Litoterapia

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 3 kwi 2018, o 16:41

Kupiłam w Poznaniu na św. Marcinie kwarc różowy nieoszlifowany wielkości dłoni za 12 zł :D
Mój chłopak wybrał hematyt, choć przyszedł z myślą o cytrynie.
Pani bardzo kompetentna, znała się.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 443 razy
Otrzymał podziękowań: 1554 razy

Postprzez Scarlett » 3 kwi 2018, o 20:53

Dziewczyny, znacie może sklep ezoteryczny ALCHEMIK na Garbarach?
Planuję jutro pójść, o ile są tam fajne kamienie :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez MagdaLooney » 3 kwi 2018, o 22:31

Taki w piwnicy?
Jeśli tak , to idź śmiało. Co prawda kamieni nie ma dużo (albo ja nie trafilam) ale można znaleźć fajne książki
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 290 razy
Otrzymał podziękowań: 448 razy

Postprzez Scarlett » 4 kwi 2018, o 16:17

Bylam :D
Kamienie sa, ale oszlifowane, a ja poszukuje surowych. Z kolei ksiazek cala masa - nawet kwantowe i hicksowe :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Pozytywna » 4 kwi 2018, o 20:20

Znalazłam fajnie opisane sposoby oczyszczania i ochrony kamieni( z forum ezodar)

"Jak oczyszczać kamienie?"

W kamieniu znajduje się czysta i naturalna energia. Jednak najczęściej zanieczyszczona wszelkiego rodzaju nabytymi wibracjami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Bowiem kamienie są zawsze "otwarte" na przyjmowanie rozmaitych wpływów od wszystkich i wszystkiego, co je otacza. Na przykład osoby chore mogą nieświadomie przenieść na kamień energię choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć wszelkie negatywne wibracje i nieskoordynowane energie. Po oczyszczeniu kamienia, będzie można czerpać z jego naturalnego źródła mocy i pilnować, aby nie zachwiać jego energetyki. Należy chronić go przed dotykiem innej osoby, by nie zakłóciła łączącej was (Ciebie i kamień) więzi energetycznej. A jeśli do tego dojdzie, na nowo oczyść kamień. Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni. Można dla pewności zastosować więcej niż jedną.

Oczyszczanie za pomocą żywiołu wody:

1) Spłukanie negatywnych energii

Należy umieścić kamień pod zimnym lub letnim (nigdy nie gorącym) strumieniem wody. Wizualizuj jak wszystkie negatywne energie, niepożądane wibracje zostają spłukane, a pozostają tylko czyste i naturalne. Ważne jest by podczas oczyszczania nie dotykać kamienia: po prostu umieścić go w umywalce pod kranem i odkręcić wodę. Strumień wody powinien uderzać bezpośrednio w kamień. Wziąć kamień z powrotem do ręki można wtedy, gdy woda przestanie spływać na kamień. Po takim zabiegu nie wolno wycierać kamienia żadnym ręcznikiem czy ściereczką, lecz pozostawić go, by mógł naturalnie wyschnąć. Najlepiej w promieniach słońca - słońce ma ogromną moc energetyzującą i powinno się ją wykorzystywać przy każdej okazji, czyli "ładować baterie" swojego kamyczka. Tym bardziej, że pobiera on nie tylko energię słoneczna, ale również całego kosmosu, wszechświata.

2) Oczyszczanie za pomocą wody w naturze

Jeśli jest taka możliwość najlepiej oczyścić kamień w jakimś naturalnym zbiorniku wodnym: morzu, jeziorze, lub rzece czy strumyku. Poleca się umieścić kamień w siateczce z materiału i zanurzyć w toń wodną. Jeśli oczyszczanie odbywa się w miejscu, gdzie nurt nie jest wartki można na chwilę położyć kamyczek po prostu na dnie. Jeśli dostęp do takiego miejsca jest utrudniony można wystawić miseczkę na deszcz i oczyścić kamień zanurzając go w świeżej deszczówce. Istotne jest, by miseczka nie była ze sztucznego tworzywa jak np. plastyk, może być niebarwione szkło (zabarwione zawiera ołów) lub ceramika.

3) Oczyszczanie za pomocą słonej wody

Trzeba zanurzyć kamień w słonej wodzie na kilkanaście minut (tą metodę odradza się w przypadku bardziej miękkich kamieni jak np. selenit). Po wyjęciu wysuszyć tak jak to zostało opisane powyżej (punkt 1).

Oczyszczanie za pomocą żywiołu ziemi:

4) Zakopanie w ziemi

Zakop kamień w swoim ogrodzie. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż nasza planeta składa się w co najmniej jednej trzeciej z kwarcu, i potężne pole energii magnetycznej, znajdujące się w ziemi, wspaniale oczyści Twój kamień. Trzeba tylko uważać na psy, bo one bardzo często uwielbiają wykopywać kryształy. :-)

5) Oczyszczanie za pomocą szczotki kwarcu

Należy umieścić kamień na dużym skupisku kwarców krystalicznych, czyli tzw. szczotce kwarcu. Wspaniale nadaje się do tego celu kryształ górski, bowiem silne energie obecne wewnątrz skupiska szybciutko zneutralizują negatywne energie i dodatkowo wzmocnią kamień swoją mocą.

6) Oczyszczanie solą

Należy zasypać kamień solą w małym naczyniu i pozostawić go na 24 godziny. Trzeba zachować szczególną ostrożność, gdyż sól może uszkodzić bardziej miękkie kamienie.

Oczyszczanie za pomocą żywiołu ognia:

7) Zanurzenie w płomieniu

Sposób jest bardzo prosty, wystarczy bowiem zapalić świecę i przesunąć kamyczek przez jej płomień. Najlepiej użyć świecy w kolorze białym.

Oczyszczanie za pomocą żywiołu powietrza:

8) Oczyszczanie dymem kadzidła

Tą metodę warto zastosować jako dodatkową. Kamień należy okadzić dymem z kadzidełka, po prostu zanurzyć go w nim. Do tego celu najlepiej użyć kadzideł o właściwościach oczyszczających, np. benzoes, mirrę.

Sposoby oczyszczania dla zaawansowanych w pracy z energiami:

1) Zastosowanie wizualizacji i słów mocy

(Wizualizacja jest to proces mentalnego tworzenia wyobrażeń.)

Trzymając kamień w ręce wypowiedz z mocą słowa:

"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Rozkazuję, żeby opuściły go wszelkie negatywne energie. Kamień sam się oczyszcza! I niech tak się stanie."

Podczas powtarzania tych słów na głos, wizualizuj, jak negatywne energie opadają z kamienia niczym chmura brudnego, gęstego kurzu i pozostają jedynie czyste, świetliste energie.

2) Oczyszczanie za pomocą wizualizacji

Wycisz się i weź głęboki wdech. Z całą mocą dmuchnij na kryształ wyobrażając sobie przy tym, że zdmuchujesz z niego ciemny pył, w którym znajduje się wszystko to, co negatywne. Czynność tę można powtórzyć kilka razy, aż do momentu, gdy nabierze się pewności, że kamień został już oczyszczony.

Ważne!

Jeżeli stosujemy kamień w leczeniu i/lub magii należy oczyszczać go jak najczęściej, najlepiej po każdym zabiegu. Kamienie nie oczyszczone stają się coraz mniej efektywne. Można także odczuć zaburzenia ich równowagi jako wrażenie ciężaru i dyskomfortu. Gdy oczyścimy nasz kamień, powinno się pilnować, aby nikt inny go nie dotykał, bo może zaburzyć jego energię. Jeśli więc ktoś go dotknie, radzę ponowić oczyszczanie. Poza tym kamień stworzy z nami więź i naprawdę warto pilnować by nie została przerwana przez obce energie.

"Poświęcenie kamienia"

Jak już wcześniej wspomniałam należy chronić swoje oczyszczone kamienie przed niepożądanym wpływem. Wszystkie kwarce krystaliczne i kamienie szlachetne natychmiast odpowiadają na intencje używających je osób. Dlatego właśnie istnieje niebezpieczeństwo, że ich energia zostanie błędnie wykorzystana, nadużyta, niewłaściwie skierowana. To do nas należy ochrona naszych własnych kamieni. Kryształy zawsze przyciągają ręce i umysły ciekawskich i wiele spośród tych rąk przekazuje negatywne lub nieszczęśliwe wibracje, które twój kamień łatwo zanieczyszczą. Zatem, aby ochronić swoje kamyczki od tych ewentualnych szkodliwych energii i wibracji, zastosuj poniższe słowa mocy:

?Rozkazuję, aby ten kamień był używany tylko z najwyższym pożytkiem dla mnie i ludzi, z którymi będę pracował. Niech tak się stanie.?

Za ten post autor Pozytywna otrzymał podziękowanie od
domi
Pozytywna

Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Pozytywna » 6 kwi 2018, o 13:59

Dziś przyszły do mnie zamówione kamienie(niestety nie było innego sposobu na ich zdobycie). Oczyszczałam pod bieżąca wodą do chwili aż strumień wody nie padał na kamień. Zamówiłam dwa kamienie 1 oszlifowany 2 nie. Co dziwne trzymając w dłoni oszlifowany kamień czułam ciepło co miło mnie zaskoczyło. Trzymając w dłoni surowy kamień nie odczuwam zupełnie nic, co też mnie zaskoczyło.
Pozytywna

Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Scarlett » 9 kwi 2018, o 13:57

Muszę Wam opisać co działo się od dnia zakupienia mojego kwarcu różowego :)
Pisałam Wam na bieżąco, że kwarc zakupiłam 3 kwietnia w księgarni ezoterycznej CUD na św. Marcinie w Poznaniu (polecam - sprzedawczyni przemiła, z dużą wiedzą, dała mi nawet wizytówkę do sklepu :D, duży wybór kamieni - były także nieoszlifowane).
Mój kwarc różowy jest oczywiście nieoszlifowany, bardzo duży, prawie na całą dłoń. Od razu go poczułam. Było kilka kwarców, ale ten jakby przyciągał mnie od razu swoją energią.
(Wskazówka dla osób kupujących przez internet - kierujcie się pierwszym wrażeniem, pierwszym odczuciem - ZAWSZE!).
Byłam pewna, że go wezmę, już nawet odłożyłam sobie i oglądałam dalej. Bardzo niska cena jak na tę jakość i wielkość.
Pisałam Wam też wcześniej na czacie, że od dwupunktu na czakrę serce, pojawiły się u mnie ataki lękowe i histerie dotyczącej związku, moich schematów, miłości i tak dalej. Kilkukrotnie miałam nawet myśli o zakończeniu tej relacji. Naprawdę :( Bez jakiegoś wielkiego powodu. Po prostu tak wielki odczułam lęk przed tym wszystkim, przed związkiem, przed ewentualnym opuszczeniem mnie ponownie. Pojawiły się lęki, że może mnie nie da się kochać. Naprawdę, dwupunkt czakry serca nieźle mi porył w głowie.
Od dnia zakupienia kwarcu wszystko się zmieniło. Wspomnę od razu, że zauważyłam to dopiero wczoraj na spacerze z psem - nie przywiązywałam wagi do tego kamienia. Kupiłam i postawiłam na szafce. Nawet ostatnio go czymś zasłoniłam bo zapomniałam o nim. Po prostu naszła mnie wczoraj na spacerze myśl, że coś się zmieniło i to się pojawiło od zakupu kamienia.
Moje obawy ustąpiły, a pojawiła się pewność, że chcę być z tym człowiekiem. Zaczęłam za nim bardziej tęsknić. Pojawiło się u mnie więcej zrozumienia i cierpliwości. Nie mieszkaliśmy wcześniej razem, ale postanowiliśmy ze sobą zamieszkać ;)
Złagodniałam, zupełnie inaczej patrzę na to wszystko, na niego, na związki. Przestałam się bać, moje poprzednie relacje nie budzą już we mnie obawy o ewentualny schemat.
Poniżej przypominam raz jeszcze opis właściwości kwarcu różowego:

KWARC RÓŻOWY
Jako kamień miłości i piękna, sprzyja budowaniu zaufania, wiary i otwiera serce na wszystko, co piękne, dając łagodność i uwrażliwiając nas na piękno w muzyce i sztuce, poezji, malarstwie. Jest nazywany "kamieniem artystów" ożywia też twórcze myślenie i inspirację. Budzi radość życia i uczucie szczęścia otaczając nas miłością, tkliwością i zrozumieniem. Goi, koi i usuwa rany serca, które powstały na skutek bezwzględności, brutalności, nieprzychylności i ignorancji innych. Usuwa blokady serca, które utrudniały przepływ miłości i radości życia dając nam spełnienie i zadowolenie. Uczy wybaczania i sobie i innym. Wskazany przy chorobach krwi, krążenia i schorzeniach serca, dolegliwościach wątroby i nerek oraz przy bezpłodności i dolegliwościach podbrzusza. Korzystnie wpływa na nowotwory, negatywne promieniowanie. Ma bardzo silne odtruwające działanie na nerki i wątrobę, dzięki czemu odciąża całą przemianę materii.

Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Dziś zakupię inne nieoszlifowane kamienie czakrowe oraz takie, do których mnie ciągnie (abstrahując już od czakr).

Nie przywiązujcie wagi do kamieni, starajcie się ich nie kupować "po coś" (czyli z konkretnej potrzeby - to tak jak z PP). Niech on jest i pozwólcie mu puścić energię.
Świetna sprawa :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 14 kwi 2018, o 14:06

Oto moje surowe, nieoszlifowane kamienie czakrowe.
Jaspis czerwony - czakra podstawy
Karneol - czakra sakralna
Cytryn - czakra splotu słonecznego
Awenturyn i kwarc różowy - czakra serca
Akwamaryn - czakra gardła
Lapis lazuli - czakra trzeciego oka
Ametyst - czakra korony
Obrazek
Kwarc różowy jest największy, mieści się prawie na całej dłoni. Chciałabym jeszcze znaleźć ametyst takich rozmiarów, bo to mój ulubiony kamień.
Wszystkie kamienie kupowałam odczuwając silne przyciąganie do nich. W planach mam zakupienie innych kamieni z którymi zrezonuje (niezwiązane z czakrami) i chciałabym trzymać je w szklanej misie albo kuli :sun

Na czacie wspominałam, że chcę bransoletkę z kamieni czakralnych. Będę miała ją zrobioną na zamówienie, bo po pierwsze w internecie nie podoba mi się żadna bransoletka czakralna (albo są tandetne, albo brzydkie, albo chodzi w nich o kolor czakry a nie to że są z kamienia rezonującego z daną czakrą), a po drugie czekam aż skończy się dwupunktowy cykl oczyszczania czakr i Pole wskaże mi wszystkie kamenie, które do tej pory ujawniało przy procesie na konkretną czakrę.
Bransoletkę chciałabym mieć właśnie z tych kamieni, które wskazało Pole, gdyż uważam, że bez przyczyny ich nie pokazuje :D Jest kilka kamieni, które pasują do danej czakry, a Pole pokazuje mi konkretne, czasem nawet zupełnie mi nieznane (np. jaspis kambaba na czakrę serca - nie słyszałam o tej odmianie).
A oto te wskazane przez Pole przy dwupunkcie: jaspis czerwony, karneol, cytryn, jaspis kambaba, turkus, lapis lazuli i................. ostatnia czakra w niedzielę :)
Wtedy proces stworzenia mojej bransoletki będzie mógł ruszyć :D

Pochwalcie się kamieniami :D
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
domi, megip1
Scarlett

Postprzez Egzotyczna » 18 kwi 2018, o 06:59

Dla osób ze Śląska - w ten weekend odbywają się w katowicahc Targi bliżej natury, można znaleźć tam kamienie ;)
Egzotyczna

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez domi » 19 kwi 2018, o 15:42

Przyszła pora, abym ja pochwaliła się swoją malutką kolekcją :P Przyznam, że gdyby nie Scarlett, nie pomyślałabym o tym, żeby zebrać kamienie, które pokazało jej Pole podczas dwupunktów na czakry. Byłam bardziej przekonana do bransoletek itp, ale jak usłyszałam pomysł Scarlett, w głowie od razu coś kliknęło i że ja też chcę kamienie wspierające czakry ale nie w szklanej misie, tylko w koszyku/lampce z "dziurami", żeby właśnie przez te dziury widać było kamienie :lol: Parę dni szukałam odpowiedniego "naczynia" na kamienie, ale nic mi się nie podobało tak na 100%. Przy zakupie zasłonek na pewnej stronie internetowej, w oko wpadł mi świecznik, wyglądający dokładnie tak, jak chciałam :hopsa I tak oto dzisiaj odebrałam paczkę a w niej również i miejsce dla moich kamieni. Od początku chciałam, aby naczynie z kamieniami stało przy moim nocnym stoliku, równolegle do mojej poduszki. Dodatkowo świecznik również sam w sobie stanowi dekorację, a mam poczucie, że kamienie w nim są "bezpieczne" niż jakby miały być w czymś mniejszym albo o innym kształcie. Jestem zadowolona :D

Oto moje kamienie:
Obrazek

Od lewej: jaspis czerwony, karneol, cytryn, jaspis kambaba (a nad nim kwarc różowy), turkus, ametyst, kryształ górski, fluoryt
Pod spodem: chryzykola, agat, obsydian mahoniowy - z tymi kamieniami, jak tylko je zobaczyłam, od razu poczułam połączenie i wiedziałam, że muszę je mieć ;)
Ogólnie z każdym kamieniem czuję połączenie, a przy wybieraniu ich (większą część zamówiłam przez internet), gdy zobaczyłam zdjęcie danego kamienia, w głowie od razu była myśl "ale przepiękny! To jest to!".
Nie mam jeszcze lapis lazuli, ale myślę, że niedługo uzupełni mój zbiorek.

Dodaję jeszcze zdjęcie kamieni czakrowych w świeczniku:
Obrazek

Za ten post autor domi otrzymał podziękowania - 2
megip1, Scarlett
domi

Podziękował : 141 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała