Słowianie

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Słowianie

Postprzez Born1975 » 6 gru 2018, o 16:03

A jak pisałem o tym kiedyś na czacie to było zdziwienie :o
Teraz mam jeszcze jeden powód więcej by w końcu wybrać się do Wrocławia :D
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez mrO » 6 gru 2018, o 16:25

Born1975 napisał(a):A jak pisałem o tym kiedyś na czacie to było zdziwienie :o

Nie wiem jak reszta, ale ja byłem zdziwiony. Może nawet i bardziej zakłopotany faktem tego jaki w ogóle jest cel stawiania "tego czegoś".
Jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć kwestie historyczne, chodź przychodzi mi to szalenie trudno. No ale oczywiście "polacy" uwielbiają, wręcz ubóstwiają taplanie się w szlamie którym dumnie nazywają "swoją przeszłością/historią/dziedzictwem".
Ale kult "turbosłowian", czy "Wielkiej Lechii" to.....
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
olik
mrO

Podziękował : 98 razy
Otrzymał podziękowań: 301 razy

Postprzez Born1975 » 6 gru 2018, o 16:32

mrO napisał(a):
Born1975 napisał(a):A jak pisałem o tym kiedyś na czacie to było zdziwienie :o

Nie wiem jak reszta, ale ja byłem zdziwiony. Może nawet i bardziej zakłopotany faktem tego jaki w ogóle jest cel stawiania "tego czegoś".
Jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć kwestie historyczne, chodź przychodzi mi to szalenie trudno. No ale oczywiście "polacy" uwielbiają, wręcz ubóstwiają taplanie się w szlamie którym dumnie nazywają "swoją przeszłością/historią/dziedzictwem".
Ale kult "turbosłowian", czy "Wielkiej Lechii" to.....

Ale to Twoja opinia. Pomyśl co będzie jeśli zaczniemy iść z tak zwanym duchem postępu. Mnie się bardzo nie podoba zastępowanie polskich słów angielskimi. To jest odbieranie naszej tożsamości narodowej, to może w rezultacie doprowadzić do NWO... ale to już inny temat i nie będę o tym pisał. Napiszę natomiast o czymś innym. Jak to jest, że my Polacy jako naród słowiański odrzuciliśmy naszą rodzimą mitologię i na masową skalę zastąpiliśmy ją mitologią hebrajską? I jakoś nikt się nie zastanawia czy mitologia hebrajska jest prawdziwa. Nikt nie pisze o turbohebrajczykach. Ale o turbosłowianach to już całkiem sporo można w necie znaleźć.

Tak więc przemyśl czy z tym szlamem to nie jest akurat odwrotnie niż w tej chwili uważasz.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez mrO » 6 gru 2018, o 16:53

Born1975 napisał(a):Ale to Twoja opinia. Pomyśl co będzie jeśli zaczniemy iść z tak zwanym duchem postępu. Mnie się bardzo nie podoba zastępowanie polskich słów angielskimi. To jest odbieranie naszej tożsamości narodowej, to może w rezultacie doprowadzić do NWO... ale to już inny temat i nie będę o tym pisał. Napiszę natomiast o czymś innym. Jak to jest, że my Polacy jako naród słowiański odrzuciliśmy naszą rodzimą mitologię i na masową skalę zastąpiliśmy ją mitologią hebrajską? I jakoś nikt się nie zastanawia czy mitologia hebrajska jest prawdziwa. Nikt nie pisze o turbohebrajczykach. Ale o turbosłowianach to już całkiem sporo można w necie znaleźć.
Tak więc przemyśl czy z tym szlamem to nie jest akurat odwrotnie niż w tej chwili uważasz.

Pisze to z perspektywy osoby która kiedyś fascynowała się historią jak i jej alternatywą(chociaż nie wiem czy w ogóle do ciebie to przemawia) w pełnym wymiarze i co z tego mam ? Nic ? No może trochę jakieś małe "schizy" kiedy tam były, bo "wszystko idzie ku złemu".
To nie ma żadnej wartości dla ludzkości jako "NAS", pomijając jakiekolwiek nawiązania do NWO. Jeśli myślimy o sobie w czasie "przyszłym" to jak najbardziej powinniśmy odwoływać się do tego co nas łączy a nie szukać rzeczy, które nas wyróżniają. Chełpić się tym i czuć się lepszym. Takie prostackie EGO, EGO i jeszcze raz EGO :)
Bardzo mi smutno że na 100% nie dożyje ludzkości jako gatunku miedzy planetarnego, więc krew mnie zalewa jak widzę "nasze państewko" i odzywające, wręcz drące gęby z całej siły potwory historii.
naród słowiański

dobry żart :)
mrO

Postprzez Born1975 » 6 gru 2018, o 17:48

Ok rozumiem. Ale wytłumacz mi jedną rzecz. Dlaczego "naród słowiański" uważasz za dobry żart. Oczywiście w Polsce mieszkają przedstawiciele innych narodowości, ale około 50% społeczeństwa ma haplo R1a, a ci którzy mają inne haplo w większości i tak uważają się za Słowian.
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez mrO » 6 gru 2018, o 18:15

Born1975 napisał(a):Ok rozumiem. Ale wytłumacz mi jedną rzecz. Dlaczego "naród słowiański" uważasz za dobry żart. Oczywiście w Polsce mieszkają przedstawiciele innych narodowości, ale około 50% społeczeństwa ma haplo R1a, a ci którzy mają inne haplo w większości i tak uważają się za Słowian.

Jest to odnoszenie się do przeszłości, która tak na prawdę nic nie znaczy. Jeszcze nic dobrego z tego nie wyszło. Już kiedyś byli tacy.
mrO

Postprzez Born1975 » 6 gru 2018, o 18:24

Ok. Wstawiam trzy krótkie filmy(w sumie około 20 minut) na temat historii. Zobaczcie i wyciągnijcie własne wnioski.

Knight of light coming!
Born1975

Postprzez mrO » 6 gru 2018, o 19:06

Born1975 napisał(a):Ok. Wstawiam trzy krótkie filmy(w sumie około 20 minut) na temat historii. Zobaczcie i wyciągnijcie własne wnioski.

No dobra. Ja swoje, a ty swoje. Tak było, jest, będzie i całkowicie mi z tym wszystko jedno.
Wiesz ja wcale nie chcę się czepiać, ale wygląda na to że ogóle nie rozumiesz mojego przesłania i o co tak na prawdę mi chodzi.
Po co w ogóle to piszę i o tym piszę ? Ty przestawiasz "SWÓJ" światopogląd i często narzucam go innym nie chcą wchodzić w ogóle w ich "skórę". Ja również przedstawiam "SWÓJ" światopogląd i często narzucam go innym nie chcąc wchodzić w ogóle w ich skórę.
Jednak różnica między nami jest taka że z twoich postów wyłania się negatywizm oraz trud który sam tłumaczysz jako "oświecenie", a z moich(mam takie wrażenie) luz i dość lajtowe podejście do tego, w którym owszem jest czasami podkreślony trudny. Ale jest on po to, aby docenić efekty.
Słowo "luz" brzmi gówniarsko, "lajtowe" jeszcze bardziej, ale na prawdę szkoda życia na wieczne polowanie na co jest prawdą a co nie.
Co do "filmików". Wybacz, ale wystarczyło mi spojrzeć na wcześniejszą twórczość owego artysty by nie oglądać jego ponownie.
Tak, wiem kim on jest. W wolnym czasie oglądam "cudaków" na youtube.
mrO

Postprzez Born1975 » 6 gru 2018, o 19:33

@ mrO Ty i ja to jak przeciwne bieguny. I to jest dobre. Ja się trochę przejechałem na tak zwanym pozytywnym myśleniu. Moje posty mają na celu sprawić by ludzie, którzy je przeczytają trochę się zastanowili. Myślę, że masz taki sam cel. A wracając do tematu Słowian. Mnie chodzi o zachowanie naszej tożsamości narodowej. Coraz więcej rzeczy się dzieje takich, które sprawiają że jako naród zapominamy gdzie są nasze korzenie. Narzuca się nam taki sposób myślenia jaki jest wygodny dla elit. Czy jest on dobry dla nas, to już inna kwestia. Zauważ jednak dokąd ten świat zmierza. Nas się straszy jakąś wojną z Rosją, co z jednej strony ma sens, ale z drugiej jest absurdem. A nasi słowiańscy przodkowie żyli sobie po swojemu. Oczywiście do czasu, aż nie narzucono im zmiany religii, tradycji itp. Oczywiście nie dało sie tego całkowicie wykorzenić, więc pomieszano rodzimą tradycję z chrześcijaństwem.

Zauważ jeszcze jedno. Mamy 21 wiek. Teoretycznie uważamy się za ludzi światłych. Ale technologia jest wykorzystywana do siania manipulacji, do nastawiania ludzi przeciw sobie. I to się nie zmieni, jeśli sami z tym czegoś nie zrobimy. W wielu kwestiach masz inne zdanie niż ja, ale chyba się zgodzisz, ze lepiej żyć w zgodzie, niż nawzajem na siebie nastawać. Kłótnie jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziły.

Piszesz na luzie. I ok. Ja też jestem wyluzowany, a z drugiej strony wiem, że totalny luz nie zawsze jest dobry. Nie wiem jak faktycznie było z tym, że Słowianie zmienili swoje postrzeganie świata, ale jest we mnie tęsknota za takim stylem życia jaki oni prowadzili. Rozwinęliśmy się jako ludzkość pod względem technologicznym bardzo mocno, ale pod względem duchowym to często mam wrażenie, że wykonaliśmy dużo kroków wstecz. A powrót do wartości słowiańskich to jest coś co pozwoliłoby nam pod względem duchowym pójść do przodu. Nie twierdzę przy tym, że to jedyna droga, bo inne nacje mogą pójść własną. Byle tylko chciały żyć w pokoju.

Jeszcze jedno. Dziwi Cię budowa świątyni słowiańskiej, to ciekaw jestem czy tak samo dziwi Cię budowa kościołów katolickich.

Co do pana z filmików do których podałem linki, to na początku uznałem go za niezłego oszołoma. Ale zobaczyłem więcej jego filmów i to co gada nabrało dla mnie sensu. Gość jest specyficzny, ale ma zupełnie inne podejście niż np. Sanyaja. Ja go cenię za jego przekaz, a jego życie osobiste mnie nie interesuje.

Na tym kończę. Kto chce to sam sobie wybierze jaką drogą ma podążać. Ja się kieruje przekazem ze Źródła (choć przyznam, że mogę błędnie interpretować pewne rzeczy, za mało jeszcze mam praktyki).
Knight of light coming!
Born1975

Postprzez mrO » 7 gru 2018, o 07:51

Born1975 napisał(a):Jeszcze jedno. Dziwi Cię budowa świątyni słowiańskiej, to ciekaw jestem czy tak samo dziwi Cię budowa kościołów katolickich..

Wybacz, ale nie wiedzę sensu dalszej rozmowy. Taki komentarz jak ten wzbudza we mnie grzecznie mówiąc złość.
PS. niezależnie jakich świątyń. Jest to marnowanie pieniędzy, czasu, miejsca i potencjału. Niezależnie od religii i poglądów :)
mrO

Poprzednia strona

Powrót do Swobodne dyskusje