Dlaczego rodzą się kalecy/chorzy ludzie?

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Dlaczego rodzą się kalecy/chorzy ludzie?

Postprzez Łukasz » 26 paź 2018, o 15:15

Patrząc na tę sprawę z punktu widzenia czysto naukowo-racjonalnego kwestia jest prosta: albo są to wady i choroby genetyczne, czy poród przed terminem. Nauka tak to wyjaśnia i każe się zamknąć tym, co taka odpowiedź nie satysfakcjonuje.

Tu na forum jednak można rozważać inne rozwiązania, ,,duchowo-ezoteryczne'' tak sobie je nazwałem, jednak one, gdy nad nimi się zastanowić nie wnoszą odpowiedzi.

Tu pasuje reinkarnacja, tylko że mam dwie hipotezy dot. wcielania się w takie chore/kalekie postacie:

1. Wcielający się duch był złym człowiekiem: gwałcicielem, zabójcą niewinnych itp. i ponosi karę za swe okrucieństwo.
2. Bogowie/Absolut/Wszechświat(y)/Los/Źródło... widzą wszystkie możliwości jakie może w życiu czynić dany człowiek, i aby nie stał się zły, czynią go chorym.

Tu mamy dwa zagadnienia dodatkowe, bo zakładamy, że zakładamy, że wszechświatami rządzą lub nad nimi panują byty inteligentne, bądź to same wszechświaty nimi są, no i kim jest zły człowiek? Dla mnie jest to taki, co krzywdzi niewinnych.

3. Wcielający się duch sam wybiera sobie żywot kaleki. Dla mnie jest to absurdalne, gdyż, ogranicza sobie pełnię życia, i chyba musiał być kiedyś szaleńcem.

Jak ta kwesta jest widziana przez Was?
Łukasz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dlaczego rodzą się kalecy/chorzy ludzie?

Postprzez Anka12 » 26 paź 2018, o 15:22

Dla mnie opcja nr 3 jest jak najbardziej sensowna - dusza wybiera sama i wcale nie ogranicza się kalectwem/upośledzeniem itp, tylko wręcz przeciwnie, żeby poznać wszystkie aspekty życia jest to konieczne, a nie ograniczające - po prostu inne wyzwanie dla duszy. Może mamy za zadanie (które wybieramy jako dusza)przeżyć każde swoje życie w pełni mimo "przeszkód", rozwinąć się jak najlepiej w każdym z wcieleń...
"W dzień i w nocy WSZYSTKO mi sprzyja!" :D
Anka12

Podziękował : 346 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez mrO » 26 paź 2018, o 15:22

Łukasz napisał(a):Jak ta kwesta jest widziana przez Was?

3.
Według Setha, każdy z nas przychodząc "tutaj" z góry wybiera sobie kim chce być i jaką drogę chce przebyć. Może to trochę skrajnie, ale jeśli ktoś chce doświadczyć traumatycznego doświadczenia to go doświadczy. Tylko że jest to bardziej rozpatrywane z perspektywy rozwoju duszy. To kim jesteś przed przyjściem tutaj patrzy na to z innej perspektywy. Z perspektywy tego że może osiągnąć wszystko, więc chce właśnie takich doświadczeń, aby po prosty zobaczyć jak to będzie. Oczywiście łatwo nie jest i nie pamiętam tych naszych zasad przed.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 289 razy

Postprzez Scarlett » 26 paź 2018, o 15:23

Dusza sama wybiera, bo chce podejmować wyzwania. To z kwantowości. Oczywiście w ciele ziemskim o tym zapomina. Nawet było gdzieś o tym pisane.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 466 razy
Otrzymał podziękowań: 1705 razy

Postprzez Łukasz » 26 paź 2018, o 15:28

Ale wybiera jak jest w ,,astralu''? Bo znowu jest mnóstwo koncepcji, a gdzie konsekwencja za dawne życie i czyny?
Łukasz

Postprzez Scarlett » 26 paź 2018, o 15:29

Tak
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Łukasz » 26 paź 2018, o 15:30

No to bardziej to świadomy wybór czy bardziej kara i nagroda?
Łukasz

Postprzez vint » 26 paź 2018, o 15:33

„Nauka każe się zamknąć“, hmmmm. Polemizowałabym. Z racji wykształcenia kilkukrotnie miałam okazję dyskutować na tematy mi zawodowo bliskie ze zwolennikami teorii spiskowych.
Nawet podając im argumenty „na talerzu“, racjonalne fakty, dowody, nie dało się ich przekonać.

A co do twojego pytania – odrzucam opcje pierwszą. Kara dla przestępcy z poprzedniego wcielenia „rozlewa sie“ na innych, tzn. na rodziców (też byli źli?) i ewentualnie rodzeństwo. Opieka nad chorym/kalekim dzieckiem to zawsze jest ciężar. To że nie wszyscy się do tego przyznają to inna sprawa. Ale taka jest prawda.

Punkt drugi: skoro bogowie wiedzą, że dany osobnik będzie zły, to dlaczego w ogóle pozwalają mu istnieć? A czemu hitler (mała litera użyta świadomie) i jemu podobni nie byli chorzy/niepełnosprawni?

Punkt trzeci: no cóż, jest to pewna decyzja, prawda? W końcu żyjąc tu na ziemi ludzie też podejmują decyzje, które im nie służą i nie przynoszą nic dobrego.

Moja definicja jest taka (ale nie każę jej nikomu akceptować, ani nikomu się zamknąć :D), że natura jest brutalna jeśli chodzi o błędy i mutacje genowe. Nie tylko ludzkie potomstwo rodzi się kalekie i chore. Wśród zwierząt wystepuje to samo. Jeżeli taki mały kociak rodzi się z uszkodzeniem mózgu i przez to nie może złapać równowagi to dlatego, że w poprzednim wcieleniu narzygał właścicielowi na poduszkę? Chyba nie?
vint

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 26 paź 2018, o 15:35

Świadomy wybór, bo dusza lubi wyzwania. Nie ma ludzkiego myślenia. Lepiej byś wiedział jakbyś zapytał jakąś wolną duszę.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez niweleta » 26 paź 2018, o 15:44

Ja też widzę to jako 3. Dusza sama wybiera wyzwania. A będąc kreatorami własnego życia, nie widzę tego, żeby ktoś/coś miał nas karać czy nagradzać i zsyłać na nas plagi egipskie/niepełnosprawności czy inne rzeczy.
niweleta

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Następna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała