Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

Postprzez James » 9 cze 2014, o 22:34

OOBE - Out Of Body Experience

W wolnym tłumaczeniu - Doświadczenie wyjścia z ciała

Jestem pewny, że wiecie coś o tym, ale pytanie - czy ktoś próbował? Jeśli tak, to piszcie. :) Są nawet całe fora poświęcone temu zagadnieniu. Mnie się to jeszcze nie udało, ale byłem "na granicy" i spanikowałem. :D Niesamowite uczucie oderwania się od ciała. Teraz zaczynam znowu, już bez wątpliwości i strachu - bo wiem więcej. Nie ma się czego bać w OOBE, a jeśli boisz się, nie polecam próbować. Najpierw nabrać wiedzy na ten temat, potem działać. :D To jak u Was? :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: OOBE

Postprzez dariaanna » 9 cze 2014, o 22:39

Próbowałam, ale mam za dużo blokad. A jak wiadomo, to co masz w sobie, lęki, wyobraźnia, to wszystko działa przy OOBE. Ale myślałam o tym ostatnio, może za jakiś czas spróbuję jeszcze raz :).
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez James » 9 cze 2014, o 22:44

Właśnie wtedy przez te blokady przestałem to robić. Za grube rzeczy mi się "wkręcały". :D
James

Postprzez dariaanna » 9 cze 2014, o 22:47

Chyba lepiej w dzień próbować ;). Ja się boję ciemności, więc dodatkowo się nakręcam.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez James » 9 cze 2014, o 22:57

No, jak tylko wolisz. :D Tu taka przykładowa technika -

Ale jest ich mnóstwo, na tych forach o OOBE itd. :D Nie ogarniam tego tematu jeszcze zbyt. :D
James

Postprzez Tauba » 9 cze 2014, o 23:04

Mi się raz jedyny zdarzyło i się tak wystraszyłam, że postanowiłam nigdy więcej tego nie robić :) Hehehe, to naprawdę nie jest bułka z masłem tak sobie wisieć pod sufitem. Polecam dla fanów adrenaliny i osób o mocnych nerwach.
Tauba

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Czarodziejka » 9 cze 2014, o 23:07

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 21:23 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Born1975 » 9 cze 2014, o 23:22

Ja próbowałem wiele lat temu i jak już byłem nad moim łózkiem to spanikowałem. Sugerowałem się metodą opisaną przez Roberta Monroe w ksiązce "Podróże poza ciałem". Dla zainteresowanych tematem powinna to być lektura obowiązkowa. W Polsce wyszły jeszcze dwie inne ksiązki Monroe, ale ta pierwsza moim zdaniem jest zdecydowanie najlepsza.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez Alter_Ego » 10 cze 2014, o 13:49

Zanim zaczniecie się bawić w OOBE polecam przeczytać książki Roberta Monroe który był największym krzewicielem OOBE. Jednak zanim opanujecie OOBE polecam opanować świadome sny które wbrew pozorom nie są takie trudne i wprowadzą was trochę w mentalny świat.
Słyszałem też wiele "wypadków" związanych z praktyką OOBE a mianowicie o opętaniach. Większość opisanych wypadków eksterioryzacji to wypadki opisane przez księży i katolików które w ogóle nie miały miejsca.

Btw.
Nie ma to jak paraliż senny :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez James » 10 cze 2014, o 14:13

Kiedyś Bashar mówił o opętaniach i ujął to świetnie! Chodzi o to, że osoba, która jest niby "opętana", tak głęboko w to wierzy, że zaczyna przybierać formy takiego stanu. Mówić w innych językach, nabierać znacznie więcej siły, mówić różne głupoty, ale to tylko jej wersja na ten temat. A to tylko udowadnia, jak potężna jest moc wiary i jakie rzeczy można wyjąć z podświadomości, jeśli się tylko w nie uwierzy. :)

No, Alter_Ego - paraliż senny nieciekawy :D
James

Następna strona

Powrót do Rozwój duchowy