INFORMACJE OD ADMINISTRACJI

regulamin, bieżące sprawy, informacje od administracji

INFORMACJE OD ADMINISTRACJI

Postprzez Scarlett » 29 lip 2016, o 22:49

Szanowny użytkowniku!
Niniejszy wątek służy zamieszczaniu przez administratora i moderatorów, informacji bieżących związanych z funkcjonowaniem i życiem forum. Będą one dodawane zaraz pod tym postem i regularnie kasowane, kiedy staną się nieaktualne.
Jeśli masz jakiekolwiek uwagi, propozycje i wskazówki dotyczące funkcjonowania forum, zapraszamy do działu „Propozycje”.
Wszelkie nadużycia, można zgłaszać nam poprzez znak „!” przy wybranym poście bądź w panelu użytkownika. Można wysyłać do nas także wiadomości prywatne.

Ekipa prawoprzyciagania.net
Scarlett

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 1714 razy

Re: INFORMACJE OD ADMINISTRACJI

Postprzez Scarlett » 1 lis 2017, o 16:43

UWAGA!
Zaleca się:

Panel użytkownika -> Ustawienia -> Ustawienia prywatne -> Czas Letni -> Nie

Forum ma ustawiony czas zimowy, a mimo to musiałam sobie w profilu ustawić ręcznie więc pewnie każdy z Was ma tak samo. Przypominam żeby ręcznie ustawić sobie strefę czasową.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 27 sty 2018, o 20:25

:!: Uwaga! :!:

W dniu 27.01.2018 roku, zmianie uległ regulamin forum.
Każdy zarejestrowany użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z jego treścią.
Zarząd forum nie ma obowiązku odpowiadać na roszczenia wynikające z nieznajomości regulaminu.

Link do regulaminu: viewtopic.php?f=34&t=475
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez mrO » 1 lip 2018, o 10:51

Tak na szybko chciałbym wyczulić użytkowników przed postowaniem/publikowaniem na forum linków bądź plików szemranego pochodzenia. Mianowicie chodzi o "prawa autorskie". Więc jeśli jesteście w posiadaniu takiego ebook'a lub audiobook'a prosimy o zrezygnowanie z dzielenia się tym publicznie na forum.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 97 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy

Postprzez Scarlett » 15 wrz 2018, o 22:04

Jeśli ktoś z Was chce dodać zdjęcie na forum, a ma możliwość zrobienia tego poprzez dodania załącznika w poście (przykład niżej), niech robi to właśnie w ten sposób - zdjęcia dodane poprzez załącznik, na pewno samoczynnie nigdy nie znikną:
Obrazek
Dopiero teraz odkryłam :roll: że jeśli wyskakuje komunikat, iż wykorzystany został limit załącznika to nie jest to wina zapchanego serwera, tylko Waszego profilu zapchanego załącznikami. Każdy profil ma swój limit na załączniki. Jeżeli wysyłacie komuś zdjęcie poprzez te załączniki na PW, a po jakimś czasie PW znikają (jeśli skrzynka przekroczy 300 wiadomości, te najstarsze automatycznie same się usuwają), to pusty załącznik z całym swoim rozmiarem nadal zalega na Waszym profilu.
Jeżeli macie taki problem, proszę o wiadomość na PW - usunę te załączniki widmo z Waszych profili z panelu administratora (bez obaw - nie wchodzę na Wasze skrzynki, te załączniki widmo zapisują się na Waszym profilu w moim panelu, tak samo jak mogę ze swojego panelu dodać Wam avatar). Oczywiście może się okazać, że wyczerpaliście limit załączników w postach, a wtedy już nic nie zrobię ;)
Proszę pamiętać by nie usuwać załączników z postów, gdyż jest to niszczeniem własności intelektualnej forum i grozi banem stałym.

Jeśli nie macie możliwości dodawania załączników z forum, a chcecie dodać jakiś obrazek z internetu - klikacie prawym przyciskiem myszy i wybieracie "kopiuj adres obrazu".
Jeżeli chcecie dodać jakieś własne zdjęcia lub obrazki musicie wrzucać zdjęcia na serwer zewnętrzny. W tym momencie najbardziej sprawdzony jest pinterest.com.
Można założyć tam prywatną tablicę do której nikt nie będzie miał dostępu, ale po skopiowaniu linku tym sposobem, który opisałam wyżej, możecie dodać go na forum gdzie będzie widoczny.
NIE DODAWAJCIE ZDJĘĆ POPRZEZ ZAPODAJ.NET BO TAM JEST LIMIT CZASOWY I ZDJĘCIA SĄ USUWANE Z SERWERA PO 3 MIESIĄCACH! (a ostatnio nawet kasuję je po kilku dniach ;) )
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 27 paź 2018, o 22:05

Nie akceptuję kont z dziwnych adresów mailowych typu "xxxxxxagegsdh" czy nie wiadomo co ;)
Więcej o mailach tutaj: viewtopic.php?f=34&t=849

W związku z tym, że więcej mnie nie ma niż jestem, czas oczekiwania na zaakceptowanie konta może się wydłużyć nawet do 3 dni. Za utrudnienia przepraszam - od grudnia wszystko wróci do normy :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez mrO » 30 paź 2018, o 17:43

Tak jak w tytule. Aby dokonać zmian trzeba udać się następującym szlakiem: "panel użytkownika→ustawienia→"czas letni"
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 97 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy

Postprzez Scarlett » 21 lis 2018, o 17:01

Dziś od 23:00 do 1:00 przerwa techniczna.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 24 lis 2018, o 00:44

Uwaga!
Od dzisiaj korekcie ulega 22) pkt. regulaminu forum!

Do tej pory 22) pkt. regulaminu brzmiał tak:
22. Zmiany nicku można dokonać maksymalnie dwa razy. Na prośbę użytkownika, zmiany dokonuje administrator. W tym celu należy napisać wiadomość PW na konto administratora lub na administracja@prawoprzyciagania.net
Wiadomość e-mail uwzględniana jest tylko wtedy, kiedy zostaje nadana z adresu na który zarejestrowane jest konto.

Nasze forum jest jednym z nielicznych miejsc gdzie można dokonać zmiany nazwy użytkownika. Na takich portalach jak Filmweb, Wizaz.pl czy Vinted nie można zmieniać nazwy użytkownika.
Zaczęłam to nawet rozumieć. Tak jak kasowanie postów w wątkach (które jest niszczeniem własności intelektualnej forum i grozi stałym banem) wprowadza chaos w dyskusji, tak też dzieje się kiedy pojawia się zmiana nicku. Jest to oczywiście o wiele mniejszy chaos, jednak jeśli ja mam teraz nick Scarlett, a wielu z Was często wspomina mnie w jakimś poście albo je cytuje, to gdybym zmieniła nagle nick na Melania, połowa z Was (a zwłaszcza Ci nowi użytkownicy) byliby zdezorientowani. Kto to jest ta Scarlett? Dlaczego o niej piszą a nie ma tu takiej?
Rozumiem jednak, że czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Dlatego od dziś zmodyfikowałam ten punkt regulaminu i teraz brzmi tak:
22. Zmiany nicku można dokonać maksymalnie jeden raz. Na uzasadnioną prośbę użytkownika, zmiany dokonuje administrator. W tym celu należy napisać wiadomość PW na konto administratora lub na administracja@prawoprzyciagania.net
Wiadomość e-mail uwzględniana jest tylko wtedy, kiedy zostaje nadana z adresu na który zarejestrowane jest konto.

Od teraz nick można zmienić tylko na uzasadnioną prośbę użytkownika. Argument "znudził mi się" albo "już mi się nie podoba" nie jest dla mnie uzasadniony.
Nowych użytkowników proszę o przemyślenie jaki nick chcecie założyć. A użytkowników, którzy chcą zmienić nazwę, proszę o dokładne zastanowienie się, ponieważ zmiana możliwa będzie tylko raz. Osoby, które już raz miały zmieniany nick, nie mogą tego zrobić już po raz drugi - nawet w przypadku super hiper mega uzasadnionego powodu. Jeśli raz zrobię wyjątek to za chwilę 50 innych osób będzie takie powody znajdowało. W tym przypadku proszę albo o uważne wymyślanie nicku albo uważne zastanowienie się nad tym co kto tutaj pisze.
OBOWIĄZKIEM każdej osoby, której nick był zmieniony, jest poinformowanie o tym fakcie pozostałych użytkowników forum w wątku tylko dla osób zalogowanych - Propozycje, uwagi, problemy. Należy tam napisać, że zmieniło się nick i jaki miało się poprzednio. Żeby każdy użytkownik miał tego świadomość i nie był potem zagubiony w treści.

Informuję również, że zastrzegam sobie wyrażenie "Scarlett" na wyłączność na tym forum. Oznacza to, że nie będę akceptowała nowych użytkowników, którzy mieliby nazwę np. "Scarlett150", "Scarlett O'Hara", "Scarletka" i inne pochodzące od Scarlett.
Jeśli chcielibyście zastrzec swój nick, można to zgłaszać do mnie. Nie będzie wtedy np. mrO-2, cynamonoWa itp.
Jednocześnie informuję, że nie można zastrzegać nicków, które zawierają imiona, liczby oraz nazw, których nie ma jeszcze na forum.

Kolejna rzecz - nie akceptuję kont, w których widnieje nazwisko. Jeśli takowe widzę, piszę wiadomość na maila podanego przy logowaniu (dlatego uczulam na podawanie prawdziwych, działających maili!) i proszę o podanie nowej nazwy (nie zakładanie nowego konta - nick mogę zmienić). Jeśli nie dostanę odpowiedzi w przeciągu tygodnia, wówczas kasuję niezaakceptowane konto.

Dużym plusem naszego forum jest to, że mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o nick - możemy używać polskich znaków i spacji.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
cynamonova
Scarlett

Powrót do Dział informacyjny