Świadome oddychanie

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Świadome oddychanie

Postprzez dariaanna » 16 cze 2014, o 13:43

Chciałam poruszyć temat świadomego oddychania, na który dopiero niedawno zwróciłam uwagę. Natknęłam się już na niego parę razy czytając o rozwoju duchowym np. tu http://kwiatlotosu.wordpress.com/2013/1 ... etycznych/, gdzie można dowiedzieć się, że '' Oddychanie jest ważnym elementem praktyki duchowej w celu samorozwoju, budzenia wyższej świadomości, otwarcia i kreowania nowych możliwości życiowych. Dzięki świadomemu oddychaniu znacznie podnosimy energetykę ciała fizycznego i wszystkich ciał duchowych. Oddech potrafi odblokować najgłębsze stłumione emocje, oczyścić czakry, odmłodzić ciało, obudzić Duchowość do głębszych poziomów istnienia. Praktykę oddechu wykorzystujemy także do wizualizacji celów życiowych i wdrażania twórczych afirmacji. Oddech przyspiesza proces kreacji i tworzenia naszych planów życiowych.''

Np. w technice Ho'oponopono również jest rozszerzona wersja z oddechem siódemkowym, którą chyba większość pomija, bo uważa za stratę czasu. :roll:

Po raz kolejny na temat oddychania i tego jak bardzo jest to istotne przeczytałam w książce Introwertyzm to zaleta( myślę, że ekstrawertykom też się przyda :D ). Autorka pisze, że jeśli oddychamy zbyt płytko to dostarczamy organizmowi zbyt mało tlenu, a dwutlenek węgla jest w nim zatrzymywany i zwiększa kwasowość krwi, co powoduje zmętnienie myśli, uczucie zamroczenia i podwyższenie poziomu lęku.

Zdrowe głębokie oddychanie rozpoczyna się w żołądku(tuż pod pępkiem), a nie w płucach!
Żeby sprawdzić w jaki sposób oddychamy można wykonać proste ćwiczenie. Położyć się wygodnie na plecach na macie lub dywanie i umieścić jedną dłoń na brzuchu, a drugą na klatce piersiowej nad mostkiem. Teraz wziąć głęboki oddech i zaobserwować, która dłoń wyżej się uniosła, chodzi o to, żeby wyżej znalazła się ręka na brzuchu. :)

Można wyobrazić sobie swój brzuch jako balon powiększający i kurczący podczas wykonywania wdechów i wydechów. Przestawienie się z wypełniania płuc powietrzem na oddychanie brzuchem zwiększa energię i spokój.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Świadome oddychanie

Postprzez Nova » 16 cze 2014, o 22:13

Oddychanie przeponą jest bardzo ważne, właśnie z powodów jakie opisała Daria. Da się to wyćwiczyć najpierw na leżąco, potem siedząco a potem na stojąco. Jak zaczyna się widzieć mroczki przed oczami to należy przestać i spróbować za jakiś czas :).
Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat. - M.Bułhakow
Nova

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez James » 16 cze 2014, o 22:15

Nova napisał(a):Jak zaczyna się widzieć mroczki przed oczami to należy przestać i spróbować za jakiś czas :).

Rozbroiło mnie to :lol:
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Calcifer » 16 cze 2014, o 22:21

Nova napisał(a):Oddychanie przeponą jest bardzo ważne, właśnie z powodów jakie opisała Daria. Da się to wyćwiczyć najpierw na leżąco, potem siedząco a potem na stojąco. Jak zaczyna się widzieć mroczki przed oczami to należy przestać i spróbować za jakiś czas :).

Tak, gdy zaczynamy świadomie oddychać to z początku, możemy poczuć się jak w pralce, wszystko zaczyna nam wirować przed oczami :) Jednak oddychanie przeponą jest niezwykle istotne, przekonałem się o tym na własnej skórze :)

Dla tych dla których "oddychanie przeponą" brzmi tajemniczo, dam skrócony kurs oddychania we właściwy sposób - oddychajcie unosząc brzuch do góry. Częstym błędem jest oddychanie unosząc klatkę piersiową, wydaje nam się że bierzemy głęboki oddech ale jednak nie jest to to samo co oddychanie przeponą :) Warto zainteresować się tym tematem, tak samo jak tematem wody którą pijemy. Oddech to podstawowa czynność którą wykonujemy ciągle, dlatego dobrze jest wiedzieć jak robić to poprawnie :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Nova » 16 cze 2014, o 22:26

Może się robić słabo, po prostu.
Co się śmiejesz James ;) :D

Happy co masz na myśli pisząc o wodzie?
Nova

Postprzez Born1975 » 16 cze 2014, o 22:27

Wpiszczie w google słowo "rebirthing" i poczytajcie.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Calcifer » 16 cze 2014, o 22:34

Nova napisał(a):Może się robić słabo, po prostu.
Co się śmiejesz James ;) :D

Happy co masz na myśli pisząc o wodzie?

Masę człowieka w 60% stanowi woda, dlatego warto zadbać o to by pić jak najlepszą wodę. Woda butelkowana, jaka by nie była w większości nie nadaje się do picia. W ogóle przypomniało mi się coś :) Ostatnio długo zastanawiałem się nad wyborem wody w sklepie i w końcu wybrałem jedną markę i gdy wracałem do mieszkania i taszczyłem ze sobą dwie pięciolitrowe bańki wody, w windzie zaczepia mnie gościu i mówi mi "Niech Pan nie ciąga tej wody ze sklepu. Już lepsza jest z kranu. Pracuje w tej branży od trzydziestu lat i wiem co mówię" to pytam go co z oligoceńską a on mi na to, że gdy oczyszczali pompy do wody oligoceńskiej to jakieś filtry które tam są powsadzane były całe porwane, postrzępione, miękkie jak masło i że to wszystko idzie do wody. Powiedział mi, że najlepsza woda to ta z odwróconej osmozy, są do tego specjalne filtry itp. Warto zainteresować się tematem :)

P.S - Przyciągnąłem tego gościa ;)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Nova » 16 cze 2014, o 22:39

Warto, warto. Tym bardziej, że piję bardzo mało wody...Mam wrażenie, że jak się napiję nawet tak na siłę to potem nie chce mi się jeść - a muszę przytyć więc stoję przezd strasznym dylematem - woda albo jedzenie :lol:
Nova

Postprzez Calcifer » 16 cze 2014, o 22:42

Najlepiej to w ogóle pić soki bo mają one wodę organiczną w sobie. Dlatego najlepiej kupić prasę do robienia soków (ciepło które wytarza energia elektryczna zabija enzymy) i organiczne owoce i warzywa i wyciskać soki :)

Wodę organiczną można zrobić też poprzez zamrożenie zwykłej wody i odmrożenie Jej :) Spróbujcie a zobaczycie jak ogromna jest różnica w smaku i w właściwościach takiej wody :)

Edit : Oczywiście chodziło mi o wodę strukturalną a nie organiczną :) Woda strukturalna najlepsza jest z organicznych owoców i warzyw :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 16 cze 2014, o 22:43

Filtr do odwróconej osmozy kosztuje około 500 złotych, więc policzcie ile wydajecie na wodę w butelkach i kiedy się wam zwróci. O odwróconej osmozie pisze w swoich ebookach Sergey Karpow. Polecam przeczytać jego książki na temat surowej diety.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Następna strona

Powrót do Świadomość ciała