Języki obce

swobodne rozmowy na każdy temat

Języki obce

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 16:53

Taki trochę luźny temat ;). Powiedzcie, jakimi językami potraficie się posługiwać? ;)

Ja mam dość spory problem z j. angielskim, właściwie to co potrafię - to..... Praktycznie będzie to może 3% :p. Może ktoś z mógłby mnie poduczyć? ;) Albo zna jakieś sposoby na nauczenie się tego języka :p?

Ogólnie lubię dość język rosyjski - wiele razy pisałam przez różne portale z rosjanami i jakoś mi wychodziło dogadywanie się ;).

Również planuję nauczyć się j. niemieckiego - bo mam w planach kiedyś wyjechać do Niemiec na trochę dłużej :p. Jeżeli ktoś chciałby mnie poduczyć z tego języka, to też słodko proszę :D. Jednak ten od kompletnych podstaw musiałabym zacząć. Miałam go 3 lata, ale w podstawówce, a to było już tak daaaawno, że wątpie bym coś pamiętała.

Mam takie małe marzenie, że jak już nauczę się tych języków w jakiś dobry sposób to chciałabym spróbować nauczyć się jezyka chińskiego, ale jak widać, za dobrze nauka języków mi nie idzie, więc sama trochę się zniechęcam :p.

A Wam jak idą języki obce? :)
xlimonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Języki obce

Postprzez Renata » 25 cze 2014, o 17:03

Ja kiedyś w szkole miałam zawsze piątkę z ruska :D , ale to było dawno, właściwie ten język nie jest mi potrzebny...
A na codzien to polski i niemiecki, zależnie od sytuacji.
W ogóle obserwuje swoje dzieci i im normalnie zazdroszczę :)
Moj synek ma 4 lata, od roku chodzi do przedszkola, zanim poszedł, ani be ani me po niemiecku. Teraz fajnie juz mówi całymi zdaniami, ze czasem aż oczy z orbit wychodzą :lol:
Także koledzy, koleżanki...im prędzej zaczniecie, tym szybciej sobie obcy język przyswoicie ;)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 642 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:07

Niestety Renatko ja sama nad tym trochę ubolewam, że nie miałam języków obcych od przedszkola, ciężko mi idzie wchłanianie tej wiedzy przez to wszystko ;). A co do języka rosyjskiego, to myślę, że powoli wraca ;). Będzie dość przydatny w handlu - tak mi sie wydaje. Przeglądam ogłoszenia o pracę i zaczyna się pokazywać, co mnie nawet trochę cieszy ;).
xlimonka

Postprzez Born1975 » 25 cze 2014, o 17:09

Ponoć SITA jest dobra. Jest też metoda langpower, oraz fast languages. Są to metody nauki języka w tydzień, na poziomie komunikatywnym. Wiecej info poszukaj sobie na google.

Język chiński jest językiem tonalnym i o ile dobrze pamiętam to tych tonów jest 6. Inaczej mówiąc każde słowo w zalezności od tonu, ma 6 róznych znaczeń :D Życzę powodzenia w nauce chińskiego :D
Born1975

Podziękował : 858 razy
Otrzymał podziękowań: 610 razy

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:12

dream75 napisał(a):Ponoć SITA jest dobra. Jest też metoda langpower, oraz fast languages. Są to metody nauki języka w tydzień, na poziomie komunikatywnym. Wiecej info poszukaj sobie na google.

Język chiński jest językiem tonalnym i o ile dobrze pamiętam to tych tonów jest 6. Inaczej mówiąc każde słowo w zalezności od tonu, ma 6 róznych znaczeń :D Życzę powodzenia w nauce chińskiego :D

Haha :D widzę, że we mnie nie wierzysz! Nieładnie, nieładnie ;D
xlimonka

Postprzez Born1975 » 25 cze 2014, o 17:20

xlimonka napisał(a):
dream75 napisał(a):Ponoć SITA jest dobra. Jest też metoda langpower, oraz fast languages. Są to metody nauki języka w tydzień, na poziomie komunikatywnym. Wiecej info poszukaj sobie na google.

Wierzę, tyle że chiński to bardzo trudny język do nauczenia się dla Europejczyka, a Ty sama się zniechęcasz. Słynna Elżbieta Dzikowska była sinologiem. Ja uwazam, że są inne przydatniejsze języki niż chiński, chyba że chcesz handlować z Chinami.
Born1975

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:22

dream75 napisał(a):
xlimonka napisał(a):

Wierzę, tyle że chiński to bardzo trudny język do nauczenia się dla Europejczyka, a Ty sama się zniechęcasz. Słynna Elżbieta Dzikowska była sinologiem. Ja uwazam, że są inne przydatniejsze języki niż chiński, chyba że chcesz handlować z Chinami.

To nie tak, że patrzę na ten język pod kątem przydatności ;). Po prostu chciałabym go umieć dla samej siebie. Wiadomo, nie perfekcyjnie. Ale coś umieć powiedzieć i to zapisać byłoby dla mnie naprawdę fajne :).
xlimonka

Postprzez Born1975 » 25 cze 2014, o 17:26

W chińskim jest 20 tysięcy znaków. Co ciekawe choć chiński bardzo sie rózni od japońskiego (choc nam sie może wydawac, że są podobne) i Chińczyk z Japończykiem sie nie dogadają w mowie, to znaki są te same i na pismie już nie będą mieć problemu by się porozumiec.
Born1975

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:29

dream75 napisał(a):W chińskim jest 20 tysięcy znaków. Co ciekawe choć chiński bardzo sie rózni od japońskiego (choc nam sie może wydawac, że są podobne) i Chińczyk z Japończykiem sie nie dogadają w mowie, to znaki są te same i na pismie już nie będą mieć problemu by się porozumiec.

Otóż w piśmie również się różnią ;). Tak samo jak koreański ;).
xlimonka

Postprzez xlimonka » 25 cze 2014, o 17:33

Pozatym uważam, że nigdy nie wiadomo, co nam się w zyciu przyda ;). Swojego czasu miałam kolegę, który uczył się chińskiego i szło mu całkiem nieźle. Aktualnie mieszka w Chinach, będąc mężem chinki ;). Pamiętam jeszcze jak rozmawiałam z nim przez skype, że właściwie również porozumiewają się po angielsku; ale potrafi po chińsku dość sporo i jego poziom dla mnie jest ogromny.
xlimonka

Następna strona

Powrót do Swobodne dyskusje