PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez faith » 18 maja 2020, o 15:09

Ja ostatnio przerzuciłam się na szampon w kostce oraz naturalne mydła do ciała :lovki
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein
faith

Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy

Postprzez Slonce » 18 maja 2020, o 15:43

faith napisał(a):Ja ostatnio przerzuciłam się na szampon w kostce oraz naturalne mydła do ciała :lovki

I jak sprawdza Ci się ten szampon w kostce? Bo nie raz widziałam go w sklepach i zastanawiam się, czy spełnia swoje zadanie? :)
Slonce

Podziękował : 208 razy
Otrzymał podziękowań: 257 razy

Postprzez Dream Walker » 18 maja 2020, o 15:43

Nie wiedzialam, ze istnieja szampony w kostce, poki o tym nie napisalas. Moze sobie kupie :) Polecasz jakas firme w szczegolnosci? Bo widze, ze jest kilku producentow.

Ja czasem sama tworze mydla. Tworze, to moze za duzo powiedziane. Mozna kupic przezroczysta lub biala baze glicerynowa, barwniki (choc ja pozniej zastanawialam sie, czy nie zabarwia mi jednak skory), naturalne olejki czy ekstrakty i dodac to, co chcecie. Na przyklad zmielona kawe czy platki owsiane by zrobic mydlo pilingujace. Polecam, fajna zabawa, jesli macie dzieci albo wspolna z partnerem :) I wystarcza Wam foremki silikonowe do babeczek albo opakowania po jogurcie czy serku mascarpone :)
Dream Walker

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Slonce » 18 maja 2020, o 15:50

Ooo, z tymi płatkami owsianymi to super pomysł, bo mają świetne działanie na problematyczną skórę. Co jakiś czas nawet myję nimi twarz i mam fajnie nawilżoną, bez uczucia ściągnięcia. I fajnie pomaga jak ktoś ma problem z wypryskami. Może spróbuję sobie zrobić takie mydło :)
Slonce

Podziękował : 208 razy
Otrzymał podziękowań: 257 razy

Postprzez Dream Walker » 18 maja 2020, o 15:56

Mozna jeszcze kupic baze z maslem shea. Tylko nie radze probowac robic go ze starych mydel albo z Bialego Jelenia. Czasem nawet wyglada fajnie, ale ten zapach! :) Fajnie tez nadaje sie na prezent. Baza ma sie rozpuscic, ale nie zagotowac.

Za ten post autor Dream Walker otrzymał podziękowanie od
Slonce
Dream Walker

Podziękował : 92 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez nina19888 » 18 maja 2020, o 16:02

Ja w sumie powinnam podziękować, bo po miesiącu walki uporałam się z łupieżem po dwóch myciach. Skalp nawilżony, wszystko jest super.
Moja pielęgnacja i twarzy i ciała też jest maksymalnie naturalna, nawet podkładów jeśli już używam to tylko mineralnych, ale fajnie by było pójść też w stronę redukcji plastiku, więc bardzo proszę o recenzje szamponu w kostce :D dobrze się pieni? Jest wydajny?
nina19888

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postprzez Mal » 19 maja 2020, o 12:14

Dziewczyny, a wy wracacie do robienia pazurków w salonach?
Mal

Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez Scarlett » 19 maja 2020, o 12:19

Pazury w Babińcu :P Naturalna pielęgnacja tu :P
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 520 razy
Otrzymał podziękowań: 2192 razy

Postprzez Mal » 19 maja 2020, o 12:22

Scarlett dziękuję :D :*
Mal

Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez faith » 21 maja 2020, o 11:51

Slonce napisał(a):I jak sprawdza Ci się ten szampon w kostce? Bo nie raz widziałam go w sklepach i zastanawiam się, czy spełnia swoje zadanie? :)

Przyznam szczerze, że naprawdę bardzo fajnie, bo czuje, że jednak włosy są świeższe po użyciu kostki niż takiego zwykłego w płynie. Na razie to używam tak na zmianę - raz kostki, raz płynnego, bo jeszcze mam porozpoczynane szampony, które muszę wykorzystać, ale o wiele bardziej podobają mi się moje wlosy po kostce niż po zwykłych szamponach.
Plus - o jakiej firmie mówisz? Bo ten którego ja używam to raczej można dostac tylko na ich stronie internetowej albo w sklepach ekologicznych, bio itd itd

Dream Walker napisał(a):Nie wiedzialam, ze istnieja szampony w kostce, poki o tym nie napisalas. Moze sobie kupie :) Polecasz jakas firme w szczegolnosci? Bo widze, ze jest kilku producentow.

Ja używam szamponu z Mydlarni "Cztery Szpaki", innych na razie nie testowałam do tej pory, ale może się skuszę za jakiś czas :sun
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein
faith

Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała