Szczęście

swobodne rozmowy na każdy temat

Szczęście

Postprzez dariaanna » 4 lip 2014, o 11:27

Czym dla Ciebie jest Szczęście?
Czy jesteś Szczęśliwym człowiekiem?
Czy człowiek w ogóle może być Szczęśliwy?
Dlaczego nieszczęście, cierpienie ma większą wartość od Szczęścia?
:)
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Re: Szczęście

Postprzez Alter_Ego » 4 lip 2014, o 12:59

Najtrudniej wyjaśnić to co jest proste a jednocześnie potężne. Szczęście to pojęcie na tyle ogólne, że nie do końca jestem w stanie odpowiedzieć, ale uważam, że szczęście to po prostu bogate, wesołe, bez zmartwień i nudy życie.

Czy jestem szczęśliwy...? Myślę że tak, chociaż człowiek jest bardzo elastyczny, więc może po prostu przywykłem do takiego życia i wydaje mi się, że jest fajnie. Człowiek z depresją ma inne priorytety i dla niego głównym priorytetem jest wyjście z depresji, ale gdy już wyjdzie z tej depresji, po jakimś czasie znudzi mu się takie życie i będzie poszukiwał większych wrażeń, także pojęcie szczęście każdy tłumaczy inaczej.

Czy człowiek w ogóle może być szczęśliwy? OCZYWIŚCIE (to pytanie jest głupie) :D

Dlaczego nieszczęście, cierpienie ma większą wartość od Szczęścia? Ponieważ nieszczęście powoduje, że doceniamy to co straciliśmy lub to co mamy i gdy następnym razem osiągniemy lub zdobędziemy to, co straciliśmy, będziemy tego bardziej pilnować, doceniać i dziękować za to, że jest, chociaż człowiek szczęśliwy bez tych całych nieszczęść, też jest w stanie docenić to co ma, także wydaje mi się, że to zależy od człowieka. JA PREFERUJĘ SZCZĘŚLIWE ŻYCIE BEZ NIESZCZĘŚĆ :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez dariaanna » 4 lip 2014, o 17:23

[Edit]
Napisałam wcześniej tutaj strasznie głupi post, ale zmieniłam już zdanie :mrgreen: i teraz napiszę coś mądrego :D, że ja jestem szczęśliwa i nikt, ani nic, nie może mi tego odebrać :D. I będę już szczęśliwa zawsze :D. Dziękuję za uwagę.

''Nie można stworzyć szczęścia. Wystarczy się na nie zgodzić.'' - Osho

''Szczęście jest w Tobie – i zawsze tam było! Zamiast szukać na zewnątrz, zajrzyj w głąb siebie. Jesteś pełny, kompletny. Masz w sobie wszystko, co potrzebne do szczęścia. Niezależnie od tego, w jakim miejscu jesteś teraz i co Cię do tej pory spotkało, w każdej chwili możesz sięgnąć do swojego wnętrza i odkryć to, czego poszukujesz od lat.''

Mam chyba ogólnie taki problem, że szczęście kojarzy mi się z nieustającą ekscytacją, śmiechem, hip hip hura. A ja nigdy taka nie będę. Szczęście może mieć jednak wiele barw i odcieni :). Szczęście nie potrzebuje specjalnych warunków. Szczęście to siła.
TAK, JESTEM SZCZĘŚLIWA ;). Bez większego powodu. Po prostu.
dariaanna

Postprzez Czarodziejka » 17 lip 2014, o 21:41

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 22:20 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez dariaanna » 17 lip 2014, o 22:33

Bardzo wątpię, że rozszyfrowanie Stwórcy przyniosłoby szczęście. Nie wiadomo czy on jest szczęśliwy. Może więc zamiast iść z tym do Boga lepiej zapytać szczęśliwego człowieka albo dziecko? :)
Ja jedno wiem na pewno, nie warto odkładać bycia szczęśliwym na później.
dariaanna

Postprzez Renata » 18 lip 2014, o 09:13

Ależ my wiemy, czym jest szczęście.
Każdy z nas przyszedł na świat z całym dobrodziejstwem miłości, wolności i szczęścia. Jesteśmy jak nierozpakowany prezent, jak skrzynia pełna złota, którą oglądamy od zewnątrz.
To wszystko jest w nas, ale ukryte tak głęboko, że niejeden nie wie w ogóle o jego istnieniu.
Chyba warto poszperać w swoim wnętrzu, ono jest jak zakurzony nieodwiedzany strych... :)
Ostatnio edytowano 18 lip 2014, o 11:29 przez Renata, łącznie edytowano 1 raz
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Postprzez dariaanna » 18 lip 2014, o 11:17

Pięknie powiedziane Renatko ;).
Wystarczy czasami przestać gadać, mam na myśli dialog wewnętrzny. Cisza. Przez to gadanie, mam wrażenie, można przegapić wiele chwil, można przegapić życie.

''Szczęście znaj­du­je się w To­bie. Zaczy­na się na dnie Two­jego ser­ca, a Ty możesz je wciąż po­większać, po­zos­tając życzli­wym tam, gdzie in­ni by­wają nieżyczli­wi; po­magając tam, gdzie już nikt nie po­maga; będąc za­dowo­lonym tam, gdzie in­ni tyl­ko sta­wiają żąda­nia. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie ci zło wyrządzają.''

:)
dariaanna

Postprzez Renata » 18 lip 2014, o 11:46

Mówi się, że co wewnątrz, to i na zewnątrz. Nie wiem, czy faktycznie tak jest...
Wydaje mi się, że szczęście nie lubi rozgłosu, jest cichutkie i skromne, a jednocześnie posiada niewysłowioną moc.
Czy można spotkać człowieka, który ma w sobie szczęście, a jednocześnie ludzie z zewnątrz mogą opisać go jako smutnego?
Czy zawsze szczęście musi byc widoczne na zewnątrz?
Bo mnie się wydaje, że prawdziwe szczęście mieszka w sercu, nie gdzieś na twarzy w postaci uśmiechu, chociaż też tego nie wykluczam...
Renata

Postprzez dariaanna » 18 lip 2014, o 12:22

Szczęście ma wiele barw :). Możesz to sama zaobserwować w swoim życiu. Czasami jest głośne, masz ochotę skakać i wykrzyczeć całemu światu jak bardzo jesteś szczęśliwa, a czasami, tak jak mówisz, jest ciche, spokojne i masz ochotę zatrzymać je tylko dla siebie, napawać się nim. :)

W ogóle to mam wrażenie, że czasami na siłę szukamy wymówek, żeby tylko nie być szczęśliwym, bo wydaje się, że to stracimy, więc wolimy nie ryzykować.
Ale powodów do szczęścia jest mnóstwo. Do nieszczęścia również. Ale masz wybór jak chcesz się czuć. :)
dariaanna

Postprzez Renata » 18 lip 2014, o 14:15

Wiesz, Daria, dlaczego ludzie szukają wymówek, by -jak mówisz- nie czuć się szczęśliwym?
Bo lubimy narzekać, biadolić, zajmować się tym, co nas boli. I każdy z nas robi to chętnie, bez wstydu, głośno, celebrując jakby swoje krzywdy. Dlatego napisałam, że szczęście jest ciche. Nikt nie robi takiego szumu, gdy szczęście zagości w jego życiu, jak wtedy, kiedy zachoruje, albo zdarzy się coś smutnego, tragicznego.
Bardzo dobrym przykładem są media, które aby mieć wysoką oglądalność i czytalność (nie wiem, czy tak to się mówi), kładą nacisk na tak zwane zło, czyli to, co negatywne, krzywda ludzka, przestępstwa i inne ludzkie dramaty? Wystarczy włączyć wiadomości, aby ocenić, ile nadawanych jest negatywnych imformacji, a ile pozytywnych...
Oceńcie sami :)
Renata

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje