Języki obce

swobodne rozmowy na każdy temat

Re: Języki obce

Postprzez James » 25 cze 2014, o 17:40

Mam sposób xlimonka na angielski w sumie bez płacenia... Podstawowa strona http://www.ang.pl, a jeśli chodzi o mowę i ang. ze słuchu, to FILMY!!! Oglądaj filmy właśnie w jez. angielskim/amerykańskim z napisami polskimi, później z angielskimi... :) Mózg sam uczy się wtedy, nawet nie trzeba o tym myśleć. Jeszcze fiszki różne z różnymi słówkami - 1000 podstawowych, jak najwięcej kontaktu z angielskimi/amerykańskimi stronami, filmikami, możesz sobie system w komputerze ustawić na ang., a co najważniejsze, zakochać się kompletnie w tym języku, którego się uczysz... :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:41

Serdecznie dziękuję za polecenie tej strony :). Z komputera nie korzystam niestety tylko ja, więc pomysł odpada ..ale ciekawy ;). Fiszki na pewno zakupie ;). Dziękuje :))
xlimonka

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez James » 25 cze 2014, o 18:41

Nie chodzi mi o kupienie fiszek, tylko zrobienie ich. A w dodatku, gdy je robi się, zapamiętujesz już słówka, gdy je piszesz. Weź sobie kartkę, a potem potnij na małe kwadraciki, po czym napisz na jednej stronie słówko po angielsku a na drugiej po polsku. Sam tak robiłem :) Świetnie to działa. Na przykład uczyłem się codziennie 10-20 nowych słówek z języka angielskiego, a potem kolejnych. :) Ale filmy, piosenki w tym wszystkim odegrały największą rolę. :)
James

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Projekt Prawda

Postprzez Born1975 » 8 lis 2015, o 20:52

Kokos napisał(a):Ależ, ja nieskolka szprechaju pa ruski :lol:

Очень хорошо девочка :D
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 847 razy
Otrzymał podziękowań: 602 razy

Postprzez Renata » 8 lis 2015, o 21:11

A szto wy, budziet ciepier gawariat pa ruski? Ja uże zabyła kak gawariat :P :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 641 razy
Otrzymał podziękowań: 826 razy

Postprzez Born1975 » 8 lis 2015, o 21:16

renata17031 napisał(a):A szto wy, budziet ciepier gawariat pa ruski? Ja uże zabyła kak gawariat :P :D

Renia, to taka trochę gra. Trzeba się pochwalić, że coś tam się rozumie w obcym języku i że nie jest to angielski :lol:

Tak na marginesie, ktoś z Was zna biegle angielski?
Born1975

Postprzez Renata » 8 lis 2015, o 21:22

Nie znam ang. nawet w języku postawowym. Tylko tyci tyci, takie xs :D
Ale obiecuję, że w przyszłym życiu bardziej się przyłożę do nauki i będę władać angielskim jak rycerz szabelką :lol:
Renata

Postprzez Born1975 » 8 lis 2015, o 21:31

renata17031 napisał(a):Nie znam ang. nawet w języku postawowym. Tylko tyci tyci, takie xs :D
Ale obiecuję, że w przyszłym życiu bardziej się przyłożę do nauki i będę władać angielskim jak rycerz szabelką :lol:

Ja znam 3 języki. Polski, śląski i łacinę podwórkową :mrgreen: Jeszcze coś tam po niemiecku potrafię...

A teraz chcę opanować angielski, hiszpański, rosyjski i może francuski, ale to się okaże czy będzie mi potrzebny :)
Born1975

Postprzez Renata » 8 lis 2015, o 21:45

Poliglota :)
Znajomość języków to fajna sprawa. Znając tylko polski ciężko poruszać się po świecie.
Ja cztery lata uczyłam się francuskiego, a jak potem pojechałam do Paryża, to ani be ani me :oops: Nieużywany język jest jak nieużywany mięsień, z czasem zanika :mrgreen:
Renata

Postprzez Calcifer » 8 lis 2015, o 21:56

Dobrze, że znacie język rosyjski. Jak to mawiał pewien mój znajomy "trzeba się uczyć mowy nowych panów" :D Według mnie to język angielski w zupełności wystarczy bo wszędzie na świecie można się nim porozumieć. Jeszcze rosyjski warto też by było znać by w tych wszystkich krajach post sowieckich umieć się jakoś dogadać. Azjatyckich języków nie ma co się uczyć bo tam jest tyle różnych gwar, że np. Chińczycy się sami nie potrafią dogadać. Mnie interesowała kiedyś nauka języka japońskiego, ale to bardziej dla własnej satysfakcji niż jako coś praktycznego. Na dziś poza polskim to znam jeszcze angielski. W skali od 1-6 to znam angielski gdzieś na 3. Wszystko rozumiem i umiem się dogadać robiąc pewnie całą masę błędów ale jakby mnie zrzucili gdzieś w USA czy UK to bym nie nie zginął :D
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 441 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Swobodne dyskusje