PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Likana » 12 mar 2019, o 19:54

Jaskier dziękuję :-*
Wiem, że AZS może być objawem alergii. Dzieciak pierwsze lata życia był na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej, wiele owoców też i warzyw nie jadl + jeszcze rzeczy które wynikały z alergii krzyżowych powyższych. Także jadl tylko kilka rzeczy tak naprawdę. Myślę, że coś tam pozostało jeszcze coś z tych alergii, ale nie mogę namierzyć co.
Chwilowo smaruje się olejem kokosowym i oliwa z oliwek bo akurat w kuchni mam ;-)
Mam wrażenie że im starsza jestem to moja skóra mniej toleruje kremy takie z drogerii. Po prostu się walkuja i nie wchłaniania, natomiast te zdrowsze (z mniejszą ilością chemii) to nic takiego się nie dzieje.
Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość - miłością i oczekiwaniem.
Joseph Murphy 'Zdobądź bogactwo i odnieś sukces'
Likana

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez jaskier » 12 mar 2019, o 21:14

Proszę bardzo! :)
A, jeszcze mi się przypomniało odnośnie olejku z wiesiołka, że łykałam go pod koniec ciąży, żeby uniknąć epizjotomii, ale i tak pękłam. Może za późno zaczęłam brać, albo nie od tej strony... ;)
:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Scarlett » 28 mar 2019, o 19:58

Po 2 miesiącach stosowania olejku miętowego muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o moją skórę głowę, to olejek nie zmniejszył przetłuszczania włosów. Początkowo tak mi się wydawało, ale nadal muszę myć co dwa dni ;)
Jednak na pewno przyspieszył porost - i to bez żadnych herbatek i suplementów, bo postanowiłam rzetelnie go przetestować i na czas używania nie pić skrzypokrzywy i nie zażywać Merz Spezial. Wracam do tego od poniedziałku :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 488 razy
Otrzymał podziękowań: 1896 razy

Postprzez violet_vill » 28 mar 2019, o 21:40

Czy któraś z was zna jakiś godny polecenia podkład mineralny (nadający się do cery normalnej)? :kwiatek
violet_vill

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez domi » 29 mar 2019, o 21:01

violet_vill napisał(a):Czy któraś z was zna jakiś godny polecenia podkład mineralny (nadający się do cery normalnej)? :kwiatek

Ja z ręką na sercu polecam podkład mineralny z bursztynem z Uoga Uoga. Fajne są też podkłady z Clare Blanc ale one są już droższe.
If you can hold it in your head, you can hold it in your hand.
domi

Podziękował : 187 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez JaneDoe » 30 mar 2019, o 18:36

Używam od kilku lat Bare Minerals i bardzo lubię :)
JaneDoe

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez Slonce » 6 kwi 2019, o 12:19

Dziewczyny!!! :) Olejek miętowy działa cuda, mam na głowie tysiące baby hair :D Używam go od 2-3 mcy, ale nie przy każdym myciu włosów. Wcześniej jakoś szczególnie nie wypatrywałam efektów, bo ogólnie swoje włosy mam gęste, ale rzuciło mi się w oczy, że przy przedziałku mam dużo takich odstajacych włosków. A dzisiaj byłam u fryzjera i mówi, że mam ich mnóstwo :D Także, jeśli chcecie mieć więcej włosów na głowie to jestem kolejną osobą, która potwierdza, że działa pięknie :lovki
Slonce

Podziękował : 162 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy

Postprzez California » 10 kwi 2019, o 14:50

Macie może doświadczenie z używaniem olejków do ciała zamiast balsamu? Czy mieszkanka olejków sprawdzi się równie dobrze, co balsam w kremowej konsystencji czy to jednak za mało dla ciała?
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Earl Nightingale
California

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez jaskier » 10 kwi 2019, o 20:24

Za mało czego? ;P
A tak serio, to już od dłuższego czasu używam zamiast balsamu mieszanki 1:1 olejku (jaki akurat mam) i octu jabłkowego lub winnego. Jak mi ktoś podaruje balsam, to troszkę też dodaję, to się wtedy robi emulsja i nie trzeba wstrząsać przed użyciem. Teraz mam jako 3 składnik żel aloesowy i używam tej mieszanki po prysznicu, ale przed wyjściem z kabiny, bo potem jeszcze raz splukuję ciało wodą. Efekty u mnie są identyczne jak po użyciu balsamu. :)
:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez California » 11 kwi 2019, o 11:10

jaskier napisał(a):Za mało czego? ;P

Za mało nawilżenia :) co jak co, ale olejek prędzej kojarzy się z natłuszczeniem i tym, że może średnio wnikać w warstwy skóry, a tylko osadzać się na jej powierzchni

Dzięki za odzew :kwiatek A po tym occie jabłkowym skóra nie ma dziwnego zapachu?
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Earl Nightingale
California

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała