W kwestii REKLAM i SPAMOWANIA na forum

regulamin, informacje od administracji

W kwestii REKLAM i SPAMOWANIA na forum

Postprzez Scarlett » 10 lip 2017, o 10:15

POST INFORMACYJNY
(dotyczy głównie nowych użytkowników oraz tych, którzy chcą wykorzystać forum w celach reklamy)

Jak wszyscy dobrze wiecie (albo nie wiecie - a powinniście) na naszym forum obowiązuje zakaz reklam. Reklamy nie tylko w postaci komercyjnej, zarobkowej, ale też takiej służącej promowaniu się dzięki temu miejscu.
PP to tematyka niszowa, a nasze forum jest idealnym miejscem dla promowania się blogerów i autorów stron o rozwoju osobistym a także szkoleniowców tym temacie. Znaleźć tutaj można bowiem tylko i wyłącznie swoją grupę docelową. W dodatku najczęściej taką, która łapie się na tego typu linki w celu uzyskania pomocy. Wielu z Was może tego nie zauważa, gdyż reaguję na to bardzo szybko i moderatorzy również są na to wyczuleni. Aczkolwiek takie osoby często się tutaj pojawiają.

Rozumiem, kiedy ktoś z naszych użytkowników jest blogerem albo posiada swoją stronę i ma w stopce posta link do tej strony albo wrzuci odnośnik gdzieś w poście, ale jest stałym użytkownikiem naszego forum - udziela się, dzieli się doświadczeniem i pomaga innym, a link nawiązuje do toczącej się dyskusji. Ale jestem alergicznie nastawiona do osób, które zakładają tu konta tylko po to aby spamować linkami. Moi drodzy, jeśli macie taką ogromną wiedzę, którą dzielicie się na swoich szkoleniach lub stronach, podzielcie się nią także w naszych dyskusjach - jestem pewna, że możecie z dobrego serca pomóc wielu użytkownikom ;)
Na takie przypadki rzadko reaguję ostrzeżeniami. Jestem naprawdę spostrzegawcza, mam dostęp do pewnych danych i zapewniam, że takie konta będę albo usuwać albo banować na 2 tygodnie. Choć lepiej byłoby usunąć, bo tego typu użytkownicy nie szukają tutaj dyskusji, porad ani niczego innego poza darmowym miejscem na reklamę. Zazwyczaj można poznać tego typu użytkowników po błyskawicznych odpowiedziach z wielu wątkach na raz (z przeplataniem w nich swoich linków albo i nie - jeśli mają link w stopce. Wtedy chodzi o zwrócenie na siebie uwagi).
Jak wiecie, forum jest moją stroną, ale nie wklejam wszędzie linków jak opętana. Uważam to zwyczajnie za niegrzeczne. Jeżeli będę chciała zareklamować forum, zapłacę za reklamę albo dokonam barteru (reklama za reklamę).

Jeśli ktoś wstawia link odnoszący do czegoś, co jest adekwatne do tematyki dyskusji to nie widzę problemu, natomiast jeśli ktoś całkiem od czapy wstawia linki do strony głównej swojego bloga czy jeszcze czegoś innego, to jest to ewidentna jego reklama.
Podam może przykład żeby wskazać różnicę

Post nr 1:
Hej, świetny post! Rzeczywiście zdrowa pielęgnacja skóry i włosów jest bardzo ważna.
http://www.prawoprzyciagania.net

Post nr 2:
Świetny post, wielkie dzięki za niego! Sama w swojej pielęgnacji korzystam tylko z naturalnych kosmetyków. Stan moich włosów znacznie się poprawił.
Stworzyłam nawet o tym wątek na swoim forum, jak masz ochotę to zajrzyj, może znajdziesz coś nowego dla siebie ;)
viewtopic.php?f=9&t=429

Widać różnicę?

Przypomnijcie sobie jak bardzo drażniące są długie reklamy w prywatnych stacjach telewizyjnych. Nawet wyszło z tego zabawne powiedzonko: Oglądam reklamy, a tu film...
Reklamy w tych stacjach wynikają z tego, że one są głównym źródłem utrzymania tych stacji.
Na naszym forum co rok trzeba opłacić serwer oraz domenę. Jeżeli ktoś chce się tutaj reklamować, uczciwie byłoby za to zapłacić lub zapytać o barter (może i nasze forum by na tym skorzystało - bo ja sama wszędzie linków nie wlepiam). W przeciwnym wypadku będę to upierdliwie wklejanie linków traktowała jako spam i reklamę. Zapewniam również, że nie wygląda to ani odrobinę zachęcająco.
To samo dotyczy wysyłania spamu do moich użytkowników na PW.
W związku z tym, drodzy użytkownicy, jeśli ktoś wysyła Wam jakieś linki na PW, proszę mi to zgłaszać :)

Przypominam, że jeśli wstawiacie w postach odnośniki do SWOICH stron (nie piszę o innych linkach), niech będą to odnośniki do postów lub podstron związanych stricte z tematem wątku w którym udzielacie odpowiedzi - wtedy nie widzę problemu (i mamy tu takich użytkowników - to świetni blogerzy i wartościowi użytkownicy- szanuję).
Linki będące odnośnikiem do strony głównej i nie mające związku z tematem wątku, będą usuwane a użytkownicy ostrzegani.
Przypominam też, że reklamy zabronione są w postach. Linki do swoich stron MOŻECIE WSTAWIAĆ W STOPCE POSTA (czyli tam gdzie ja np. mam cytat Junga).
Tam nie ma żadnego problemu - link jest wtedy Waszym podpisem.

Tylko wiecie w czym rzecz? Żeby zareklamować w ten sposób swoją stronę i zwrócić na siebie uwagę, trzeba się udzielać. Dlatego niektórzy wolą wrzucać linki w postach - je użytkownicy widzą i czytają.

PS Powyższy post dotyczy oczywiście reklamowania własnych stron czy szkoleń, a nie ogólnie linkowania stron - linki nie są zabronione. Zwracam też uwagę na podawanie źródeł treści, które cytujemy.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 3
domi, MagdaLooney, TheMe
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1313 razy

Re: W kwestii REKLAM i SPAMOWANIA na forum

Postprzez Born1975 » 2 wrz 2017, o 23:08

W ostatnim czasie mamy na forum zalew różnego rodzaju reklam. Nowi użytkownicy rejestrują się i już w pierwszym poście podają jakieś linki do swoich stron. Usuwamy to na bieżąco, ale gdybyście zauważyli tego typu post, to kliknijcie w ikonkę "zgłoś post", bo to ułatwi nam pracę.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 532 razy

Powrót do Dział informacyjny