Kim jest Bóg

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: Kim jest Bóg

Postprzez Renata » 19 paź 2014, o 13:45

Dario, po części zgodzę się z tobą... Wydaje mi się, że to my bardziej potrzebujemy Boga, a nie on nas. Jeśli możemy mu coś dać, a z czego on będzie "zadowolony", to chyba tylko uczucie miłości, które zaprowadzi nas do szczęścia. Tym uczuciem zasilamy Jego istnienie. On jest, tak czy siak, ale to od nas zależy, czy będzie widoczny, rozpoznawalny...
Gdyby wszyscy ludzie na ziemi byli uczciwi, dobrzy, to szczęście byłoby widoczne gołym okiem, i wówczas Bóg też byłby w tej przestrzeni obecny, wyczuwalny... :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez dariaanna » 26 paź 2014, o 19:52

renata17031 napisał(a):Nasunęło mi się pytanie odnośnie wolnej woli człowieka.
Czy my tak do końca ją mamy? Bóg czasem doświadcza nas boleśnie ( w imię miłości?), co jest niezgodne z naszymi wyborami. Jak możemy respektować Jego wolę, jeśli tego nie czujemy sercem?
On wie lepiej od nas, tłumaczą co niektórzy. Nasza świadomość jest ograniczona. Itd.
To po co nam wolna wolna? By wybrać, co dziś zjem na obiad albo jaką bluzkę założyć?
A nasze marzenia? Intencje? Spełnią się tylko, jeśli On na to pozwoli?
Ps. Miałam już za bardzo nie analizować Boga, ale jestem ciekawa, co wy o tym myslicie ;) :)

Wcześniej byłam przekonana, że każdy ma wolną wolę i jest wolny, ale zaczęłam mieć co do tego duże wątpliwości. Miałam na ten temat dużo przemyśleń ostatnio i byłam ich absolutnie pewna, człowiek jest całkowicie wolny, może wybierać czego chce doświadczać, to od niego wszystko zależy, nikt nie ma nad nim kontroli. Ale przyśniło mi się coś, nawet nie wiem czy to był sen, czy co to w ogóle było, właśnie w tym śnie miałam takie silne przekonanie, żeby zmienić pewną sytuację, bardzo radykalnie, z pełnym przekonaniem i poczułam fizyczny opór. To było tak jakbym chciała iść w konkretnym kierunku i nie mogłam. :( Wiedziałam, że to dotyczy tych konkretnych rzeczy i że ma to odniesienie do tego co chciałam zrobić. Może to nie brzmi tak strasznie i koszmarem nikt by tego nie nazwał, ale dla mnie to było gorsze od koszmaru, bo to było cholernie realne i nawet jak się obudziłam ciągle to czułam. Wywnioskowałam z tego, że mogę się poruszać tylko w obrębie pewnych granic.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Postprzez Renata » 26 paź 2014, o 20:18

Ale może to i dobrze Daria. Może tak właśnie ma być, ze pewnych granic nie wolno człowiekowi przekraczać...
Renata

Postprzez dariaanna » 26 paź 2014, o 20:53

Na razie nie umiem na to spojrzeć z takiej strony, że to coś dobrego, że to potrzebne. Poczułam, że ktoś, coś ma nade mną kontrolę, a to mi się bardzo nie podoba. Wyobraź sobie, że chcesz gdzieś sobie pójść, a ktoś Cię siłą przytrzymuje i Ci nie pozwala, to właśnie takie uczucie.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Postprzez Czarodziejka » 1 lis 2014, o 23:25

Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez Renata » 9 sty 2015, o 14:29

Dziś miałam okazje przekonać sie, jak moje dzieci postrzegają Boga.
Rano strasznie wiało i moja córka miała opory przed pójściem do szkoły. Zaczęłam wiec jej tłumaczyć tak po dziecinnemu prawa natury. A mój synek po tym wszystkim stwierdził, ze to wszystko to sprawka "taty od Jezusa" :o
No i jak już wyszła sprawa Boga, to moja córka stwierdziła, ze dla niej bóg nie istnieje, bo nieraz prosiła go o rożne rzeczy, a on jej nie wysłuchał....i nigdy żadnej z nich nie spełnił :(
Jestem w niemałym szoku
Renata

Postprzez Born1975 » 9 sty 2015, o 23:20

Renia ona jeszcze zmieni zdanie. Ja w ciężkich chwilach modliłem się żarliwie i moje modlitwy zostały wysłuchane. Modlić trzeba się umieć. Polecam książkę: "Tajemnica zagubionej modlitwy" Gregga Bradena.

Teraz jeszcze naukowy dowód na istnienie Boga. Przeprowadzano doświadczenia, z których wynika, że nie da się określić położenia jakiejś tam cząsteczki elementarnej, nie pamiętam dokładnie jakiej, a czasem nie da się potwierdzić istnienia samej cząsteczki, jeśli ta cząsteczka nie jest przez kogoś obserwowana. Inaczej mówiąc, żeby coś zaistniało musi być obserwator. Jeśli tak jest w świecie tych malutkich cząstek, to logiczne jest, że musi być identycznie w całym wszechświecie. Krótko mówiąc mechanika kwantowa dostarczyła dowód na istnienie Boga.
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez Renata » 30 sty 2015, o 16:29

"Moja religia jest bardzo prosta.
Moją religią jest Miłość"

To wpis Emila na tsu :)

Dało mi to wiele do myślenia na temat wszystkich religii, a zwłaszcza na temat chrześcijaństwa. Religia, w której myślą przewodnią też jest miłość. Do Boga, do bliźniego.
A jednak czuję tu jakiś zgrzyt, bo ta miłość wydaje się nieco interesowna. Nie wypływa z czystego serca, lecz podszyta jest strachem. Przecież nie można budować miłości do Boga na strachu! A większość religii właśnie w ten sposób chce zmusić człowieka do kochania Boga, w przeciwnym razie strąci go do piekła. To nawet wygląda na szantaż!
Dlatego w moim mniemaniu religia nie jest dobrą drogą do budowania tak wzniosłych uczuć. Za bardzo skupia się na tym, by z człowieka zrobić świętego, by pozbawić go takich zwykłych ludzkich odczuć...
Jeśli człowiek będzie chciał kochać świat, to po prostu będzie to robił...Nie ze względu na wieczne zbawienie, nie ze strachu przed potępieniem, a dlatego, że rozumie iż Miłość jest jego prawdziwą naturą :)
Renata

Postprzez Kokos » 30 sty 2015, o 20:23

dream75 napisał(a):Ja w ciężkich chwilach modliłem się żarliwie i moje modlitwy zostały wysłuchane. Modlić trzeba się umieć. Polecam książkę: "Tajemnica zagubionej modlitwy" Gregga Bradena.

Dream.
Przybliżysz nam troszkę teorię Bradena na temat prawidłowej modlitwy ? :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Postprzez Born1975 » 30 sty 2015, o 20:48

Kokos napisał(a):
dream75 napisał(a):Ja w ciężkich chwilach modliłem się żarliwie i moje modlitwy zostały wysłuchane. Modlić trzeba się umieć. Polecam książkę: "Tajemnica zagubionej modlitwy" Gregga Bradena.

Dream.
Przybliżysz nam troszkę teorię Bradena na temat prawidłowej modlitwy ? :)

Czytałem to kilka miesięcy temu i nie pamiętam już szczegółów, ale generalnie chodzi o to by wierzyć, że modlitwa została wysłuchana. To niby nic nowego, ale w tej książce jest to opisane trochę inaczej. Książka nie jest gruba i warto po nią sięgnąć. Polecam też inne książki Bradena a zwłaszcza "Boską matrycę". To co on opisuje w swoich książkach składa się w jedną większą całość.
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie