Przyciąganie nowej pracy -komuś z Was się udało?

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Przyciąganie nowej pracy -komuś z Was się udało?

Postprzez Scarlett » 14 paź 2020, o 21:41

madziowaa napisał(a):Witam wszystkich bardzo serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum, jestem trochę w kropce a tematyka dotyczy pracy. Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na tego typu pytania. Mam świetną pracę bardzo ją lubię, dużo już w niej osiągnęłam jednak na mojej drodze pojawił się nowy kierownik, było między nami kilka spięć. Mój przełożony stwierdził, że się nie dogadam z nowym kierownikiem w związku z tym proponuje mi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z odpowiednią gratyfikacją, mam na znalezienie nowej pracy 9 miesięcy ( daje mi czas na skończenie pierwszego roku nowych studiów, podobno to z sympatii do mnie i z zadowolenia z mojej pracy). Przyznam, że jestem zdezorientowana całą sytuacją, jak myślicie czy mogę jakoś wpłynąć rozwój zdarzeń bardzo bym chciała zostać tu gdzie jestem, włożyłam w to dużo serca?

Miałam podobną sytuację, przeczytaj: viewtopic.php?f=33&t=347&p=33735&hilit=kierownik#p33735
I może wypróbuj.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
madziowaa
Scarlett

Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2546 razy

Postprzez madziowaa » 14 paź 2020, o 21:52

Scarlett napisał(a):
madziowaa napisał(a):Witam wszystkich bardzo serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum, jestem trochę w kropce a tematyka dotyczy pracy. Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na tego typu pytania. Mam świetną pracę bardzo ją lubię, dużo już w niej osiągnęłam jednak na mojej drodze pojawił się nowy kierownik, było między nami kilka spięć. Mój przełożony stwierdził, że się nie dogadam z nowym kierownikiem w związku z tym proponuje mi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z odpowiednią gratyfikacją, mam na znalezienie nowej pracy 9 miesięcy ( daje mi czas na skończenie pierwszego roku nowych studiów, podobno to z sympatii do mnie i z zadowolenia z mojej pracy). Przyznam, że jestem zdezorientowana całą sytuacją, jak myślicie czy mogę jakoś wpłynąć rozwój zdarzeń bardzo bym chciała zostać tu gdzie jestem, włożyłam w to dużo serca?

Miałam podobną sytuację, przeczytaj: viewtopic.php?f=33&t=347&p=33735&hilit=kierownik#p33735
I może wypróbuj.

dziękuję bardzo, zabieram się za czytanie:)
madziowaa

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez czarekboss » 4 kwi 2021, o 14:49

Macie jakieś rady w temacie przyciągnięcia pracy? Niestety w obecnej jestem na wypowiedzeniu i chyba jeśli chodzi o PP coś mi się zablokowało.
czarekboss

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez mrO » 5 kwi 2021, o 10:29

czarekboss
Przede wszystkim spokój wywodzący się z przekonania, że wszystko będzie OK. Dostaniesz pracę jaką tam chcesz czy nawet i lepszą, ale musisz o tym wiedzieć. Nie możesz się tym przyjmować, drążyć "a nikt nie dzwoni, nic nie znajdę". Przekonanie, wiara jest tutaj kluczem.
Miej na uwadze że "przyciąganie pracy" to nie jest "przyciągnięcie kawy", to już trochę "poważniejsza" rzecz.
Z kawą czy jakąś tam prostą rzeczą ludzie przeważnie nie mają "oporów", bo to tylko "kawa". Tutaj chodzi już o pracę, o coś tak naprawdę "dużego" w życiu każdego z nas. Dodaj do tego aktualną "rzeczywistość", oraz jak wspomniałeś "bycie na wypowiedzeniu". To są rzeczy, które będą cały czas ciążyć na twoich przekonania podczas "przyciągania".
Może się powtarzam ale to jak będziesz "przyciągał pracę" zależy od "dodatkowych" aspektów całego przyciągania, czyli możliwych negatywnych przekonań, które mogą (a nawet bardzo) towarzyszyć ci podczas przyciągania. Tego jak na nie będziesz reagował.

mrO napisał(a):Jakieś dwa tygodnie temu powiedziałem żonie że zmieniam pracę, że tam gdzie pracuję jest OK, ale to nie jest to i że robię to z końcem tego miesiąca. Była trochę tym zdziwiona, że tak nagle i nic o tym wcześniej nie wspominałem, ale dała mi wolną rękę skoro miałem takie przeczucie.
Decyzja została podjęta, szefostwo powiadomione i bardzo zdziwione (według nich bardzo dobrze rokowałem), a ja miałem 3 tygodnie na ogarnięcie nowej pracy i uzyskaniu dokumentu który pozwoli na dalszym rozwijaniu się w innym kierunku. W skrócie przeskoczenie bariery nie do przeskoczenia.
Znalezienie nowej pracy było bajecznie łatwe. Zrobiłem wizualizacje na dzwoniące telefony (wcześnie oczywiście wrzuciłem w kilku miejscach że szukam pracy) no i telefony dzwoniły, ale nic konkretnego :lol: Więc podkręciłem to jako wizualizację że odbieram telefon a ktoś mi proponuje super ofertę i ją przyjmuję. No i zaczęło się, nie dość że telefony dzwoniły to jeszcze znajomi z pracy polecali mnie dalej. Obecnie od 1 września będę zatrudniony w 3 miejscach, nie wiem jak to pogodzę ale jakoś trzeba.
I tutaj można by już świętować, ale potrzebowałem jeszcze jednego dokumentu który pozwoli mi zwolnić się bez żądnych komplikacji.
Żonie nawet nie mówiłem o tym jakie to nieosiągalne, bo nikt tego nie chce wydawać, a nawet jeśli już to za chcą pieniążków.
Tak samo jak z telefonami wizualizowałem ze mam papier w rękach z pieczątką w miejscu w którym powinna być.
Dzisiaj poszedłem spróbować otrzymać pieczątkę w jednym z pierwszych możliwych miejsc, dostałem ją bez pytania i jeszcze za darmo (normalnie koszt czegoś takiego 300zł). :twisted: Pewnie pułap 10000 zł za miesiąc zostanie przekroczony.

Wizualizacje wizualizacjami, ale z perspektywy czasu uważam że bardzo ważmy aspektem procesu było przekonanie/wiara, m.in.: "i tak znajdę pracę", " i tak będzie tak jak chce". Mimo mając przysłowiowy nóż na gardle w postaci różnych zobowiązań finansowych wykonując właśnie przysłowiowy :haha:"skok wiary" :haha: jestem w diametralnie jeszcze lepszym miejscu życia niż byłem rok temu.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 5
domi, Dream Walker, easy, Infinity, marysia
mrO

Podziękował : 155 razy
Otrzymał podziękowań: 663 razy

Postprzez cabochard » 8 kwi 2021, o 13:52

Nie chcę przechwalić, ale ja też podpisałam umowę na bardzo korzystnych warunkach :sun
Upływający rok (rok pandemii) był najlepszym w moim życiu.
Celem życia jest przeżyć życie szczęśliwie
Należy robić to, co się chce i nie robić tego, czego się nie chce
~Tatiana Mitkowa~
cabochard

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez Clover » 13 kwi 2021, o 10:30

Sytuacja z przed prawie 3 lat ale też zmieniłam pracę na lepszą mimo tego, że w poprzedniej miałam właśnie przejść na inne stanowisko i teoretycznie mieć lepszą sytuację. Zrezygnowałam, wysłałam CV do kilku firm i każda z nich właściwie zapraszała mnie na rozmowę kwalifikacyjną, nawet dalsze etapy ale nie byłam zainteresowana, aż w końcu odezwała się do mnie ta firma, w której wiedziałam że będę pracować :D No i miałam równo miesiąc wakacji, a później rozpoczęłam pracę, co ciekawe awansowałam po 10 miesiącach, wyjechałam w podróż służbową na kilka tygodni do miejsca, które chciałam zwiedzić. Trochę mi nie poszło z przyciągnięciem tej wypłaty jaką bym chciała ale hej, jeszcze nic straconego- będę nad tym pracować bo już mam plan :)
Clover

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Poprzednia strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości