Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Scarlett » 11 lis 2017, o 20:01

O to zeby ostrzec w pierwszym poscie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez Born1975 » 11 lis 2017, o 20:11

Wyedytowałem pierwszy post, więc moje sumienie może być spokojne :D
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez maximos » 13 lis 2017, o 23:19

Witam Was nie bardzo rozumiem sposóbu arbitraż jakby mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładniej ?
Mamy gięłdę A i B kupujemy na giełdzie A taniej i sprzedaje na giełdzie B drożej za BTC i co dalej przelwam z powrotem na giełde A BTC żeby zrobić to samo ? a przecież płacimy prowizje ?
maximos

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 13 lis 2017, o 23:32

maximos napisał(a):Witam Was nie bardzo rozumiem sposóbu arbitraż jakby mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładniej ?
Mamy gięłdę A i B kupujemy na giełdzie A taniej i sprzedaje na giełdzie B drożej za BTC i co dalej przelwam z powrotem na giełde A BTC żeby zrobić to samo ? a przecież płacimy prowizje ?

Kupujesz na giełdzie A walutę X. Jeśli na giełdzie B waluta X jest powiedzmy 10% droższa, to przelewasz na giełdę B i sprzedajesz. BTC uzyskane z tej sprzedaży przelewasz z powrotem na giełdę A i możesz robić kolejne kółko. To jest oczywiście jedna z możliwości.

Inna opcja jest taka, że walutę X już masz na giełdzie B gdzie jest ona droższa o te 10%-wystarczy więc ja sprzedać na tej giełdzie i odkupić na giełdzie A, ale oczywiście musisz na giełdzie A mieć w tym momencie wolne BTC. Po tej operacji waluty X masz wciąż tyle samo, ale masz jeszcze dodatkowo zarobione BTC.

Oczywiście jeśli transferujesz waluty między giełdami, a także w przypadku kupna i sprzedaży tych walut, giełdy zawsze będą pobierać prowizję, więc wszystkie prowizje trzeba obliczyć wcześniej i dopiero wtedy wyjdzie nam ile faktycznie jesteśmy w stanie zarobić "na czysto".
Born1975

Postprzez maximos » 13 lis 2017, o 23:43

ok dzieki mozesz podac giełdy które nie sa problemowe a mozna arbitraz robic chodzi mi o giełdy mniejsze bo na bitrex i poloniex jestem ? bo nova juz sie wysypała
maximos

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 13 lis 2017, o 23:52

Teraz jest ciężko robić arbitraż. Mam znajomego, który dość dobrze na tym zarabiał, ale od pewnego czasu już chyba mu to nie idzie. Ja się arbitrażem nigdy nie zajmowałem, napisałem tu o nim jako o jednej z możliwości. Są giełdy, na których szło by teoretycznie arbitrować, ale prowizje za transfer są gigantyczne i się nie opłaca.
Born1975

Postprzez Born1975 » 15 lis 2017, o 23:59

Najpierw definicja:

Flip jest to odwrócenie się ról dwóch walorów, w naszym wypadku będą to oczywiście kryptowaluty.

Uważam, że bardzo możliwy jest flip na parze BTC/BCC. Na blokchain.info jest obecnie około 160000 niepotwierdzonych transakcji w BTC. BTC jest zbyt wolny, a żeby przyspieszyć transakcję, to prowizje są ogromne. Młodszy brat jest dużo szybszy i transakcje są tańsze. To co się działo przez ostatni weekend to była pełna korelacja obu walut-gdy BTC szło w górę, to o tyle samo spadał kurs BCC i odwrotnie, gdy kurs BCC szedł w górę, o tyle samo spadał kurs bitcoina. W chwili obecnej sytuacja sie uspokoiła, ale w ciągu 6 do 12 miesięcy możemy być świadkami niesamowitego wzrostu BCC (w tej chwili 1BCC=4350 złotych, ale podczas weekendu kurs przez chwilę wynosił 9900). BCC ma szansę stać sie walutą z największą kapitalizacją (w tej chwili jest 3 za BTC i ETH). Kurs BCC może przekroczyć 30000 złotych. Nie oznacza to jednak, że kurs BTC spadnie do zera. Prawdopodobnie BTC utrzyma sie w cenie powyżej 20000 złotych. To są założenia na dzień dzisiejszy i może być też tak, że kursy obu walut będą większe niż napisałem, ale BCC>BTC.

Druga sprawa to LSK. Lisek kosztuje juz ponad 30 złotych. Za liskiem stoi bardzo solidny fundament i developerzy tej waluty z tego co widzę wolą poczekać i zrobic coś dobrze, niż zrobić szybko, ale byle jak. Na wiosne przyszłego roku możliwe jest, że lisek będzie kosztował nawet kilkaset złotych.

I info z ostatniej chwili: Przyglądamy się ETC (ethereum classic), bo wielce prawdopodobne, że kurs wystrzeli mocno w górę.
Born1975

Postprzez Born1975 » 17 lis 2017, o 00:23

Wieści z rynku.

BTC osiągnął nowe ATH=8020 USD. Teoretycznie do końca roku cena może wynosić 10000 dolarów, a jeśli nie w tym roku, to na początku następnego. Przekroczona została także kapitalizacja całej branży, która wynosi obecnie około 230 miliardów dolarów. To i tak niewiele w porównaniu do rynków finansowych, gdzie kapitalizacja jest wyceniana na 200 bilionów dolarów. Branża krypto najlepsze czasy ma dopiero przed sobą.

Wzrost ceny BTC spowodował spadki na większości altcoinów. Od jakiegoś czasu jest to normą: BTC w góre to alty w dół, BTC w dół to alty w górę.

W poprzednim poście pisałem o lisku. Najwyższa cena w ciągu 24 godzin na bitbay to 39,49 PLN. Teraz jest korekta i obecna cena to 31 PLN ale przypuszczam, że lisek będzie balansował w przedziale 30-40 złotych przez najbliższe kilka godzin, a potem prawdopodobnie cena pójdzie w górę. Jeżeli skorekci do około 25 złotych, to może być dobrym znakiem do kupna, ale oczywiście jak tylko będę mieć informacje co się dzieje to napiszę.
Born1975

Postprzez Born1975 » 20 lis 2017, o 17:15

BTC ma nowe ATH, nie napiszę Wam ile, bo prawdopodobnie dziś zostanie przebite. Najwyższa cena na bitbay dziś to 29499 PLN, a spodziewam się, że do końca dnia dojdzie do 30000.
Born1975

Postprzez Born1975 » 21 lis 2017, o 18:29

Cena BTC na bitbay przekroczyła dziś 30000 złotych. Jeśli trend wzrostowy się utrzyma to do końca roku będzie 4 z przodu :D
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inteligencja finansowa