Litoterapia

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Litoterapia

Postprzez Scarlett » 6 mar 2018, o 20:25

Jak wiecie – wszystko składa się z energii i ma swoją wibracje. Wszystko. Mówiliśmy już o tym, że ludzie mają wibracje zmienną, a przedmioty stałą.
Ale są też takie przedmioty, które mają wibracje silnie uzdrawiającą lub wpływającą na nasze wibracje, kiedy jesteśmy w ich otoczeniu. I w połączeniu z naszą energią, wręcz przyciągają do nas to, czym wibrują. W tym wątku mowa o... kamieniach szlachetnych.

„Litoterapia była znana już w starożytności, kiedy to babilońscy, greccy, rzymscy i egipscy medycy używali kamieni szlachetnych do poprawy kondycji psychicznej i zdrowia fizycznego swoich pacjentów. W średniowieczu wykorzystywano kamienie szlachetne jako zwykłe lekarstwo.
Według wschodniego mistycznego poglądu każdy kamień ma duszę oraz potrafi gromadzić, przechowywać i emitować wspaniałą, dobroczynną energię. W związku z tym uzdrawiająca moc kamieni bierze się z tej pozytywnej energii, która na zasadzie rezonansu oddziałuje na człowieka.
W skład związków chemicznych kamieni i organizmu ludzkiego wchodzą te same biopierwiastki, dlatego też człowiek ma tak wiele wspólnego z kamieniami i może wykorzystywać ich energie.
W zależności od schorzenia kruszono odpowiedni kamień na proszek i podawano w tej postaci pacjentom.
W zależności od wibracji zgromadzonej energii odpowiedni kamień może działać leczniczo na ciało, umysł lub ludzkie emocje.
Jeżeli w organizmie brak jest energii, kamienie szlachetne emitują ją i uzupełniają w ten sposób jej niedobory.
Jeśli jednak jest jej za dużo, działają odwrotnie – pobierają nadmiar energii.
A wszystko to po to, aby przywrócić organizm do energetycznej równowagi, zwalczyć chorobę i wznowić swobodny przepływ energii w zdrowym ciele”.


Na pewno słyszeliście o masażu kamieniami. Jak widać – nie jest to bezpodstawne.
Właściwości lecznicze kamieni oraz ich możliwość do uzdatniania wody pitej wykorzystywała m.in. Hildegarda z Bingen.
Co robić aby dany kamień nam „zadziałał”?
Bardzo ważne jest aby mieć go przy sobie. Można go nosić w postaci biżuterii (kolczyki, broszki, wisiorki, bransoletki itp.) lub po prostu gdzieś wrzucony do torebki. Ale lepiej jak ma kontakt z ciałem.
Dobrze jest położyć go sobie w naszym domu, najlepiej miejscu, które jest „nasze” – nasz pokój, sypialnia (dobre do kwarcu różowego, czyli kamienia miłości – umacnia związek więc warto mieć go w sypialni gdzie śpi się z partnerem).
To samo również z innymi kamieniami. W końcu tzw. „nasze pokoje” są przesiąknięte naszą energią. Nasze mieszkania również. Nie bez powodu oczyszcza się pomieszczenia, np. kiedy kupuje się nowe mieszkania. Energia w nich pozostaje.
Oczywiście to nie jest tak, że kupimy sobie bransoletkę i za tydzień nasze życie zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Będę dawała po łapach każdorazowo za myślenie, że energie, wibracje i całe tzw. „Prawo Przyciągania” jest magiczną różdżką. Nie jest i proszę to sobie wybić z głów raz na zawsze!
Wibracje dostosowują się do nas stopniowo. Na kursie wizualizacji Królicka opowiadała nam o kobiecie, która była alkoholiczką, zaczęła wizualizować sobie, że jest trzeźwa i bez nałogu. Zaczęły śnić jej się ametysty. Nie wiedziała co to za kamienie i czemu służą. Ale skoro jej się śniły to kupiła wisior i bransoletkę i pierścionek. Nosiła. Po jakimś czasie odrzucało ją od alkoholu. Dopiero później dowiedziała się, że tak wpłynęła na nią energią ametystu.

Taka ciekawostka z mojego życia: Ametyst jest kamieniem, który według astrologii przysługuje Rybom. A ja jestem Rybą. I kiedyś dostałam od mamy ten kamień. Bo niby do mnie pasuje. Byłam nastolatką. Żadna z nas nie wiedziała, że ma jakieś wibracyjne właściwości, żadna z nas się tym nie interesowała. Nie lubię takich „pierdółek” więc wrzuciłam kamień do szuflady i tam leży po dzień dzisiejszy. A ja co ciekawe nie lubię alkoholu. W żadnej postaci. Żadnego wina, piwa, szampana nawet. Nie piję. Nie lubię, odrzuca mnie. Na studiach czasem coś wypiłam (nie miałam tego kamienia), ale kacowałam 3 dni. Kompletnie mnie odrzucało. Po prostu nie piję i już. Być może właśnie energia z tego kamienia mnie naładowała i po prostu tak zostało. Ogólnie kiedy przyjrzałam się temu jaką wibrację daje ten kamień, to jest ona ze mną zgodna. Dość ciekawe.

Kolejna ciekawostka z mojego życia. Kiedyś od swojego pierwszego chłopaka dostałam jakiś kryształ. Nie wiem jaki, nie znałam się. Też wrzuciłam do szuflady. Na co był? Nie mam pojęcia, ale po pięciu latach związku, rozstałam się z tamtym chłopakiem, a jakiś tydzień później kamień zżółkł i zszarzał jednocześnie. Nie wiedziałam o co chodzi i wyrzuciłam go. Szkoda, bo teraz chętnie dowiedziałabym się na co był.

Wielokrotnie czytałam na tym forum jak niektórzy upierali się, że coś działa tylko dlatego, że wierzymy, że działa. Uwielbiam po prostu takie myślenie u osób nazywających się świadomymi :lol: Przypomnę, że wszystko składa się z wibracji, energii i informacji. Jeśli więc my wibrujemy i tymi wibracjami przyciągamy, są i takie przedmioty lub ciągi, które również mają wibrację przyciągającą – tym mogą być np. kamienie szlachetne, ciągi liczbowe lub skrypty runiczne.

:arrow: Ważne jest to, aby to były prawdziwe kamienie szlachetne, a nie podróbki imitujące dany kamień szlachetny.
:arrow: Dany kamień naprawdę trzeba mieć przy sobie lub aby znajdował się w naszym pobliżu, np. w naszym pokoju. nie wiem po jakim czasie można spodziewać się "efektów", ale wiem, że np. skuteczność run można obserwować po ok. 3 tygodniach. Myślę, że z kamieniami może być podobnie - muszą się zrezonować z naszą energią.
:arrow: Nie ma co popadać w paranoje, że np. mamy kamień stojący na półce i przy okazji wszędzie go ze sobą zabieramy. Albo mamy bransoletkę i nosimy ją nawet pod prysznicem, bo boimy się, że stracimy jej energię (btw. niektórych kamieni nie powinno się trzymać pod wodą). NIE :!: :!: :!: Energii tak łatwo się nie traci, ona jest z nim dłużej. Jeśli więc nie nosimy bransoletki przez 365 dni w roku to świat się nie zawali. Jeśli mamy kamień w pokoju to nie musimy go zabierać ze sobą.
:arrow: Jeśli postanowicie zrezonować z jakimś kamieniem, nie możecie przez 24h/7 dni w tygodniu czekać na "efekty", bo OPORY Wam zadziałają i guzik z pętelką dostaniecie ;) miejcie swój kamień, czujcie go, ale nie molestujcie z tęsknotą za "efektami".
:arrow: nie ma co schizować i wykupić wszystkie kamienie świata albo obwiesić się wisiorkami jak choinka u szczytu sezonu. Wybierzcie to, co najważniejsze albo to co CZUJECIE. Niżej napiszę co to znaczy "czuć" kamienie i jak ja to wykorzystałam.

Oto kamienie szlachetne i ich właściwości:
AGAT Uczy delikatności i mądrości, wzmacnia ciało i ducha, zapewnia ochronę i równowagę, dodaje pewności siebie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Oddala troski i obawy, pomaga w odnalezieniu prawdy w depresji. Uśmierza bóle głowy, leczy choroby oczu i słuchu, dolegliwości żołądkowe, obniża gorączkę wzmacnia organy rozrodcze. Pomocny jest również przy leczeniu alkoholizmu i epilepsji. Uspokaja i wzmacnia serce. Przynosi ulgę w schorzeniach skóry po ukąszeniach owadów. Dla kobiet w ciąży - chroni rozwijające się życie. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa. Agat jest uważany również za kamień rodzinny przeciwdziała kłótnią domowym i strzeże ogniska domowego.

AKWAMARYN Przynosi szczęście w małżeństwie, pomaga w podtrzymaniu miłości i szczęścia partnerskiego, sprzyja bogactwu i radości. Akwamaryn harmonizuje i stabilizuje nasze ciało, umysł i duszę we wszystkich obszarach działalności. Poprawia zdolność do wyrażania swych myśli i uczuć. Wpływa tym samym na dobre samopoczucie, łagodzi rozdrażnienia i agresje oraz działa korzystnie przy depresjach, wzmaga poczucie pewności siebie. Ma zastosowanie przy zapaleniach oczu, dolegliwościach wątroby i nerek, oraz dolegliwościach wiążących się z zębami, a także przy leczeniu chorób związanych z drogami oddechowymi.

AMAZONIT Oddziałuje uspokajająco i rozluźniająco, pomaga szczególnie przy bólach w okolicach kręgosłupa. Harmonizuje pracę serca, łagodzi tzw. bóle nerwicowe oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha. Zalecany jest osobom, które mają kłopoty ze snem i swoją osobowością. Zwiększa wdzięk, komunikatywność i pewność siebie oraz uruchamia intuicję. Amazonit poprawia również zdolność myślenia i przyswajania sobie wiedzy. Ma właściwości odtruwające, wspomaga przemianę materii. Działa korzystnie na hormony, cerę, system limfatyczny, gardło, tarczycę, układ nerwowy i mózg.

AMETYST Symbolizuje czystość zarówno duchową, jak i fizyczną, ale także władze. Rozszerza świadomość, mądrość, wyostrza intuicje, otwiera nowe możliwości. Pomaga przy bezsenności, łagodzi skutki migreny, chorób psychicznych, pozytywnie oddziałuje przy stanach nerwowych, halucynacjach i histerii. Uspokaja i wycisza wnętrze człowieka, oddala emocje i niepokoje, wzmacnia koncentracje. Regeneruje chorą, uszkodzoną trzustkę, szczególnie zalecany dla alkoholików, ale również chroni przed nałogami. Harmonizuje życie erotyczne.

AWENTURYN Jest symbolem szczęścia, siły, aktywności i fortuny. Wzmacnia ciało i system nerwowy, tonizuje i łagodzi szmery oraz migotania serca, poprawia witalność. Pomaga zwalczać choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy uczulenia i podrażnienia skórne. Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha. Wycisza ludzi o awanturniczym usposobieniu, nadpobudliwych, roztrzepanych i nerwowych. Wspomaga leczenie ADHD.

AZURYT Wzmaga efektywność energii w umyśle i w ciele, polepszając przepływ krwi oraz doprowadzanie tlenu i składników odżywczych. Pobudza pamięć, uwalnia oporne, długotrwałe blokady w komunikacji, uruchamia pełen potencjał. Azuryt pomaga tym, którzy mają trudności z podejmowaniem decyzji. Energia azurytu pobudza życie, miłość i uznanie dla życia.

BURSZTYN Posiada ciepłe, słoneczne promieniowanie i jest dla ludzi pomocny we wszystkich sytuacjach życia. Promieniowanie bursztynu sprzyja powodzeniu wszystkich podejmowanych działań. Pozwala rozwijać altruizm oraz otwiera na zauważanie potrzeb innych ludzi. Daje ufność, aktywizuje siły sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu, aktywizuje moc samo uzdrawiania. Ofiaruje siłę i mądrość w zakresie spraw materialnych. Bursztyn chroni przed urokami i klątwami, a także przed złymi ludźmi, ma moc pochłaniania negatywnych energii. Ma wszechstronne zastosowanie na różne dolegliwości: tarczycę bóle uszu, migdały, astmę zaburzenia jelitowo-żołądkowe, reumatyzm, zawroty głowy. Równoważy pracę wątroby i woreczka żółciowego, pomaga przy astmie i zapaleniach oskrzeli. Wzmacnia czakrę splotu słonecznego.

CYTRYN Jest kamieniem mądrości, wyobraźni i intuicji, pomaga gromadzić majątek i właściwie nim zarządzać. Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę i pisanie, dodaje siły na egzaminach. Cytryn poprawia system krążenia, pracę gruczołów limfatycznych, komórek mózgowych oraz przemianę materii. Pomaga usuwać zatrucia krwi, zwłaszcza w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego czy gangreny. Uaktywnia metabolizm i stymuluje działanie układu trawiennego. Pomocny przy schorzeniach nerek i wątroby. Idealny dla cukrzyków pobudza pracę trzustki i wydzielanie insuliny.

CHALCEDON Kamień ten pośredniczy w przekazywaniu energii okolicom gardła i szyi. Leczy chrypkę i nadaje piękny ton głosowi. Przy skaleczeniach powoduje szybkie krzepnięcie krwi. Zapobiega wypadaniu włosów oraz wzmacnia kruche paznokcie. Pomaga trzymać na wodzy temperament, uspokaja wewnętrznie. Pozwala przezwyciężyć zahamowania związane z wyrażaniem myśli. Daruje nam opanowanie, oddala awanturniczość i gniew, uspokaja umysł, działa, jako ochrona przeciwko hipnozie. Przyczepiony do łóżka lub włożony pod poduszkę ma odpędzać koszmary oraz lęk przed ciemnością. Wykorzystuje się go do podnoszenia urody, siły, energii i uzyskiwania sukcesów.

CHRYZOKOLA Ten piękny i pełen wyrazu kamień zbliża nas ku naturze i działa bardzo wyrównująco na umysł. Budzi w nas opanowanie, spokój, dobroć i tolerancję. Wzmacnia intuicję. Wnosi równowagę, harmonizuje energie, łagodzi emocjonalne przeciążenia (koi lęki i poczucie winy), oczyszcza z negatywnych aspektów, przynosi wewnętrzny spokój i zadowolenie. Wspaniały kamień medytacyjny.Chryzokola polecana jest przy porodzie: odpręża i obdarza rodzącą zaufaniem do przebiegu naturalnych procesów. Zmniejsza napięcia nerwowe, pomaga przy chorobach wrzodowych, polepsza pigmentację skóry i włosów. Działa chłodząco przy oparzeniach i gorączkach. Rozluźnia podbrzusze, likwiduje kolki. Przeciwdziała osłabieniu kości i chorobom tarczycy.

DIAMENT przynosi jasność myśli i harmonizację półkul mózgowych. Dodaje energii i uwalnia od wszelkich blokad energetycznych w ciele. Wzmacnia pozytywne myślenie. Doskonale sprawdza się w przywracaniu równowagi hormonalnej, chorobach nerek, pęcherza moczowego, kręgosłupa i stawów.

FENAKIT podobny jest do kwarcu. Pod wpływem światła słonecznego może zmienić kolor.
Fenakit pomaga w chorobach, w których medycyna konwencjonalna nie działa lub gdzie organizm został osłabiony przez chemioterapię lub radioterapię, zaburzenia genetyczne, choroby autoimmunologiczne, HIV i AIDS. W połączeniu z innymi kamieniami, wzmacnia ich energię uzdrawiania. Fenakit uzyskuje dostęp do Księgi Akaszy. Łagodzi uczucie rozpaczy, strachu przed zmianami, wzmacnia silną wolę i zapewnia duchową odwagę tak, aby można było zmienić swoje życie i osiągnąć swoje duchowe cele. Może pomóc w przebudzeniu specjalnych duchowych zdolności jak telepatia i telekineza, aktywuje trzecie oko i czakre korony. Działa jak przewodnik duchowy w procesie inicjacji.

FLUORYT Zwany jest kamieniem geniusza, gdyż pomaga rozwijać ukryte zdolności. Fluoryt wnosi duchowe poznanie w nasze życie codziennie ucząc nas podejmowania odpowiedzialności za nasze myśli, słowa i czyny. Pomagając zachować posłuszeństwo wobec utworzonych i przyjętych przykazań oraz zasad wnosząc porządek i spokój w myślach. Oczyszcza umysł, emocje doprowadza do harmonii, rozwija świadomość (intuicje), pomaga przy medytacji. Leczy niesprawność mózgu i przepracowanie. Potrafi ponownie rozniecić seksualne pożądanie i ugruntować nadmiar energii. Łagodzi stres, stany nerwowe. Chroni płuca, wspomaga leczenie guzów nowotworowych, nowotworów płuc i wątroby. Fluoryt chroni zęby i kości, może korzystnie wpływać na ludzi z artretyzmem, reumatyzmem i chorobami kręgosłupa.

GRANAT Kamień opiekuńczy, chroni przed nieszczęściami i różnymi niebezpieczeństwami. Wspomaga rozwój wyobraźni i wizualizacji. Korzystnie wpływa na strukturę krwi oraz pobudza krążenie, pomaga przy anemii. Wskazany dla osób zniechęconych do życia, ospałych, leniwych, dodaje siły, wzmacnia energię. Pomocny w problemach popędu płciowego, ciemna czerwień tego kamienia aktywizuje organy rozrodcze. Stosowany również w schorzeniach skóry, depresjach i reumatyzmie. Wspomaga czakrę podstawy.

HEMATYT Dodaje odwagi w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego, umacnia ciało. Bardzo dobry przy białaczce, anemii, pobudza budowę wewnętrznych komórek, odświeża krew. Pomocny po operacjach, przy rekonwalescencji, osłabieniu, awitaminozie, regeneruje organizm. Pomaga w skurczach mięśni, schorzeniach śledziony, ułatwia zasypianie. Chroni przed złym okiem. Wzmacnia czakrę podstawy.

HOWLIT Postrzegany jest, jako kamień przynoszący szczęście i powodzenie. Inspiruje artystyczne przedsięwzięcia oraz stymuluje wyobraźnię. Mówi się również, że minerał ten wzmacnia odpowiedzialność, zmysł obserwacji, cierpliwość i takt. Jest kamieniem pamięci, wiedzy i rozwoju. Pomaga zwalczać bezsenność.

JADEIT Chroni przed wypadkami, przedłuża życie, odświeża uczucia, przynosi zadowolenie, wesołość, odnawia Nasze myśli. Zalecany przy cukrzycy, wzmacnia krążenie krwi, obniża ciśnienie. Wpływa korzystnie na serce, nerki, pęcherz moczowy, łagodzi zaburzenia trawienne oraz kolkę. Działa na nerwobóle, półpasiec, grypę, opryszczkę, żółtaczkę. Pomaga przy porodzie, wzmacnia system immunologiczny, odpręża, działa kojąco i uspakajająco, pomaga zasnąć. Usuwa nadmierną potliwość, łagodzi skutki oparzenia słonecznego. Wzmacnia czakrę serca. Zawiera trzy ważne mikroelementy: żelazo, magnez, wapń.

JASPIS Uchodzi za kamień ochronny, gdyż pochłania negatywne energie, wzmacnia siłę woli, daje pewność siebie, uwrażliwia. Uczy skromności, stałości i wytrwałości. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi -odkaża i wzmacnia krew. Działa na schorzenia pęcherza i nerek, wątrobę, śledzionę, pęcherz żółciowy, wpływa również uspokajająco na system nerwowy. Strzeże od bólu głowy i letargu, zalecany przy epilepsji. Pomocny w czasie ciąży - na nudności, ale zarówno bardzo dobrze działa na macice i jajowody. Wzmacnia czakrę podstawy. Jaspis czerwony sprzyja realistycznemu myśleniu oraz wzmacnia naszą wolę, przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką). Jaspis żółty wpływa pozytywnie na rozwój duchowy a także pozwala dostrzegać zjawiska pozazmysłowe. Jaspisy są silnymi talizmanami, poprawiającymi atmosferę w pracy oraz w rodzinie.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY (ADULAR) Pobudza do życia uczuciowego, działa uspokajająco i wyrównująco ciało i ducha. Wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość . Czyni nas świadomymi naszej pasywnej, marzycielskiej strony natury, wzmacnia intuicję i zdolność rozumienia. Jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyzną pomaga w otwarciu się na kobiecość. Działa korzystnie na hormony oraz system limfatyczny. Pomaga przy nudnościach, bólach żołądkowych, obstrukcjach, bolesnych miesiączkach. Leczy bezpłodność.

KARNEOL
ułatwia koncentrację i pobudza witalność organizmu. Rozwija duchowo i budzi ukryty w nas twórczy potencjał, oczyszczając i rozwijając świadomość. Powstrzymuje od negatywnych uczynków, co prowadzi do lepszego zrozumienia znaczenia życia. Daje przez to klucz do mądrości. Harmonizuje układ trawienny, choroby jelit, pomaga przy zakażeniu krwi, zapaleniu uszu, zapaleniu nerwu kulszowego, łagodzi bóle reumatyczne, nerwobóle, obniża gorączkę, pomaga wychodzić z depresji. Uwalnia od blokad energetycznych. Wzmacnia czakrę podstawy.

KORAL Jest symbolem siły, uspokaja emocje i przywraca harmonię, wnosi w Nasze życie piękno i czystość, pobudza kreatywność, obdarowuje optymizmem. Uznawany za kamień miłości i namiętności. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wpływa odżywczo na organizm, wzmacnia siłę i wzrost, wyrównuje pracę serca. Wspomaga przy anemii, chorobach krążenia, dopływu krwi, niepłodności, problemach menstruacyjnych. Oczyszcza i ogrzewa wewnętrznie organizm, wspiera nerki i pęcherz moczowy.

KRYSZTAŁ GÓRSKI
Jest kamieniem harmonii i neutralizatorem, pochłania nie korzystne wibracje, niweluje szkodliwe promieniowanie. Wzmacnia intuicje, pomaga w medytacji, relaksacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Wspomaga intensywne myślenie i jasność umysłu. Wspomaga leczenie guzów nowotworowych, wad postawy i ciężkich przeziębień. Stosuje się go przy chorobach tarczycy, reumatyzmie, anginie, zaburzeniach żołądkowo - jelitowych, skłonności do krwotoków, bolesnych miesiączkach, zawrotach głowy i zaburzeniach błędnika.

KWARC DYMNY Jako odmiana kryształu górskiego wnosi w Nasze życie na ziemi i w materię najwyższą siłę światła, jaka się w krysztale górskim objawia. Pomaga nam na drodze duchowej realizacji wtedy, gdy jesteśmy jeszcze bardzo przywiązani do materialnych spraw. Wspiera i dodaje odwagi, aby porzucić to, co utrudnia duchowy rozwój i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Pozwala rozwiązywać najtrudniejsze sprawy życiowe dodając im światła tak, aby problemy usuwały się z naszej drogi. Pomaga ludziom, którzy z trudem akceptują materialne prawidłowości życia. Pozwala dostrzec nasze fizyczne ciało i o nie zadbać, aby pomagało nam w naszym duchowym wzroście. Ma szczególne znaczenie dla ludzi bez zasad, przygnębionych lub skłaniających się do ucieczki od spraw doczesnych z powodu niechęci do podjęcia odpowiedzialności i wyzwań, jakie stawia im życie! Usuwa skłonności samobójcze i jest skuteczny w walce z depresją i przygnębieniem. Ma bardzo pozytywny wpływ na wzmacnianie tkanki łącznej przy infekcjach i nowotworach! Bardzo ciemne kwarce wspomagają przy uzależnieniach szczególnie dla narkomanów, pomaga przejść trudny okres odwykowy. Daje siłę i nadzieje ludziom słabym – uzależnionym.

KWARC RÓŻOWY
Jako kamień miłości i piękna, sprzyja budowaniu zaufania, wiary i otwiera serce na wszystko, co piękne, dając łagodność i uwrażliwiając nas na piękno w muzyce i sztuce, poezji, malarstwie. Jest nazywany "kamieniem artystów" ożywia też twórcze myślenie i inspirację. Budzi radość życia i uczucie szczęścia otaczając nas miłością, tkliwością i zrozumieniem. Goi, koi i usuwa rany serca, które powstały na skutek bezwzględności, brutalności, nieprzychylności i ignorancji innych. Usuwa blokady serca, które utrudniały przepływ miłości i radości życia dając nam spełnienie i zadowolenie. Uczy wybaczania i sobie i innym. Wskazany przy chorobach krwi, krążenia i schorzeniach serca, dolegliwościach wątroby i nerek oraz przy bezpłodności i dolegliwościach podbrzusza. Korzystnie wpływa na nowotwory, negatywne promieniowanie. Ma bardzo silne odtruwające działanie na nerki i wątrobę, dzięki czemu odciąża całą przemianę materii.

KRZEMIEŃ PASIASTY Łączy on siłę wody i ognia, które wspólnie wyzwalają energię pierwotną pozwalającą na odrodzenie chęci życia ułatwiające samowyleczenie organizmu. Uwalnia pierwiastki szczęścia zwane endorfinami, poprzez co jest nazywany kamieniem optymizmu. Dodaje energii wzmacnia witalność, usuwa zmęczenie, chroni przed negatywnymi wpływami, wzbudza zaufanie do swoich wyborów, wycisza wewnętrznie nie pozbawiając energii zewnętrznej. Oczyszcza organizm z zastarzałych toksyn, poprawia wygląd skóry odmładzając ją. Zalecany jest również w przypadku zaburzeń hormonalnych, jak i na wszelkie choroby kobiece. Leczy nerki, bóle głowy, mięśni i kości.

LABLADORYT To kamień, który pomaga połączyć się z osobistym przeznaczeniem i odnalezieniem swojej życiowej drogi. Jest kamieniem mocy, który uwalnia ludzi od dręczących myśli, oczyszcza z negatywnej energii w zamian dając odwagę, jasność umysłu i oryginalność. Pomocny przy zauroczeniach i opętaniach. Jeśli szukasz swojego powołania, labradoryt pomoże ci je odnaleźć, przywraca pasję i pewność w podejmowaniu decyzji. Pomaga wejść w energię dziecięcego entuzjazmu i pozwala pracować z radością nad danym przedsięwzięciem. Pomaga rozwiązywać poważne problemy.

LAPIS LAZULI (LAZURYT)
W wielu kulturach jest uważany, jako święty kamień, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Lapis Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest dobroć, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie.
Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Położony na czakrę czoła wprowadza w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie do nas intuicyjna wiedza i zrozumienie oraz zaufanie do samych siebie Pozwala usunąć negatywne wzorce myślowe, które mogłyby zamknąć dostęp do tych głębi. Lapis lazuli leczy szczególnie z gorączki, epilepsji, bólów głowy i bezsenności, wspomaga krążenie, łagodzi obrzęki, dolegliwości oczu oraz urazów psychicznych (szoków). Jest to kamień przyjaźni, wzmacnia ducha społecznego, sprzyja harmonii między ludźmi. Dzieciom lękliwym dobrze jest dawać wisiorek z lapis lazuli dla wzmocnienia ich wiary we własne siły.

LAWA WULKANICZNA Inaczej znana, jako Tektyt powstaje z oparów skalnych powstałych w czasie uderzenia meteorytu lub z zastygniętych law z erupcji wulkanicznej. Powierzchnia tektytu jest nierówna, pęcherzykowata, pobrużdżona. Lawa wpływa na łagodny przepływ energii, który ma uzdrawiający wpływ na ciało, ducha oraz umysł. Lawa wulkaniczna skupia negatywną energię i zamienia na pozytywną.

MALACHIT
wyciąga z organizmu choroby i pobudza przepływ energii. Węglan miedzi zawarty w tym minerale niszczy bakterie chorobotwórcze. Malachit ma działanie uspokajające i nasenne, poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową. Doskonale koordynuje pracę półkul mózgowych, dzięki czemu może być stosowany do leczenia autyzmu, dysleksji, epilepsji, rozstrojów nerwowych, zaburzeń koordynacji, zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem. Zalecany przy reumatyzmie, astmie, sklerozie, chorobach serca i hemoroidach. Łagodzi objawy choroby Parkinsona. Malachit sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu, zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom.

MARMUR W zależności od zastosowania jest podgrzewany lub schładzany, poprzez te zabiegi uwalnia i przekazuje swą energie i moc. Ciepłe kamienie likwidują napięcia i pozwalają się silnie rozluźnić mięśnie. Zimne pobudzają krążenie oraz działają silnie relaksująco.

NOC KAIRU Określany kamieniem czarnoksiężników jest kwintesencją elegancji i stylu. Kamień ten jest niezwykle wyjątkowy, przez swą tajemniczość-intryguje, jest to onyks, z nałożoną mieniącą się poświatą. Zwalcza astmę, łzawienie oczu, poprawia słuch, zapobiega wypadaniu włosów. Pomaga w do wartościowaniu swojej osoby.

OBSYDIAN
ma łagodne działanie, chroni i mobilizuje do działania, każe mocno stąpać po ziemi. Jest to kamie wzmacniający poczucie własnej wartości, ale również zmuszający do stawiania sobie wymagań. Chroni przed złym wpływem innych, dlatego poleca się go osobom nieśmiałym, o łagodnym usposobieniu i miękkim sercu. Uaktywnia zdolności parapsychiczne. Leczy dolegliwości związane z układem pokarmowym tj. jelita, żołądek. Wzmacnia męskość, energię przepływu krwi. Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem.

ONYKS
dodaje pewności siebie, wzmacnia charakter, zabiera lęki i niepewność siebie. Doskonale wzmacnia trzustkę, znosi ból brzucha, poprawia krwiotwórczość i wzmacnia słuch, serce, kości oraz oczy. Idealnie sprawdza się i przydaje kiedy w trudnych związkach powstają duże konflikty ponieważ onyks daje zdolność zapominania krzywd.
Zawsze miej Onyks przy sobie kiedy chcesz poczuć się atrakcyjnie, posiadać piękną cerę i poprawić wszelkiego rodzaju mankamenty swojej urody, pozwoli też na złagodzenie wszelkich kłótni i sporów. Wzmacnia wrażliwość. Zwiększa kontrolę nad emocjami, usuwa negatywne myślenie. Odpędza czarne myśli. Wyostrza umysł.

OPAL poszerza horyzonty, dodaje siły, witalności i mądrości. Wzmacnia słabe serce, żołądek, jelita, wzrok, włosy i paznokcie. Korzystnie wpływa na ludzką psychikę oraz układ krążenia.

OLIWIN znosi napięcia nerwowe, czyści żołądek i jelita, pomaga przy kłopotach z wypróżnianiem i zapaleniach. Stymuluje regeneracje komórek organizmu, odtruwa. Działa skutecznie przeciwko alkoholowym zatruciom. Dzięki magnezu i żelaza wzmacnia serce i stymuluje funkcjonowanie mięśni.
W średniowieczu wierzono, że oliwin potrafi ochronić człowieka przed czynnością złych duchów. Do dzisiaj jest to kamień chroniący ludzką aurę. Kryształ ten to skuteczny środek oczyszczający. Odkrywa obecność substancji toksycznych i neutralizuje je. Oczyszcza ciało i myśl. Otwiera, oczyszcza i aktywuje czakrę serca wraz z czakrą splotu słonecznego. Usuwa również stare problemy, poczucie winy oraz obsesje. Oliwin uświadamia, że przywiązanie do przeszłości nie przynosi nic dobrego. Pomaga przyjąć odpowiedzialność za własne życie głównie wtedy, gdy wierzyliście, że wszystko było błędem kogoś innego.

PERŁY oczyszczają organizm zarówno ze strony fizycznej, jak i psychicznej. Stymulują procesy trawienne oraz odmładzają skórę. „Łzy oceanu”, pozwalają oczyścić charakter i duszę. Noszone z miłością stają się talizmanami szczęścia. Wspomagają leczenie osteoporozy. Wykorzystywane są w produkcji kosmetyków w celu zapewnienia świeżej cery.

RUBIN przynosi harmonię ducha i ciała. Dodaje odwagi i otacza opieką. Leczy anemię, problemy z wątrobą, choroby wirusowe oraz gorączkę. Doskonale energetyzuje ciało i mózg.

SZAFIR to kamień intuicji i oświecenia. Otwiera umysł, ducha, wzmacnia intelekt, uczy wierności. Skuteczny przy leczeniu nerwic i chorób umysłowych. Dodatkowo wzmacnia układ nerwowy, krwionośny i serce. Pomaga w walce z bezsennością, wrzodami żołądka, zapaleniami oczu oraz astmą.

SZMARAGD poprawia samopoczucie, wzmacnia, dodaje energii, wspomaga rozwój osobisty. Działa regenerująco i wzmacniająco na ciało i umysł. Zwalcza uporczywa bóle głowy, poprawia pamięć, leczy infekcje bakteryjne, odmładza, obniża wysokie ciśnienie krwi oraz wspomaga pracę wszystkich narządów wewnętrznych.

TOPAZ sprzyja rozwiązywaniu problemów, przyciąga miłość, zdrowie i obfitość. Poprawia samopoczucie i przynosi radość. Wspomaga koncentrację oraz uwalnia od trosk i smutków. Pomocny w problemach trawiennych, kłopotach z sercem, wątrobą, bezsennością i w walce z nerwobólami.

TURKUS jest kamieniem ochronnym, przyciąga pozytywną energię, uczy przyjaźni i otwiera na świat. Pomaga w zwalczaniu koszmarów sennych, jąkania się, wzmacnia słabe serce, oczy oraz wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.

TYGRYSIE OKO to kamień dla alergików, ponieważ pomaga zwalczać alergie, zapalenia spojówek oraz stany zapalne górnych dróg oddechowych. Dodaje również pewności siebie i wzmacnia siłę przebicia. Pomaga spełnić marzenia i osiągnąć wymarzone cele.

Źródła:
https://www.odkrywamyzakryte.com/litoterapia/
http://swiadomosc-ziemi.org/index.php/s ... oc-kamieni
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
Anulka, Pozytywna
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3516
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2544 razy

Re: Litoterapia

Postprzez MagdaLooney » 6 mar 2018, o 20:34

Cieszę się że zapoczątkowałaś ten temat. Uwielbiam kamienie! Ciągnęło mnie do nich od dziecka a od 2013 roku mam na ich punkcie świra. Odwiedzam giełdy , mam całkiem ładna kolekcję w domu i...zawsze jakiś kryształ na sobie. Co ciekawe, po jakimś czasie obcowania z kamieniami , zaczyna się wyczuwać, czy bardziej dopasowany na dany moment będzie turmalin, kryształ rozowy, czy górski (moje trzy faworyty) .
Kamienie <3 <3 <3
" If you can dream it, you can do it! "
Avatar użytkownika
MagdaLooney
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sie 2015, o 22:01
Podziękował : 296 razy
Otrzymał podziękowań: 453 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 6 mar 2018, o 20:39

Super, ja też mega się zaczęłam tym interesować :D Nie dość, że działają zbawiennie to jeszcze są piękne :D

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o litoterapii, miałam w głowie już konkretny kamień i cel do jakiego chcę wykorzystać jego energię.
Zmieniło mi się to nieco po ostatniej dwupunktowej niedzieli, kiedy Pole wyraźnie podpowiedziało mi kamień JASPIS - wzmacniający czakrę podstawy. Następnego dnia doszłam do wniosku, że chcę bransoletkę z kamieniami wzmacniającymi każdą czakrę. Wybrałam już nawet 7 kamieni wzmacniających i służących siedmiu czakrom - każdy z nich w kolorze danej czakry (jaspis czerwony, karneol, cytryn lub tygrysie oko, awenturyn, akwamaryn bądź turkus, lapis lazuli, ametyst). Chciałabym aby w bransoletce znajdowały się 3 kamyczki na każdą czakrę.
Moja bliska koleżanka ma firmę z biżuterią z kamieni szlachetnych. Poprosiłam ją o wyrobienie bransoletki. Będę uczestniczyła w procesie produkcji, sama wybiorę i "poczuję" kamienie. Jak będzie gotowa to pokażę Wam zdjęcie :) Będzie to w przyszłym tygodniu.

Kolejna sprawa jest taka, że jak wiecie - uwielbiam filozofię Yin&Yang. Marzyła mi się więc bransoletkę z połową czarnych, a połową białych kamieni i znaczkiem Yin&Yang. Taką również moja koleżanka dla mnie przyrządzi <3 Chciałabym aby czarne kamienie to był ONYKS. Nad białymi jeszcze się zastanawiam, koleżanka pomoże mi wybrać.

Jak jesteście zainteresowane to mogę podesłać na PW fanpage na FB żeby obejrzeć prace.

Na półce chciałabym mieć 3 konkretne kamyczki :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3516
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2544 razy

Re: Litoterapia

Postprzez TheMe » 6 mar 2018, o 20:42

Jaaaa super że poruszyłaś temat <3
Ja bardzo lubię kamienie, przyciągają mnie ;) uwielbiam kryształ górski do strukturyzacji wody, lubię kąpiele z wody z kamieni, mam kamienie czakralne z którymi medytuję, bransoletki, wisiorki które zawsze mnie wspierają <3
Kamienie to skarby ziemii, nasze wsparcie ;)

Magda pochwal się kolekcją ! Ja w muzeum kamieni dostawałam oczopląsu! Geody ametystu mnie zawsze czarują :lol:

Polecam bardzo fajny wykład w temacie:

Scarlett, podeślij fb koleżanki jestem ciekawa ;)

Mi marzy się czaroit :D
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
Avatar użytkownika
TheMe
 
Posty: 494
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 10:09
Podziękował : 239 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 6 mar 2018, o 20:46

Dziewczyny, to może Wy mi doradzicie - jakiś fajny, biały kamień na bransoletkę do Yin&Yang? :D
Zastanawiałam się nad perłą lub chalcedonem :wstydnis
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3516
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2544 razy

Re: Litoterapia

Postprzez TheMe » 6 mar 2018, o 20:51

Scarlett napisał(a):Dziewczyny, to może Wy mi doradzicie - jakiś fajny, biały kamień na bransoletkę do Yin&Yang? :D
Zastanawiałam się nad perłą lub chalcedonem :wstydnis

Chalcedon jest piękny i wpływa na równowage. Ja pereł nie lubię więc jestem nie obiektywna :D myślę że sama wyczujesz ten właściwy. Fajny pomysł wgl ;D
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
Avatar użytkownika
TheMe
 
Posty: 494
Dołączył(a): 24 cze 2016, o 10:09
Podziękował : 239 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 6 mar 2018, o 20:52

Też jestem bardziej za chalcedonem :devil
A w kwestii równowagi to idealnie nadaje się do Yin&Yang :D
nie mogę się doczekać aż będą gotowe i Wam pokażę :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3516
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2544 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Born1975 » 6 mar 2018, o 23:36

Istnieje teoria, że minerały to najniższa forma życia. W sumie coś w tym chyba jest.

Działanie kamieni opiera się o coś w rodzaju egregorów. Wszystkie kamienie danego rodzaju są podłączone pod ten sam egregor. Egregor to słowo pochodzące z ezoteryki, dla mnie będzie to swego rodzaju pole informacyjne.

Teraz kwestia oczyszczenia kamieni. Każdy kamień trzeba oczyścić. Jest to proste, wystarczy pięć minut pod bieżącą wodą. Kamień powinna dotykać tylko osoba, do której on należy. Jeśli dotknie go ktoś inny, to znowu oczyszczamy pod strumieniem bieżącej wody.

Kamienie można "programować". Można im nadać odpowiedni "program", którym kamień będzie się zajmował. Najlepszym kamieniem do programowania jest kryształ górski-można mu wgrać praktycznie wszystko.

Teraz słowo o diamentach. Być może słyszeliście o diamencie Hope. Wbrew swej nazwie nie niesie on nadziei, lecz nieszczęście-kto chce to sobie poszuka o nim informacji. Jak wiemy diament to nic innego jak forma węgla. Tak wiem diamenty są wieczne, diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety.... Liczba atomowa węgla to 6. 6 elektronów, 6 protonów i 6 neutronów i mamy 666. Symbolika mówi sama za siebie. Dlatego uważajcie na diamenty, bo stoi za nimi potężny egregor a symbolika to potężne narzędzie, dla tych, którzy mają pojęcie jak ją stosować.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 21:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 876 razy
Otrzymał podziękowań: 651 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Scarlett » 6 mar 2018, o 23:43

Co do diamentów to podobno Arabowie nie przepadają za nimi i nazywają je "diabelskimi", dlatego, że kamienie te są kamieniem prawdy a Arabowie robią dużo lewych interesów w związku z czym nie lubią energii tego kamienia.
Ich energia bardzo pasuje do kobiet, dlatego kobiety lubią diamenty :D

Damian, tak, kamienie trzeba oczyścić, ale nie wszystkie można pod wodą - niektóre mogą się zniszczyć.
Kamienie można też oczyszczać ziemią, np zakopać je na jakiś czas w ziemi. Ja tam preferuje odszałwienie na wszystko.
W ogóle wszystkie przedmioty wibracyjne należy oczyszczać - to samo z runami czy jakimikolwiek kartami.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Avatar użytkownika
Scarlett
 
Posty: 3516
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 23:11
Podziękował : 544 razy
Otrzymał podziękowań: 2544 razy

Re: Litoterapia

Postprzez Born1975 » 6 mar 2018, o 23:51

Scarlett napisał(a):Damian, tak, kamienie trzeba oczyścić, ale nie wszystkie można pod wodą - niektóre mogą się zniszczyć.


Podałem najprostszy sposób, ale jeśli jakiś kamień może ulec zniszczeniu w ten sposób, to trzeba zastosować coś innego.

Jeszcze napiszę o krysztale górskim. Można go wykorzystać podczas wizualizacji swoich celów. Wystarczy skupić się na nim i poprosić, by cały czas pracował nad tym, co chcemy osiągnąć. Można też wykorzystać go do OOBE, LD i masy innych rzeczy, ale jest bardzo ważne, by w danym czasie pracował on tylko nad jednym tematem. Gdy skończy pracę nad tym tematem należy go oczyścić i dopiero może pracować nad czymś innym.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 21:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 876 razy
Otrzymał podziękowań: 651 razy

Następna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron