Jak się medytuje?

medytacje, muzyka relaksacyjna itp.

Jak się medytuje?

Postprzez ithel » 29 gru 2017, o 21:36

Jedna osoba powiedziała mi że trzeba zaszyć się w dziczy,Druga że wystarczy nie myśleć,Jeszce inna że trzeba osiągnąć spokój wewnętrzny.To jak w końcu się to robi bo pogubiłem się.Był tu film z prostą medytacją ale nie działa
ithel

Re: Jak się medytuje?

Postprzez Renata » 29 gru 2017, o 21:53

A jak Tobie pasuje najbardziej? Który ze sposobów przynosi Ci spokój ducha, wyciszenie, uspokojenie? Może to być medytacja zen, a może zwyczajnie obecność i uważność w działaniu? Jeśli potrzebujesz ciszy i odosobnienia, to może być Twój sposób. Jeśli nie potrafisz wytrwać w jednej pozycji choćby kilka minut, nie musisz z tego korzystać.
To sprawa naprawdę indywidualna. Dlaczego trzeba podporządkowywać się formułom, które albo nie działają, albo nie są "nasze"? Zawsze masz wybór.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez mrO » 29 gru 2017, o 21:54

To jest prostsze niż ci się wydaje.
Siadasz wygodnie, zamykasz oczy i odliczasz od 100 do 0. Na początku zacznij od 100 do 50.
Za każdym razem jak odliczasz rób wdech i wydech, można powiedzieć że liczysz wdechy i wydechy, ale staraj się nie zwracać na to uwagi.
I to tyle, staraj się nie myśleć po prostu siedź i oddychaj. Jeśli wpadnie ci do głowy jakaś myśl, po prostu nie rozmyślaj o niej tylko "wdech i wydech"
I tyle w tym temacie. Poza tym praktyka czyni mistrza :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 86 razy
Otrzymał podziękowań: 282 razy

Postprzez ithel » 29 gru 2017, o 21:59

Renata napisał(a):A jak Tobie pasuje najbardziej? Dlaczego trzeba podporządkowywać się formułom,.
w sumie racja każdy jest inny i inaczej działa
ithel

Postprzez Born1975 » 29 gru 2017, o 23:13

Żarliwa modlitwa, to też forma medytacji.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy

Postprzez TheMe » 30 gru 2017, o 00:43

Mnie bardzo na uspokojenie myśli i tzw. nie myślenie pomaga sposób dwupunktu na ''zatrzymanie myśli'' czyli siadasz wygodnie, i powoli ale głęboko oddychasz spokojnie, zaczynasz obserwować myśli i zadajesz pytania w myśli ''jaka będzie moja następna myśl?'' ''skąd pochodzi moja następna myśl?'' i obserwujesz, nie analizujesz skupiasz się na oddechu i co jakiś czas pytania, jak zaczynam coś rozkminiać to wracam do pytań itd nastaw sobie alarm na 15 minut i tak próbuj. Z czasem coraz łatwiej ;) Powodzenia ;)
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Postprzez Zorja » 30 gru 2017, o 21:42

Na mnie fantastycznie działało "schodzenie po schodach" lub jazda windą w dół ciała. Ale przyznaję - po kursie Silvy wchodzenie w odpowiedni stan wychodzi o niebo łatwiej, po prostu zostałam zaprogramowana i teraz już korzystam głównie z tego.
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Powrót do Medytacje