Języki obce

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Języki obce

Postprzez faith » 13 gru 2019, o 04:53

Nie przeczytałam całego wątku (zrobię to na dniach), bo dopiero przed chwilą go odkryłam, ale może juz padły odpowiedzi na moje pytanie. Otóż chciałam się zapytać - czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek "pomógł" sobie Prawem Przyciągania w nauce języka obcego? W stylu nie wiem wizualizując, ze sobie świetnie radzicie, że idzie Wam coraz lepiej, ze coraz więcej umiecie itd itd i faktycznie Wam to pomogło i dało kopa i siły do działania? <33 :kwiatek
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein
faith

Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy

Postprzez mrO » 13 gru 2019, o 07:53

Odkąd pamietam zawsze chciałem nauczyć się angielskiego a w L.O miałem ledwo 3. Ogólnie nauka języków zawsze szła mi mozolnie. Co nie zmienia faktu że zawsze miałem takie pragnienie, którego po prostu po jakimś czasie pozbyłem się, zapomniałem o tym. Wtedy nadeszły wspaniałe mozliwości nauki tego języka. Praca w UK i wynajmowanie pokoju u nativ'ów, czy najlepszy kumpel ze studiów który był amerykańcem :).
Sensem jest stworzenie możliwości, które wymusza na nas naukę, a nie motywacji. Praktyka zawsze będzie ważniejsza od teorii.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Born1975
mrO

Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 530 razy

Postprzez Born1975 » 13 gru 2019, o 17:53

Do tego co napisał @mrO ja dodam, że warto w sobie wyrobić nawyk systematycznej nauki. Gdy mamy taki nawyk, to motywacja jest niepotrzebna, bo nawyk niejako nas motywuje z automatu. Baa nawet więcej, gdy odpuścimy naukę zgodnie z naszym planem, to nam tego brakuje.

Pomocne w nauce języka obcego mogą być techniki pamięciowe. Moja wiedza na ten temat jest jeszcze zbyt mała, ale zrobiłem pewne ćwiczenie polegające na zapamiętaniu 20 państw według określonej kolejności. Innym zajmowało to około 7-8 minut, a ja stosując tylko bardzo prostą technikę pamięciową, zapamiętałem w 90 sekund, więc potencjał jest ogromny.

Dla zainteresowanych nauką języków polecam jeszcze bardzo merytoryczny kanał na YT. W tej chwili jest tam tylko 13 filmów, ale można bardzo dużo się dowiedzieć, na temat co robić a czego nie robić ucząc się języków obcych. Dodam tylko, że właściciel tego kanału umie się dogadać w 10 językach (nie mogę tego potwierdzić, słyszałem tylko, jak rozmawia po angielsku i hiszpańsku).

https://www.youtube.com/channel/UC-JrzP ... hNQ7L78puQ
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 868 razy
Otrzymał podziękowań: 623 razy

Poprzednia strona

Powrót do Swobodne dyskusje