Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

medytacje, muzyka relaksacyjna itp.

Re: Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

Postprzez Renata » 29 sty 2020, o 18:28

Born1975 napisał(a):Medytacja wycisza (czyli niweluje działanie emocji), ale nie zmienia przekonań. Do zmiany przekonań potrzebne są inne narzędzia niż medytacja. Oczywiście medytacja może wspierać inne narzędzia i dobrze jest ją stosować.


Muszę się wtrącić. Też do niedawna uważałam, że do zmiany przekonań medytacja nie znajdzie zastosowania. Jestem właśnie w trakcie lektury „Efekt placebo” i jestem w szoku, jak za jej pomocą można zmienić swoje życie.
@Kubas, proponuję sięgnąć po te książkę nie tylko po to, by poznać mechanizmy działania mózgu, poczytać o dziesiątkach przypadków ludzi co uzdrowiło swoje ciała i umysły, ale by samemu móc medytować w sposób, który proponuje dr. Joe Dispenza. Oczywiście to nie jest kwestia tygodnia czy miesiąca, by życie diametralnie się zmieniło, ale jeśli będziesz konsekwentny, to nie wierzę żeby nic w tym temacie nie poszło do przodu.
Mając dowody na to, że medytacja to nie tylko wyciszenie i relaks lecz wstęp do zmiany negatywnych wzorców, łatwiej nam będzie codziennie ją praktykować.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
jabu65
Avatar użytkownika
Renata
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 19:14
Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 833 razy

Re: Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

Postprzez jaskier » 8 lut 2020, o 10:37

Kubas napisał(a):Niestety, ale dopóki nie wiem czego mogę się po czymś spodziewać, trudno mi jest tego używać. Wolę wiedzieć co osiągają w swoim życiu ludzie regularnie i długo medytujący - a gdy już się dowiem, mogę "zagłębiać się w tej ciszy i odpuszczać zrozumienie".[...]
Jeśli czyimś celem jest np. życie w szczęściu i spokój umysłu, to medytacja może do tego doprowadzić. Wtedy jest ona narzędziem prowadzącym do konkretnego celu... Tak ja to widzę.
[...]
Zaintrygowała mnie jednak tematyka medytacji, jako coś całkowicie innego. W wielu miejscach można przeczytać o tym, jak to medytacja pozwala uwolnić umysł od trosk, depresji, negatywnych myśli, budować silne poczucie własnej wartości, stać się szczęśliwszym, zmienić sposób patrzenia na świat, itp. Dosłownie zmienić życie na lepsze... Dlatego też założyłem ten wątek i pytam o medytację, gdyż naprawdę nie wiem jak stosować to narzędzie. Chciałem, aby ktoś polecił mi jakąś dobrą książkę lub coś podobnego... A tu dowiaduję się, że medytacja do niczego nie służy i nie ma żadnego celu...


@Kubas, normalnie jakby do Ciebie pisała!
https://joga-abc.pl/zgoda-na-zycie-izabela-raczkowska/

:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
Avatar użytkownika
jaskier
 
Posty: 95
Dołączył(a): 9 wrz 2018, o 21:52
Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Dobre źródło informacji o medytacji poszukiwane...

Postprzez cabochard » 27 lut 2020, o 16:26

Medytuję od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę. Tyle tylko, że nie miałam oczekiwań co do medytacji, to samo przyszło. Medytacja przede wszystkim pozwala uwolnić się od ciągłego monologu w głowie i uświadomić sobie, że wcale nie jest ważny. Człowiek osiąga spokój i dystans. Radzę sprawdzić samemu i zobaczyć :)
TR + 2P
Avatar użytkownika
cabochard
 
Posty: 315
Dołączył(a): 7 gru 2017, o 21:03
Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Poprzednia strona

Powrót do Medytacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość