choć pod innymi nazwami (jak np. "intencja"),ale Transerfing z racji swej objętości, łagodnie i powoli prowadzi nas za rękę w swój tajemniczy świat rządzony przez wahadła, świat w którym deklarując swój zamiar, decydujemy się by mieć. Kolejne tomy otwierają nam oczy, które my przecieramy ze zdumienia bo przecież - to już mnie spotkało, faktycznie gdzieś już to widziałem/czułem. Przypominamy sobie sytuację które pociągnęły nas na dno z racji zawyżonej ważności, nadmierne potencjały wytworzyły siły równoważące które zepchnęły nas w otchłań niebytu. Transerfing pomaga przestać nam być żywymi, a wyjaśnia jak zacząć żyć. To właściwie nie zestaw technik a cała psychologia kwantowa i sposób myślenia. Wdzięczność jest w całej tej kwantowej psychologii Transerfingu jest jednym z fundamentów urzeczywistnienia i manifestacji. Jest windą, która zabierze nas na poziom rzeczywistości w którym chcielibyśmy się znaleźć.

Ja jestem po przeczytaniu siedmiu tomów, przede mną jeszcze dwa. Najważniejsze pierwsze pięć tomów jednak już przyswoiłem i widzę efekty. To naprawdę działa. Uważam że bardzo ważnym jest również podniesienie poziomu energetyki (czy też wibracji), by sprawnie móc z Transerfingu korzystać. I oczywiście cierpliwość, wszak drzewo posadzone dzisiaj nie wyrośnie nazajutrz. Wszystko potrzebuje cierpliwości, wszystko ma swój czas.
michu

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez mrO » 9 mar 2019, o 01:19

Wszyscy autorzy mówią o tym samym, każdy nazywa zjawiska związane z PP własnym słowami. Niedawno jeden użytkownik stwierdził że nie napisałem "nic nowego", ale tutaj nie da się wymyślić czegoś nowego. Milion dla tego kto wymyśli coś nowego. Nie mówię tutaj o technikach bo one nie są PP tylko zabawą, metoda ułatwiająca pracę z nim.

Główna zaletą "transerfing"/skokow jest świadomość, przekonanie o tym że dokonaliśmy zmiany rzeczywistości i znajdujemy się właśnie w tej gdzie wszystko dzieje się po naszej myśli, bo to w końcu nasza rzeczywistosc.
Przykładem na to co napisałem powyżej (to wszystko jest to samo tylko ubrane innymi słowami), jest to że np Scarlett nigdy nie czytała transferingu, a wielokrotnie powtarza że kluczem do sukcesu jest podjęcie decyzji bez kombinowania.
PS ja również nie czytałem.
PS2 polecam nagranie Scarlett o nadmiernym potencjale.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 117 razy
Otrzymał podziękowań: 355 razy

Postprzez Cosmo » 17 mar 2019, o 13:23

Witajcie po krótkiej przerwie!
Dziś rano czytając kolejny raz forum anonimowo pomyślałam, że zamiast kolejny raz szukać odpowiedzi sama się zaloguję i napiszę pytanie. Odświeżę poruszoną wcześniej kwestię w tym wątku. Interesuje mnie technika programowania wody. Czytałam wcześniejsze wpisy i każdemu sprawdziło się to co zaprogramowali. Gdzieś indziej (na innej stronie) czytałam, że przy prostszych rzeczach sprawdza się do 3 tygodni, przy trudniejszych trzeba poczekać do 3 miesięcy. Jest jedna rzecz, która ciągle mi chodzi po głowie (co będę uogólniać konkretna osoba) i chcę spróbować tej techniki na zasadzie: fajnie by było, ale jak nie wypali zajmę się czymś innym. I tu pytanie do Was: czy technika działa na konkretne osoby czy jest to sprzeczne z ich wolną wolą (ta osoba mieszka w innym mieście)? Moją intencją jest spotkanie i szczera rozmowa z tą osobą, której niestety zabrakło i nasz kontakt urwał się z dnia na dzień. W momencie, kiedy już się z tym faktem pogodziłam, że tak już będzie, poczułam wręcz nieopisaną ulgę i spokój. Ku memu wielkiemu zdziwieniu dostaję następnego dnia smsa z życzeniami na dzień kobiet, gdzie wcześniej nawet nie odpisywał. Nie ukrywam, że chcę tą technikę przetestować i pomyślałam, że ta osoba będzie świetną okazją. Co Wy na to? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :wstydnis
Cosmo

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez alicja » 17 mar 2019, o 14:05

Na forum znajdziesz odpowiedź na to pytanie :D nie wiem, czy chodzi Ci o technikę dwóch szklanek wody, ale jeśli tak, to powinnaś pytać bardziej o rzeczy dotyczące siebie, a nie tego... No w zasadzie ja nie wiem czego po Twoim poście.

Dwa dni temu wspominałam o moim wujku, a dzisiaj zadzwonił, wydaje mi się, że mnie nie kocha. A przynajmniej nie w sposób romantyczny. Nie interpretuj tej wiadomości jako jakiegoś WIELKIEGO ZNAKU. Wydaje Ci się, że potrzebujesz odpowiedzi dlaczego itd., a tak naprawdę Ci nic to nie da, żadna szczera rozmowa, wyjaśnienia. Jakie to ma znaczenie? Wszystkie odpowiedzi są w Tobie.

Jak chcesz odpowiedzi w duchu transferingu, to Zeland pisał, że w przypadku nieodwzajemnionych miłości najlepiej jest kochać bezwarunkowo i... dać sobie spokój. Oczywiście pomijam, żeby kochać siebie, ale to wiesz, skoro czytasz forum.

Dzisiaj ładny dzień - przynajmniej w moim mieście. Wyraź intencję raz, a później idź na spacer i zajmij się sobą, nie wracaj do tego. Pozwól mu żyć i sobie. Może się spotkacie, ja trafiłam na każdą jedną osobę, która chciałam przyciągnąć. Ale wtedy kiedy nie myslalam o tym nadmiernie i skupiałam się na sobie :).
Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie
.

Za ten post autor alicja otrzymał podziękowanie od
osa
alicja

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień