Przyciąganie nowej pracy -komuś z Was się udało?

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Przyciąganie nowej pracy -komuś z Was się udało?

Postprzez lipstick » 11 maja 2020, o 22:09

Dziękuję za wasze historie, są bardzo inspirujące! Tego właśnie mi potrzeba do działania. W takim razie mam nadzieję, że niedługo podzielę się moją historią, bo nabrałam siły, aby przyciągnąć teraz pracę i stanowisko, które mi się marzy! Życzcie powodzenia.
PS. Pamiętam, że bardzo podobny post napisałam na poprzednim forum w 2015/2016 roku. Pamiętam jak dziś, gdy po tym praca po kilku miesiącach przyszła do mnie znikąd, dodatkowo była to praca, do której nie miałam praktycznie kwalifikacji a oni zareagowali na CV, spędziłam tam kilka lat. Liczę znów na ten cud, bo teraz wiem czego chcę i chcę właśnie tego.
lipstick

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez Dream Walker » 11 maja 2020, o 22:23

Mozesz miec kazda prace, ktora chcesz, nawet te konkretna. Inna sprawa, ze mysle, iz lepiej byc otwartym takze na inne mozliwosci. Natomiast z doswiadczenia moge Ci solennie obiecac, ze w pracy nie jest najwazniejsze ani doswiadczenie, ani umiejetnosci, ani Twoja wiedza :) decydujacy jest Twoj potencjal i to, czy znajdziesz z osoba rekrutujaca wspolny jezyk.
Ja dwa razy znalazlam sobie prace w specjalistycznym zawodzie, ktorego dopiero zaczynalam sie uczyc na wlasna reke, bez zadnego wyksztalcenia kierunkowego.
Dream Walker

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Born1975 » 11 maja 2020, o 22:29

Dream Walker napisał(a):Mozesz miec kazda prace, ktora chcesz, nawet te konkretna. Inna sprawa, ze mysle, iz lepiej byc otwartym takze na inne mozliwosci. Natomiast z doswiadczenia moge Ci solennie obiecac, ze w pracy nie jest najwazniejsze ani doswiadczenie, ani umiejetnosci, ani Twoja wiedza :) decydujacy jest Twoj potencjal i to, czy znajdziesz z osoba rekrutujaca wspolny jezyk.

Potencjał jest ważny, ale nie zawsze idzie w parze z pasją. Co z tego, że ktoś ma potencjał, jeśli temat go nie jara? Czy wtedy jednak lepsze nie będą umiejętności? Ja wiem, że mając umiejętności, przy braku pasji to nie to, ale moim zdaniem lepiej tak, niż mając potencjał i nie mając pasji. Co do rekrutacji zgadzam się jak najbardziej.
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 867 razy
Otrzymał podziękowań: 622 razy

Postprzez Dream Walker » 11 maja 2020, o 22:41

Zalozylam, ze mowimy o pracy, ktora ktos wybral swiadomie i bardzo mu sie ona podoba i jest w stanie wiele zrobic, aby okazac sie dobrym pracownikiem. Jak to mowi moj znajomy, kazdy moze sie nauczyc nowych umiejetnosci :)
Dream Walker

Postprzez Born1975 » 11 maja 2020, o 22:44

Przy takim założeniu pełna zgoda :D Zmylił mnie trochę początek twojej wypowiedzi, gdzie napisałaś, że możesz mieć każdą pracę.
Born1975

Postprzez Dream Walker » 11 maja 2020, o 22:53

Postaram sie zwracac wieksza uwage na to, co pisze, by bylo jasne, przydatne i pozbawione bledow.
Dream Walker

Postprzez ara » 11 maja 2020, o 22:56

Tak, mi się udało kilka lat temu. Nie znałam wtedy pp, ale wizualizowałam kilka razy kilka sekund jak wykonuję konkretną czynność u konkretnego pracodawcy. Poczułam to wtedy i ten pracodawca sam się ze mną skontaktował.
Pamiętam, że po fakcie, zdałam sobie sprawę co zrobiłam, jednak nie potrafiłam/miałam za słabą wiedzę o pp, żeby to powtórzyć.
Wtedy jak to przyciągnęłam żyłam bez spiny i byłam względnie zadowolona.
Jednak ta praca nie dała mi szczęścia, było raczej średnio.
Teraz z kolei pragnę zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni pomimo, że zdobycie uprawnień kosztowało mnie ok. 8 lat lat i masę pieniędzy.
Uświadomiłam sobie, że nie jest to moja pasja.
Chciałabym robić coś co odkryłam jako 7 latka, ale nieświadomie rodzice we mnie to zdusili.
NIe mam wykształcenia w tym kierunku, choć to chyba można obejść :-)
nie mam żadnej wiedzy, NIC.
Ale marzę o tym !!!
ara

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Born1975 » 11 maja 2020, o 23:02

ara napisał(a):NIe mam wykształcenia w tym kierunku, choć to chyba można obejść :-)
nie mam żadnej wiedzy, NIC.
Ale marzę o tym !!!

Nie zawsze wykształcenie jest potrzebne. Gdybym potrzebował informatyka i mając do wyboru kogoś, kto skończył studia informatyczne, ale niewiele potrafi i kogoś, kto ma tylko średnią szkołę, ale jest pasjonatem i wiele potrafi, to logicznym wyborem byłaby ta druga osoba. Niewiele jest zawodów, w których wymagane jest formalne wykształcenie, do takich można zaliczyć adwokata czy lekarza. Jeśli nie masz wiedzy, to zacznij od jej zdobycia. Nie wiem co to za praca, ale z internetu można się wiele nauczyć (jeśli tylko nie jest to jakaś wiedza specjalistyczna i trudno dostępna). Pomyśl, co cię powstrzymuje przed spełnieniem swojego marzenia, a potem krok po kroku usuwaj przeszkody i je realizuj.

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Infinity
Born1975

Postprzez Avelinea » 12 maja 2020, o 07:57

Ja jestem przykładem otrzymania wymarzonej pracy z zerowym doświadczeniem. Pamiętam, że przechodziłam spory kryzys finansowy, od roku szukałam pracy i nic się nie działo. Mieszkam w małym mieście, gdzie zatrudnienie otrzymuje się w 80% w turystyce i hotelarstwie. Z natury jestem bardzo uparta, więc tłukłam sobie do głowy, że będę miała pracę biurową. W krytycznym momencie mojego życia, z 40zł na koncie, wyprowadziłam się z rodzinnego domu. Przez kolejne 3 dni powtarzałam jak zdarta płyta, że mam pracę biurową. Byłam ogromnie zdesperowana. Otrzymałam jednak telefon w sprawie pracy, gdzie wcześniej wysłałam CV. Miałam rozmowę kwalifikacyjną, gdzie myślałam, że dobrze mi poszło. Przez kilka kolejnych dni ciągle wizualizowałam sobie, że szefostwo mi gratuluje i to ja otrzymuję tę pracę. Praktycznie nią żyłam. Otrzymałam później telefon, gdzie podziękowali mi i powiedzieli, że to jednak nie ja. Pogodziłam się z tym, bo jak otrzymujesz 7 "dziękuję" w ciągu roku, to możesz jedynie wzruszyć ramionami. Wróciłam do punktu wyjścia, ale że jak już wspominałam jestem uparta, dalej wizualizowałam jak szefostwo mi gratuluje pracy. Czułam, że nie mogę odpuścić. I co się stało 3 dni później? Dostałam u nich pracę. Od dwóch lat pracuję w kadrach i częściowo w księgowości(pomimo tego, iż mam zdiagnozowaną dyskalkulię),na samodzielnym stanowisku, zarządzam 40 pracownikami-mężczyznami (warto też zaznaczyć, że chciałam pracować tylko z nimi). Mam super szefów, z ogromną cierpliwością, dobrze płatną pracę, szereg możliwości do rozwoju. Co ciekawe, jeden z moich szefów praktykuje pp, ale całkowicie nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli mi się udało, to Wam również :)

Za ten post autor Avelinea otrzymał podziękowania - 10
Anka12, Diament, Grace, Karoca, lipstick, Mal, Revine, Scarlett, Slonce, SnowWhite
Avelinea

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez Świetlista » 21 maja 2020, o 09:17

U mnie z pracą było pokrętnie w kwietniu bodajże u.r. opisałam sobie jaka praca ma być ,jak się będę czuć w niej itp. Listę przepisałam może że trzy razy i tyle nadal pracowałam w starej pracy w której zaczęła się psuć atmosfera. Po kilku miesiącach praca sama mnie znalazła , czekała umowa do podpisania aby tylko skończę stara pracę ale ja ze swoim odwlekaniem nie podpisywałam .Potem stwierdziłam że kupię mieszkanie w miejscu nowej pracy ,byłam w biurze nieruchomości znalazłam odpowiednie i poszłam do banku na wypowiedzeniu będąc. W tym czasie mój doradca finansowy był na urlopie i trafiłam na drugiego i tak w rozmowie wyszło że zmieniam pracę i chce to mieszkanie kupić i wtedy ów doradca mówi zebym się wstrzymała z pracą bo jego żona jest szefem takiej to firmy i szuka takiego specjalisty jak ja i czy może dać jej mój nr telefonu. Zgodziłam się ...Za 20minut telefon od owej pani , że chętnie mnie zatrudni i ile chce zarabiać.Podalam kwotę z sufitu (no bo przecież ja już miałam pracę prawda?) sfrustrowana że mieszkanie poszło się *_$$ ... Za 3dni telefon -tak damy pani tyle - a była to spora kwota . No i podpisałam umowę w nowym miejscu , za parę miesięcy zauważyłam że ta praca jest dokładnie taka jak z listy . Więc tutaj totalna rezygnacja była i obojętność ...podobnie jak z bezą Pavlova ostatnio .

Za ten post autor Świetlista otrzymał podziękowania - 9
Blue Daisy, Clover, Grace, Infinity, JaneDoe, Karoca, niebieski, SnowWhite, Wenus21
Świetlista

Podziękował : 430 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości