Jakie książki polecacie?

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Jakie książki polecacie?

Postprzez czarekboss » 8 lut 2021, o 22:54

Tak dokładnie byłam taki fragment o alkoholiźmie i też mi się nie podobał, ale mimo wszystko ta książka była dla mnie napisana w taki sposób że bardzo mi odpowiadała i "lekko" mi się ją czytało. Dziękuję za polecenie kolejnej pozycji jutro ją sobie zamówię. Coś jeszcze w podobnym stylu polecasz?
czarekboss

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez cabochard » 12 lut 2021, o 19:39

Z rosyjskich to 'Transerfing', ale pewnie znasz. Klimatem wg mnie lekko podobny do Sinielnikowa.
Celem życia jest przeżyć życie szczęśliwie
Należy robić to, co się chce i nie robić tego, czego się nie chce
~Tatiana Mitkowa~
cabochard

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez czarekboss » 14 lut 2021, o 09:44

Tak to prawda bardzo podobny klimat ale tu już bardziej obszerna lektura.
czarekboss

Postprzez Lavenda » 17 lut 2021, o 14:34

Z całego serca polecam książkę „Energia do kwadratu” Pam Grout, autorka w cudowny sposób (w formie eksperymentów z Polem) pokazuje jak myśli mogą zmienić świat, szczególnie polecam dla osób początkujących, a dla osób z szersza wiedzą i umiejętnościami- jako świetna zabawę.
„Kiedy zharmonizujesz się z energią, która tworzy światy, Wszechświat połączy cię z innymi o podobnych wibracjach” Abraham-Hicks
Lavenda

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Ilonka_89 » 17 lut 2021, o 15:03

Lavenda napisał(a):Z całego serca polecam książkę „Energia do kwadratu” Pam Grout, autorka w cudowny sposób (w formie eksperymentów z Polem) pokazuje jak myśli mogą zmienić świat, szczególnie polecam dla osób początkujących, a dla osób z szersza wiedzą i umiejętnościami- jako świetna zabawę.

A wiesz może gdzie można dostać e-booka? Czy można kupić tylko papierową wersję? Wolę czytać na czytniku :)
The odds are ever in my favor.
Ilonka_89

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Lavenda » 17 lut 2021, o 16:16

Ilonka_89 napisał(a):
Lavenda napisał(a):Z całego serca polecam książkę „Energia do kwadratu” Pam Grout, autorka w cudowny sposób (w formie eksperymentów z Polem) pokazuje jak myśli mogą zmienić świat, szczególnie polecam dla osób początkujących, a dla osób z szersza wiedzą i umiejętnościami- jako świetna zabawę.

A wiesz może gdzie można dostać e-booka? Czy można kupić tylko papierową wersję? Wolę czytać na czytniku :)

„Energię do kwadratu” widziałam tylko w wersji papierowej, ogólnie jest mało popularna, nie spotkałam się żeby ktoś mi ja polecał, sama ją przypadkowo odkryłam. Jest jeszcze bardzo podobna książka”Energia do sześcianu” tej samej autorki, bardzo podobna do poprzedniej i również zawiera eksperymenty. Link do e-booka wyślę priv :sun
„Kiedy zharmonizujesz się z energią, która tworzy światy, Wszechświat połączy cię z innymi o podobnych wibracjach” Abraham-Hicks
Lavenda

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Quantum » 22 lut 2021, o 22:46

Uwielbiam biografie i autobiografie.
Intryguje mnie życie sławnych ludzi, to jak wyglądało, zanim rozświetlił je blask reflektorów.
Fascynuje mnie, jak wiele przypadków i zbiegów okoliczności doprowadziło ich ostatecznie do miejsca, o którym śnili i marzyli każdej nocy.
Jak dziecięce fantazje stały się faktem.

Szczególnie poruszające są dla mnie te, które rozgrywają się w latach 70-80, lub znacznie wcześniej.
Te książki maja dla mnie niepowtarzalny klimat.
Opisy Nowego Jorku z tamtych lat to jakaś magia i surrealizm, a także jedyna okazja na życie w tamtej rzeczywistości chociaż przez krótka chwile.
Wywołuje to u mnie tęsknotę za czymś, czego nigdy nie dane mi było doświadczyć i nigdy, niestety, nie będzie. Mam na myśli przede wszystkim ten bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wzruszam się czytając jak ludzie poznawali się wtedy wszędzie - na ulicy, w barze, w sklepie - nie dzieliła ich zadna elektroniczna bariera, żadne wątpliwości, analizy i strategie. Jak spotykali się bez wczesniejszego umawiania i odwiedzali się wzajemnie, kiedy tylko mieli na to ochote i było to coś naturalnego i normalnego. Wprowadza mnie to w bardzo nostalgiczne stany, tamto życie urzeka swą prostota, toczy się we własnym rytmie, bez pośpiechu, kolejne elementy układają się w całość jakby nad wszystkim sprawowała piecze jakaś wyższa siła, która w ostateczności złączy ich z przeznaczeniem.
Ahh, rozmarzyłam się jak zawsze :sun

Przechodząc do sedna, chciałabym od siebie polecić dwie książki.
Pierwsza to „Poniedziałkowe dzieci” Patti Smith.
Oprócz tego, ze jest fantastycznie napisana, nabiera jeszcze większej magii czytana z perspektywy prawa przyciągania.
Majac tę świadomość, z łatwością możemy dostrzec to subtelne oddziaływanie, które prowadzi Patti do celu, którym jest stanie się artystka jaka zawsze marzyła się stać.

Druga to autobiografia Anthony’ego Quinna.
Pozycja szczególnie dedykowana dla osób poszukujących, zagubionych i wątpiących w sens tego wszystkiego, co składa się na doświadczenia ludzkiej egzystencji.
Ten wielki aktor również długo nie wiedział kim ostatecznie chce być, szarpał się ze sobą i toczyl wewnętrzne wojny.
Ksiazka ta świetnie ukazuje drogę jaka przebył, aby w końcu odnaleźć siebie, a prawoprzyciaganiowe smaczki tylko dodają jej uroku, wywołując lekki dreszczyk przeszywający nasze ciało, jakbyśmy właśnie odkryli kolejna tajemnice życia.
Quantum

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Nathalie » 22 lut 2021, o 22:48

Quantum napisał(a):Szczególnie poruszające są dla mnie te, które rozgrywają się w latach 70-80, lub znacznie wcześniej.
Te książki maja dla mnie niepowtarzalny klimat.
Opisy Nowego Jorku z tamtych lat to jakaś magia i surrealizm, a także jedyna okazja na życie w tamtej rzeczywistości chociaż przez krótka chwile.
Wywołuje to u mnie tęsknotę za czymś, czego nigdy nie dane mi było doświadczyć i nigdy, niestety, nie będzie. Mam na myśli przede wszystkim ten bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wzruszam się czytając jak ludzie poznawali się wtedy wszędzie - na ulicy, w barze, w sklepie - nie dzieliła ich zadna elektroniczna bariera, żadne wątpliwości, analizy i strategie. Jak spotykali się bez wczesniejszego umawiania i odwiedzali się wzajemnie, kiedy tylko mieli na to ochote i było to coś naturalnego i normalnego. Wprowadza mnie to w bardzo nostalgiczne stany, tamto życie urzeka swą prostota, toczy się we własnym rytmie, bez pośpiechu, kolejne elementy układają się w całość jakby nad wszystkim sprawowała piecze jakaś wyższa siła, która w ostateczności złączy ich z przeznaczeniem.

Mam tak samo jak Ty!! :kwiatek Jeszcze chciałabym bardzo zobaczyć przedwojenną Warszawę, żydowskie sklepiki, ten klimat. Znam z opowieści babci :lovki
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3

Za ten post autor Nathalie otrzymał podziękowanie od
Quantum
Nathalie

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy

Postprzez czarekboss » 2 mar 2021, o 16:39

cabochard napisał(a):
czarekboss napisał(a):co uważacie o książce Tajemnice Podświadomości Sinielnikow,

Rosyjska szkoła duchowości, czytałam, nie podobało mi się. To było dawno, więc teraz nie pamiętam konkretów, ale wiele stwierdzeń stamtąd wywoływało u mnie wewnętrzny bunt. Przypomina mi się coś takiego, że jak żona ma dysfunkcyjnego (przemocowego) męża to powinna się doszukiwać winy jego dysfunkcji w sobie (jak się mylę to mnie popraw). Jak lubisz rosyjską myśl to ja polecam chociażby Vitaliy Gibert "Modelowanie przyszłości".

Książka przeczytana. Jeszcze raz dziękuję za polecenie bo przypadła mi do gustu. Lubię książki zza wschodniej granicy jakoś bardziej mi podchodzą niż niektóre amerykańskie lub zachodnie.
czarekboss

Postprzez cabochard » 2 mar 2021, o 19:08

Cieszę się że pomogłam:)
Celem życia jest przeżyć życie szczęśliwie
Należy robić to, co się chce i nie robić tego, czego się nie chce
~Tatiana Mitkowa~
cabochard

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy