Seriale i Filmy

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Seriale i Filmy

Postprzez Scarlett » 13 maja 2019, o 21:45

Zaznaczaj spoilery na biało, bo nie każdy kto ogląda GOT mógł zobaczyć dziś odcinek, a wiem, że na pewno jest taka osoba na forum.

Ja tam zostaje przy swoim - już od 5 sezonu, odkąd skończył się materiał książkowy, cała fabuła zaczęła się rozjeżdżać w niepotrzebnym kierunku. Ostatni sezon pozostawiał sporo do życzenia, ale teraz... Jak się sprawdzą te przecieki z reddita to nic, tylko zapodać facepalma...
Ogólnie byłby dobry odcinek gdyby nie to, że to idzie w jakimś kosmicznym kierunku, a niektóre postaci całkiem zmieniły swoje charaktery... I nie mówię tutaj o Daenerys.. Ktoś przez 8 sezonów jest największym spryciarzem, ktoś jest cholernie mądry, a nagle wszystko wyparowało i popełniają błąd na błędzie. Skopali to wszystko.

Edit: Aaa i dodam, że śmierć Cersei to jakaś porażka... Po tym wszystkim co zrobiła, po prostu ginie pod gruzami - liczyłam, że ją złapią. Jedyne co było OK, że odczuła w pełni swoją porażkę i to wszystko ją przerosło. Ostatni raz jej łzy widzieliśmy po marszu pokutnym.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1930 razy

Postprzez magicmind » 13 maja 2019, o 21:59

Które postacie zmieniły swój charakter?
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Postprzez Scarlett » 13 maja 2019, o 22:02

Już od dawna się mówi o tym, że takie postaci jak Littlefinger, Tyrion czy Varys zachowują się zupełnie nieadekwatnie do tego jak zostali stworzeni. Tyrion był tym mądrym, a teraz jest tym który popełnia idiotyczne błędy, Varys był sprytny, przeżył 8 sezonów a teraz totalnie zrobił się w jajo. Littlefinger to już nie wspomnę. Ot, tak się pogubili. O Daenerys nie mówię, bo ona miała geny jakie miała i jej chorobliwa chęć posiadania tronu była widoczna od zawsze.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 13 maja 2019, o 22:05

Na końcu 4 odcinka Varys zdradził i zaraz na poczatku piatego ginie. A szło z tego zrobić ciakawą intrygę. No i mając jednego smoka Daenerys niszczy całe okręty, a potem całe miasto. Toż to fabuła dla 10 latka, a nie dla dorosłych ludzi. Po za tym myślałem, że to Arya zabije Cersei, a tu zonk... No i jeszcze walka Jaimego z tym gościem (nie pamiętam jak sie nazywa). Przecież Jaime już był prawie załatwiony, a jednak wygrał. Walka Ogara z Góra też jakaś dziwna. Choćby nie wiem jak silny człowiek, to dźgany nożem zareaguje inaczej. Jedyny plus, że Ogar ratuje życie Aryi, każąc jej odejść. Ciekawe co strzeliło Daenerys, by pomimo kapitulacji zniszczyć miasto. To jest na siłę zamykanie wątków. Gdyby to rozłożyć w czasie, byłoby ciekawiej.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez Scarlett » 13 maja 2019, o 22:15

Ogromny minus za zamykanie wątków na szybko i całkowite zapominanie o ważnych szczegółach, na których nota bene sami się skupili w poprzednich sezonach. Np. przepowiednia dla Cersei - wyszła za króla? Wyszła. Straciła wszystkie złotowłose dzieci? Straciła. A gdzie "valonqar zaciśnie dłonie na twojej białej szyi i wyciśnie z ciebie życie"?
Wszyscy widzieliśmy, że zginęła pod gruzami, że nie było wyjścia. I tylko niech nikt mi nie mówi, że może przeżyje bo to już byłby szczyt głupoty. Tak, wiem, to fantasy itp. Ale nie w takim wydaniu. Nie ma Melissandre i Nocnego Króla który by ją wskrzesił. Zresztą nawet wskrzeszenia nie są dla każdego - trzeba mieć misję aby zostać wskrzeszonym. A kim była Cersei? Także wątek zamknięty... Dla jasności - Jamie jej nie udusił, tylko ją przytulił zanim runęły ciężkie kamienie i mury.
Bo z kolei wygląda na to, że przepowiednia dla Daenerys się spełni. Dlaczego więc pomijają tę dla Cersei? Dlaczego w ogóle ją w takim razie wsadzili? Mogli pominąć całkiem wątek. To jest kompletnie bez sensu.

Najbardziej nieśmiertelni są Arya i jej nowy kuń.

Istotne jest też to, że wszystkie postaci poza Daenerys i jej armią pochodziły z Westeros, znały się, znały swoje możliwości itp. Ona kompletnie nie miała o wielu rzeczach pojęcia. I nagle w załamce i rozpaczy wszyscy zauważyli, że coś jest nie tak? A Tyrion od dawna miał ogromnę rozterki, a mimo to był tak głupi, że nadal wierzył w Dankę? Nie no... :lol:

Mnie tylko zastanawia dlaczego Jon ją odrzucał ostatnio? Niby mówi, że ją kocha ale jak ona się do niego dobiera to widać, że niezbyt chętny. Co się zmieniło skoro nadal był jej taki wierny? Bo uświadomił sobie, że to jego ciotka? To chyba najrozsądniejsze, bo bądź co bądź wychował się wśród Starków a nie Targaryenów, gdzie takie relacje były normalne.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 13 maja 2019, o 22:22

Zgadzam się, że jeśli Cersei przeżyje to byłaby katastrofa. Koń na końcu sugeruje, że to może jednak Arya zasiądzie na tronie. Jon Snow sam powiedział, że nigdy nie chciał tronu, a oszalała Daynerys.. nie to byłoby przegięcie pały. Teraz mają jeden odcinek by to wszystko poukładać, więc spodziewam się, że tez będzie to zrobione na "odwal się", by tylko zakończyć serial.

A pisałem, że dla mnie lepszym serialem fantasy są Kroniki Shannary :mrgreen:
Born1975

Postprzez Scarlett » 13 maja 2019, o 22:25

Na 100% tak będzie :( W sensie na "odwal sie".

PS Nie wiem jak ta jej armia się mnoży, ale jak na to co było w bitwie z Nocnym Królem, a potem tym co odwaliło się w tym odcinku i jak na to co widać na zapowiedzi finału, to ma zaskakująco dużo tego wojska :thinking
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 13 maja 2019, o 22:38

Już kiedyś pisałem, że będzie prequel GOT. Zostało to potwierdzone. Miejmy nadzieję, że serial będzie stał na wysokim poziomie.

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy- ... serial-HBO
Born1975

Postprzez magicmind » 13 maja 2019, o 22:53

Ja jestem innego zdania. Varys nie zrobił się w jajo bo jako jedyny przejrzał Daenerys i to ,że nie będzie ona dobrym władcą bo jest egoistką która myśli tylko o sobie i wykorzystuje innych do swoich celów.Można więc powiedzieć ,że był najmądrzejszy do końca i postanowił się poświęcić dla dobra ludzi bo jak zawszę podkreślał dla niego najważniejsze jest dobro królestwa.
Tyrion do końca wierzył w to ,że Daenerys jest sprawiedliwa chociaż się jej bał i miał ogromne wątpliwości.
Jedyna osoba która okazała się miękka i bez charakteru to Snow. Dlatego też bardzo mnie ciekawi jak to się rozwiąże w finałowym odcinku i jak ten wątek się pociągnie bo jak dla mnie jest mistrzowski.

You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Postprzez Scarlett » 13 maja 2019, o 23:19

No właśnie Tyrion jest całkowitym zaprzeczeniem siebie. On od dawna podejrzewał co jest na rzeczy, nie mogę uwierzyć jak jeden z najmadrzejszych ludzi w Westeros się tak zrobił... To nie w jego stylu "myslenie, że moze jest inaczej".
Cieszę sie tylko, że nie pokazali jak Varys cierpi, bo lubiłam tę postać i cieszę się, że tego oszczędzili.
Stawiam, że albo Jon albo Arya zabiją Dankę. Albo wszystko wróci do początku i znów będzie szalony władca.
Mam wrażenie, że scenarzyści tak bardzo chcieli zaskakiwać i wbijać w fotel jak Martin, że pojechali nieco za daleko. Szkoda mi wątku Jona. Albo on powinien zasiąść na tronie sam albo on z mądrą, rozsądną, kochającą ludzi Daenerys. A teraz to wszystko jest takie nijakie... Jak już miała zwariować to niech ją ktoś ubije w finałowym odcinku bo już naprawdę nie mogę patrzeć na tę bohaterkę. Albo była dobra do porzygu albo teraz jest nie do zniesienia. Już wolę Sansę...

Zastanawia mnie czy jest gdzieś jeszcze możliwość obejrzenia pilotowego odcinka Gry o Tron z pierwszą obsadą (przed zamianą niektórych aktorów w końcowej wersji serialu)? Czy całkiem zniknęła z sieci?
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje