PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez nina19888 » 15 maja 2020, o 12:45

Mal napisał(a):
Oleander napisał(a):
Mal, a czy peeling kawowy nie będzie zbyt ostry do skóry głowy? Bo ja czytałam, żeby robić peeling cukru - mieszać jedną łyżeczkę z szamponem :) a kawowy stosuje do reszty ciala, poza twarzą oczywiście

Bardzo istotne jest w tym przypadku sprawdzenie swojego stanu skóry i określenie jej potrzeb. Są słabsze peelingi o konsystencji emulsji, trzeba jednak dopasować do skóry. Ty będziesz wiedzieć sama co Twoja skóra i włosy uwielbiają, a czego nie znoszą :sun
Ja myślę o olejowaniu i nawilżaniu skalpu, bo wcieram w skórę głowy Sattvę i zauważyłam, że mi się przesuszyła.

Ja olejuje włosy, bo są wtedy piękne i sypkie, zazwyczaj od ucha w dół, a jakiś czas temu na całej długości i włosy oklapły i się przeciążyły. Olej mocno się wchłonął i mimo kilkukrotnego mycia głowy włosy były tłuste już po kilku godzinach. Sięgnęłam po agresywny szampon i zrobił się łupież, a łupież zwalczałam peelingiem kawowym i kolejnymi agresywnymi szamponami. Więc wysuszyłam skalp i problem się nakręcał. Dzięki za zwrócenie uwagi o to nawilżenie, bo serio na to nie mogłam wpaść. Warto było napisać :D
nina19888

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Postprzez Oleander » 15 maja 2020, o 13:31

nina19888 napisał(a):
Ja olejuje włosy, bo są wtedy piękne i sypkie, zazwyczaj od ucha w dół, a jakiś czas temu na całej długości i włosy oklapły i się przeciążyły. Olej mocno się wchłonął i mimo kilkukrotnego mycia głowy włosy były tłuste już po kilku godzinach. Sięgnęłam po agresywny szampon i zrobił się łupież, a łupież zwalczałam peelingiem kawowym i kolejnymi agresywnymi szamponami. Więc wysuszyłam skalp i problem się nakręcał. Dzięki za zwrócenie uwagi o to nawilżenie, bo serio na to nie mogłam wpaść. Warto było napisać :D

a miałaś takie ładne włosy od pierwszego olejowania już, czy dopiero po jakimś czasie? bo ja od dwóch tygodni zaczęłam regularnie olejować i narazie nie ma jakichś spektakularnych zmian, więc nie wiem czy trzeba poczekać, czy moje włosy lepsze już nie będą :D
A i uprzedzam pytanie o oleje, próbowałam już różnych i teraz jadę z tymi, które najmniej mi puszyły włosy :)
Oleander

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez nina19888 » 15 maja 2020, o 13:37

Ogólnie musiałam czekać chyba ze dwa miesiące, ale pamiętam jak miałam przerwę w olejowaniu, włosy były bardzo suche, bo to po wakacjach i po przerwie wzięłam maskę do włosów jakąś tam zwykła i dałam baaaardzo dużo oleju, coś typu 1:1. Potrzymałam dwie godziny i efekt był od razu i to chyba najlepszy z dotychczas. Więc zaryzykuj może raz i serio zanuż te włosy w większej ilości oleju, a zanim zmyjesz zabezpiecz odżywką i powinno być super :D
nina19888

Postprzez Dream Walker » 15 maja 2020, o 16:29

Moje włosy po pierwszej odżywce zaczęły lśnić, ale ja nie stosuję olejowania, tylko właśnie odżywkę: całe jajko, cała cytryna + 3 łyżki oliwy (może być też olej)/ wymieszać, potrzymać co najmniej 1 godzinę na głowie (pod folią i ciepłym ręcznikiem).
Dream Walker

Podziękował : 150 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez nina19888 » 15 maja 2020, o 19:08

Ja tez samego oleju nie nakładam tylko zazwyczaj dwie miarki maski i jedna oleju. Taką mieszankę nakładam pod czepek i ręcznik, trzymam że dwie godziny.

A produktów spożywczych staram się nie używać do włosów po tym jak skusiłam się na ostatnie trendy czyli laminacja włosów galaretką i skończyłam wyczesując gluty :mur:
nina19888

Postprzez Dream Walker » 15 maja 2020, o 19:25

Jak polejesz glowe zbyt ciepla woda w przypadku podanej przeze mnie mieszanki, jajko sie scina :) Ja z kolei staram sie uzywac jak najmniej tzw. chemii w domu. W szczegolnosci, jesli chodzi o kosmetyki.
Dream Walker

Podziękował : 150 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez Oleander » 15 maja 2020, o 19:31

koleżanka ostatnio polecała mi galaretkę, ale chyba sie nie zdecyduje, jednak :D.
A znowu ponoć jajka fajnie też łączyć z olejem rycynowym tylko on jest bardo gęsty.
Oleander

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Mal » 16 maja 2020, o 14:47

Oleander napisał(a):koleżanka ostatnio polecała mi galaretkę, ale chyba sie nie zdecyduje, jednak :D.
A znowu ponoć jajka fajnie też łączyć z olejem rycynowym tylko on jest bardo gęsty.

Obserwuje efekty dziewczyn po tej galaretce, naprawdę robią wrażenie :D ja jednak sie boje :lol:
Mal

Podziękował : 227 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez nina19888 » 16 maja 2020, o 19:23

Mal napisał(a):
Oleander napisał(a):koleżanka ostatnio polecała mi galaretkę, ale chyba sie nie zdecyduje, jednak :D.

Obserwuje efekty dziewczyn po tej galaretce, naprawdę robią wrażenie :D ja jednak sie boje :lol:

Ja zrobiłam wszystko jak w instrukcji, a skończyłam z kawałkami glutów i posklejanymi włosami. Wydaje mi się, że dobrze rozpuściłam :D
nina19888

Postprzez babamanna » 16 maja 2020, o 22:14

Laminacja galaretka :lovki
Ja robiłam żelatyna zwykła i rozpuszczałam ją do konsystencji bardziej płynnej ( prawie ja na zasadzie galaretki takiej do jedzenia i mieszalam z rzadka odżywka z kallosem bananowym:)
Mam włosy bardzo puszące i działa cuda, więc bez obawy polecam :)
przepraszam, proszę wybacz mi, kocham cię, dziękuję <3
babamanna

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała