Gotować każdy może

swobodne rozmowy na każdy temat

Gotować każdy może

Postprzez mrO » 8 lis 2018, o 17:58

Wszyscy wiemy że w naszych czasach gotowanie jest takie trendy, że gotować każdy musi umieć i że nie gotować to wstyd. Oj duży wstyd. Zapraszam do przechwalania się jacy to trendy jesteście :o .
Sam od siebie napisałbym kilka rzeczy więcej, ale po prostu szkoda mi czasu :). Możliwe że napiszę coś kiedyś tam, ale napiszę bo lubię gotować. Nie lubię tylko marnować na to czasu.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 289 razy

Re: Gotować każdy może

Postprzez Anka12 » 8 lis 2018, o 21:14

Dzięki mr0 za odpowiedni temat :)
Raczej trendy nie jestem, ale gotować uwielbiam - chyba nawet mogłabym zaakceptować siebie jako typową kurę domową, gdybym tylko miała czas i mogła duuużo gotować :D Mam kilkadziesiąt książek kucharskich z całego świata, ale nigdy chyba nie zrobiłam dania 100% z przepisu, zawsze coś choćby ciut pozmieniam. Dziś w rozmowie na czacie ze Scarlett wspomniałam o pewnym daniu i w nawiązaniu do tego zamieszczę przepis:
Całkiem pyszne burgery z włoskimi akcentami: 200-250 g dobrego mięsa mielonego wołowego ( na jednego burgera), pieczarki portobello - zamiast bułki (mają wielkie kapelusze, nadają się), pomidor, zioła: oregano, bazylia i cząber, ser pecorino, jogurt, pancetta.
Mięso przyprawiamy solą i pieprzem, mieszamy, formujemy burgery i smażymy. Zioła siekamy i mieszamy z jogurtem i przyprawiamy solą, żeby powstał pyszny sos. Pieczarki smażymy w całości, ale bez nóżek i używamy jako bułek do burgera. Pancettę kroimy i smażymy żeby była chrupiąca.
Warstwy burgera: Pieczarka, sos, ser pecorino, gorący burger, ser pecorino, pancetta, sos, pomidor, pieczarka.
"W dzień i w nocy WSZYSTKO mi sprzyja!" :D

Za ten post autor Anka12 otrzymał podziękowanie od
mrO
Anka12

Podziękował : 346 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez Mrs. Anastasia Grey » 9 lis 2018, o 13:00

O boże, nienawidzę gotować.

A najgorsze jest to, że obecnie jestem na diecie, mam dietę rozpisaną przez trenera no i muszę gotować czy tego chcę czy nie :P
Robię to, no bo zależy mi na tym, żeby się zdrowo odżywiać i żeby zrzucić trochę kg - więc zmuszam się do tego gotowania.
Ale jestem chora jak wchodzę do kuchni :bigsmile Zrobiłabym wszystko, żeby nie musieć gotować :bigsmile

Zazdroszczę innym, widuję czasem na instagramie jakie znajomi robią fajne dania, że w ogóle chce im się to robić i że potrafią to zrobić :D ja czasem próbowałam zrobić coś fajnego z jakiegoś przepisu z neta to często był to kompletny niewypał XD

Mam jakieś tam fajne, proste przepisy od trenera na szybkie posiłki, ale już mi się trochę to wszystko przejadło.
Muszę poszukać w necie przepisów na mega szybkie i proste posiłki. Żebym mogła zrobić obiad w 20 minut i mieć z głowy.
Z jakiegoś powodu strasznie dużo czasu mi to wszystko zajmuje, mimo że mam naprawdę krótkie, proste przepisy na szybkie dania.
Jakoś tak się gramolę i tak mi to wszystko wolno idzie, że jak wchodzę do kuchni to spędzam w niej tyle czasu że to jest aż niemożliwe... I to mnie najbardziej doprowadza do szału.

Myślę, że moja niechęć wynika też z tego, że nie mam obecnie dla kogo gotować.
Zauważyłam, że jak miałam chłopaka to aż mi się chciało gotować dla niego! Nie mieszkaliśmy razem ale jak wpadał do mnie to zawsze chciałam przygotować mu coś pysznego i sprawić mu przyjemność. Po prostu mi się chciało wtedy :D Stałam w tej kuchni, kombinowałam, cudowałam, jakieś fajne przepisy z neta wykorzystywałam.
A teraz dla siebie samej to mi się nie chce :bigsmile
Nie wiem, jak się przemóc, żeby to jakoś "polubić" i robić to z chęcią.
Mrs. Anastasia Grey

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez jaskier » 9 lis 2018, o 15:01

Mrs. Anastasia Grey napisał(a):O boże, nienawidzę gotować.
[...]
A teraz dla siebie samej to mi się nie chce :bigsmile

Wiem, co czujesz! Jak będę musiała gotować sama dla siebie, to zostanę frutarianką! :mrgreen: :facepalm :lol:
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez cynamonova » 11 lis 2018, o 13:58

A ja uwielbiam gotować. Próbowanie nowych smaków, komponowanie ich na zasadzie współgrającej melodii to dla mnie ogromna frajda. Gdy znajomi nie wiedzą, co na obiad zrobić, uderzają od razu do mnie.
Niestety nie jestem trendy, nie robię fotek jedzenia :mrgreen:
Wszystkim początkującym i nuelubiącym gotować powtarzam zawsze, że dobry kucharz to mądry kucharz. Oczywiście można podać skomplikowany i czasochłonny posiłek, jednak to prostota, zawsze i wszędzie, broni się sama.
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez domi » 11 lis 2018, o 14:16

To ja się podzielę bardzo prostym przepisem, który wygląda niepozornie a jest naprawdę pycha! A przynajmniej mi smakuje :D

Placuszki z cukinii

- cukinia
- 1 lub 2 jajka (w zależności od wielkości cukinii)
- 2 łyżki jogurtu greckiego lub skyru naturalnego
- 4 łyżki mąki ryżowej
- 1 łyżeczka musztardy
- sól, pieprz

Cukinię ścieramy na tarce (odstawić na 10-15 minut i odsączyć). Dodać resztę składników i wymieszać. Smażyć na rozgrzanej patelni (ja smażę na maśle klarowanym) z obu stron.
Bardzo lubię ten przepis, polecam wypróbować :D

Za ten post autor domi otrzymał podziękowanie od
Anka12
domi

Podziękował : 176 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Postprzez mrO » 11 lis 2018, o 17:47

https://www.chefsteps.com/activities/ch ... ip-cookies

Wiem że przepis jest w j.angielski, ale myślę że jest w miarę prosty(poza tym google tranlstor daje radę). Więc dlaczego myślę że te ciasteczka są warte wrzucenia tutaj ? Bo są obłędne :). Traktuje je jako swój święty Gral. Jako swoją kartę przetargową oraz wizytówkę. Jeśli chcę za coś komuś podziękować to dostaje 8 takich i później słyszę same ochy i achy.
Ciasteczka można nie lubić z jednego powodu, niektórym osobom mogą być za słodkie. Jak widać w przepisie jest sporo cukru, a połączenie białego i brązowego to w ogóle. Jednak właśnie brązowy cukier robi to dzięki czemu te ciasteczka wybijają się poza inne. Daje im tzn "chewiness", czyli takie.... eee..... że nie są suche i mają konsystencje ciągnącą się.
Poza tym połączenie soli, cukru i czekolady jest szatańskim pomysłem.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Anka12
mrO

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 289 razy

Powrót do Swobodne dyskusje