Litoterapia

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 26 mar 2018, o 21:18

Przez internet to nie mam pojęcia jak jest. Ale są też kamienie "podróbki", tak samo jak i metale szlachetne mogą być podrobione. Początkowo chciałam kupić przez neta, ale po przeczytaniu opinii dowiedziałam się, że wiele osób pisało, że np. z kamieni schodzi farbka :roll: To już od razu wiadomo, że jakieś gunwo podrobione :D Wiadomo, że nie wszędzie, no ale jednak...
Z kamieniami poza tym jest tak, że tutaj najlepiej je dotknąć, "poczuć je", zrezonować z nimi.
W Poznaniu jest taki sklepik na św. Marcinie gdzie widziałam kamienie i gdzie w ogóle jest wszystko prawoprzyciąganiowe, chyba się tam przejdę w tygodniu i zobaczę co mają i w jakich cenach.
Rose, myślę, że znajdziesz gdzieś stacjonarnie - lepiej chyba zdecydowanie tak. Plus odpadają Ci koszta wysyłki ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 448 razy
Otrzymał podziękowań: 1574 razy

Postprzez MagdaLooney » 26 mar 2018, o 21:22

Rose napisał(a):Zainteresowały mnie te kamienie! A to wszystko przez dwupunktowe niedziele i wspomnianym tam kwarcem różowym ;) Zastanawiam się nad kupnem i przeglądam różne strony i tak sobie pomyślałam, czy każdy kwarc ma te właściwości, o których jest w pierwszym poście? Chodzi mi o to żeby nie zakupić jakiegoś "lewego" kamienia, jak można to stwierdzić? Czy można wierzyć w to co piszą na stronach, że kamień jest naturalny? Znalazłam np. taki naszyjnik https://www.pakamera.pl/naszyjniki-mini ... 789142.htm
Ktoś coś? :D

Jeszcze nie zdecydowałam się na nic konkretnego... najbardziej to chciałabym coś subtelnego i minimalistycznego. Może ktoś ma coś z polecenia?

Rose, ten kamyczek jest szlifowany. Jeśli zależy Ci na ładnej biżuterii, to bierz. Jeśli na działaniu- wybierz kamień nieoszlifowany.
Najlepiej jednak przejść się osobiście. Podotykać, poczuć.
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 292 razy
Otrzymał podziękowań: 449 razy

Postprzez Rose » 26 mar 2018, o 21:25

Księgarnia ezoteryczna? :D U mnie w Krakowie też taka jest, ostatnio szukałam właśnie czegoś takiego... może też się przejdę. Są też wystawy kamieni, o których pisałyście tu w wątku, ale u mnie akurat były jakoś z tydzień temu, gdzie jeszcze się tym nie interesowałam. I myślę, że masz rację... przez internet nie zawsze jest na naszą korzyść.
<33 :bear <33

"Twoja wartość to rzecz stała i nie ma ona nic wspólnego z Twoim zachowaniem i uczuciami. Twoje zachowanie może Ci się w konkretnym przypadku nie podobać, ale nie ma to nic wspólnego z poczuciem Twojej wartości."
Rose

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postprzez Rose » 26 mar 2018, o 21:26

MagdaLooney napisał(a):
Rose napisał(a):Zainteresowały mnie te kamienie! A to wszystko przez dwupunktowe niedziele i wspomnianym tam kwarcem różowym ;) Zastanawiam się nad kupnem i przeglądam różne strony i tak sobie pomyślałam, czy każdy kwarc ma te właściwości, o których jest w pierwszym poście? Chodzi mi o to żeby nie zakupić jakiegoś "lewego" kamienia, jak można to stwierdzić? Czy można wierzyć w to co piszą na stronach, że kamień jest naturalny? Znalazłam np. taki naszyjnik https://www.pakamera.pl/naszyjniki-mini ... 789142.htm
Ktoś coś? :D

Jeszcze nie zdecydowałam się na nic konkretnego... najbardziej to chciałabym coś subtelnego i minimalistycznego. Może ktoś ma coś z polecenia?

Rose, ten kamyczek jest szlifowany. Jeśli zależy Ci na ładnej biżuterii, to bierz. Jeśli na działaniu- wybierz kamień nieoszlifowany.
Najlepiej jednak przejść się osobiście. Podotykać, poczuć.

O, dziękuję <3 Widzisz tego nie wiedziałam! Zależy mi na działaniu oczywiście, choć musi też być ładny :sun
Ostatnio edytowano 26 mar 2018, o 21:27 przez Rose, łącznie edytowano 1 raz
<33 :bear <33

"Twoja wartość to rzecz stała i nie ma ona nic wspólnego z Twoim zachowaniem i uczuciami. Twoje zachowanie może Ci się w konkretnym przypadku nie podobać, ale nie ma to nic wspólnego z poczuciem Twojej wartości."
Rose

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postprzez Scarlett » 26 mar 2018, o 21:26

Tak, właśnie taka księgarnia :) Na pewno mają tam też i kamienie. Ja tam runy kupowałam.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez cabochard » 26 mar 2018, o 21:39

Ja kiedyś kupiłam sporej wielkości bryłę kwarcu różowego (nieoszlifowaną) na Allegro z przeznaczeniem właśnie do programowania na energetyzację czakry serca. Do programowania to kamienie nieoszlifowane i ponoć im większe tym lepiej.
cabochard

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Thalia » 26 mar 2018, o 21:45

Scarlett, w Poznaniu kamienie różnego rodzaju były w sklepie indyjskim na rogu Półwiejskiej i Długiej. W kilku koszach, różne rodzaje, wielkości. Ja moje kamienie wybierałam tam.
Thalia

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 26 mar 2018, o 21:46

Były? A są nadal? :D kojarzę ten sklep.
Wybiorę się tam też na "zwiady".
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Thalia » 26 mar 2018, o 21:49

Trudno powiedzieć, swoje kupiłam jakieś 2 lata temu; ostatnio rzadko bywam w tamtych okolicach. Na plus było to, że wiele kamieni mogłam "wymacać" i brałam te, od których poczułam ciepło. Myślałam o kolejnych czakrach, brałam różne kamienie w dłonie i jak czułam ciepło, to wiedziałam, że to ten. Dawno ich nie używałam, myślę, że czas do nich wrócić.
Thalia

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 26 mar 2018, o 21:54

Fajnie byłoby mieć kamienie do wszystkich czakr. Poczekam do końca dwupunktowej niedzieli i zobaczę jakie Pole wskaże przy następnych trzech czakrach :sun
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała