PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez nina19888 » 14 maja 2020, o 15:02

Dziewczyny, czy któraś z was miała problem z łupieżem? Ja nigdy nie miałam, a od jakiegoś miesiąca jest koszmar. Przerobiłam już kilka popularnych preparatów i nic to nie daje. Robiłam kilkukrotnie peeling skóry głowy i też spokój na max dwa dni. Nie mam pojęcia skąd to się tak nagle wzięło, bo mam sprawdzoną pielęgnację przynajmniej od roku. Ktoś ma jakieś pomysły, czy doświadczenie?
nina19888

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Postprzez Oleander » 14 maja 2020, o 17:01

nina19888 napisał(a):Dziewczyny, czy któraś z was miała problem z łupieżem? Ja nigdy nie miałam, a od jakiegoś miesiąca jest koszmar. Przerobiłam już kilka popularnych preparatów i nic to nie daje. Robiłam kilkukrotnie peeling skóry głowy i też spokój na max dwa dni. Nie mam pojęcia skąd to się tak nagle wzięło, bo mam sprawdzoną pielęgnację przynajmniej od roku. Ktoś ma jakieś pomysły, czy doświadczenie?

Moja koleżanka miała problem z łupieżem ostatnio i pisała mi, że pomógł jej dopiero szampon Dr Retter :)
Oleander

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Mal » 14 maja 2020, o 17:12

nina19888 napisał(a):Dziewczyny, czy któraś z was miała problem z łupieżem? Ja nigdy nie miałam, a od jakiegoś miesiąca jest koszmar. Przerobiłam już kilka popularnych preparatów i nic to nie daje. Robiłam kilkukrotnie peeling skóry głowy i też spokój na max dwa dni. Nie mam pojęcia skąd to się tak nagle wzięło, bo mam sprawdzoną pielęgnację przynajmniej od roku. Ktoś ma jakieś pomysły, czy doświadczenie?

Nawilżasz skórę głowy?
Mal

Podziękował : 227 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez nina19888 » 14 maja 2020, o 17:43

Mal napisał(a):

Nawilżasz skórę głowy?

Nieee, wręcz wszystko co nawilżające nakładam od ucha w dół
nina19888

Postprzez Mal » 14 maja 2020, o 20:05

Nina spróbuj na początek ocenić swoją skórę głowy i po jakich produktach możliwe jest wystąpienie łupieżu. Możliwe, że Twoja skóra potrzebuje oczyszczenia i nawilżenia, wypróbuj sobie peeling np. kawowy do skóry głowy, nawilż ją glutkiem z siemienia lnianego, może też wypróbuj olejowanie skalpu.
Mal

Postprzez Oleander » 14 maja 2020, o 20:07

Mal napisał(a):Nina spróbuj na początek ocenić swoją skórę głowy i po jakich produktach możliwe jest wystąpienie łupieżu. Możliwe, że Twoja skóra potrzebuje oczyszczenia i nawilżenia, wypróbuj sobie peeling np. kawowy do skóry głowy, nawilż ją glutkiem z siemienia lnianego, może też wypróbuj olejowanie skalpu.

Mal, a czy peeling kawowy nie będzie zbyt ostry do skóry głowy? Bo ja czytałam, żeby robić peeling cukru - mieszać jedną łyżeczkę z szamponem :) a kawowy stosuje do reszty ciala, poza twarzą oczywiście
Oleander

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez nina19888 » 14 maja 2020, o 20:13

Peelingi robiłam, ale pomogłaś mi namierzyć problem. To jest zdecydowanie przesuszona skóra głowy przez jakieś tam dziwne eksperymenty, dzięki!
nina19888

Postprzez Nela » 14 maja 2020, o 22:07

Nina, też wydaje mi się się, że może być problem z przesuszoną skórą głowy. Polecam nałożyć aloes taki w żelu. Mój tata nie miał łupieżu, ale bardzo swędziała go skóra głowy, stosował różne maści, płyny, dermatolog nie mógł zdiagnozować co jest. Dałam mu żel, taki 100% i od razu poczuł ulgę. W ogóle polecam taki żel na skórę.
Peelingi kawowe z olejem kokosowym lub migdałowym na ciało super extra.

Perfumy - Escentric Molecules 01 - wiele osób pytało mnie czym tak pachnę. Ale zapach ma pewne właściwości - nie na każdym pachnie, albo pachnie ale nie zawsze, pojawia się i znika. Bardzo też lubię Abercrombie&Fitch Authentic.
Nela

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez nina19888 » 15 maja 2020, o 07:19

Mam taki żel, bo kupiłam do twarzy ale tu się nie sprawdził więc dam na głowę. Oprócz tego przejdę na razie na szampon delikatny dla dzieci i zobaczymy czy trzeba będzie coś jeszcze. Dzięki dziewczyny za pomoc :lovki
nina19888

Postprzez Mal » 15 maja 2020, o 12:17

Oleander napisał(a):
Mal, a czy peeling kawowy nie będzie zbyt ostry do skóry głowy? Bo ja czytałam, żeby robić peeling cukru - mieszać jedną łyżeczkę z szamponem :) a kawowy stosuje do reszty ciala, poza twarzą oczywiście

Bardzo istotne jest w tym przypadku sprawdzenie swojego stanu skóry i określenie jej potrzeb. Są słabsze peelingi o konsystencji emulsji, trzeba jednak dopasować do skóry. Ty będziesz wiedzieć sama co Twoja skóra i włosy uwielbiają, a czego nie znoszą :sun
Ja myślę o olejowaniu i nawilżaniu skalpu, bo wcieram w skórę głowy Sattvę i zauważyłam, że mi się przesuszyła.
Mal

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała