PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Capra » 17 lut 2019, o 00:49

Świetlista, mojej koleżance na osłabione paznokcie pomógł olej z nasion bawełny. Wcierała go w płytkę paznokci codziennie przed spaniem. Oprócz tego piła siemię lniane, bezpośrednio mielone przed zalaniem wrzątkiem.

Za ten post autor Capra otrzymał podziękowanie od
Świetlista
Capra

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez alicja » 17 lut 2019, o 13:41

Korzystając z tego, że jest tutaj taki wątek i sporo osób pisze o naturalnych kosmetykach, mam takie włosowe pytanie - czy któraś z Was może farbowała bezbarwną henną jasne, farbowane włosy? Nie było efektu "żółtka"?

Czytałam, że to pogrubia włosy, poprawia ich stan, ale boję się zażółcenia swojego blondu, który jest dosyć chłodny. Czytałam też, że to rozprostowuje włosy, na czym w sumie by mi zależało, bo niestety nie umiem wydobyć ładnego skrętu ze swoich włosów (są podatne na kręcenie, ale skręt jest nieregularny, nie podoba mi się). Chyba że tutaj też któraś z Was miałaby jakieś porady na ładne loki ;) .

Ostatnio stosuję świadomą pielęgnację, choć powiem, że nadal równowaga PEH to dla mnie trochę taka czarna magia. Niby też jestem zapisana na keratynowe prostowanie w tym tygodniu, ale chyba zrezygnuję, bo boję się, że moje włosy stracą dużo na objętości.

Ze swojej strony na porost polecam węgierską wcierkę Lady Banfi. Fryzjerka była zaskoczona moimi odrostami, jak stosowałam ją regularnie. Tylko zaznaczam, że jak ktoś ma wrażliwy skalp, to powinien uważać, bo ma w składzie alkohol. I oczywiście trzeba uważać, żeby nie nakładać jej na same włosy, bo je wysuszy.
Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie
.
alicja

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Likana » 21 lut 2019, o 14:39

A, przypomniało mi się że skrzypokrzywy nie nalezy pić cały czas, tylko co 3 tyg robić przerwę, bo coś wyplukuje z organizmu, ale co dokładnie to nie pamiętam. Jak się kiedyś mocno spielam i piłam te ziolka to włosy prawie nie wypadały i ładnie rosły.

Włosy robię tylko henna w kolorze jasny brąz. Przymierzalam się do bezbarwnej ale jakoś nigdy się nie udało. Mam już siwe włosy więc wolę te kolorowa wersje ;)
Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość - miłością i oczekiwaniem.
Joseph Murphy 'Zdobądź bogactwo i odnieś sukces'

Za ten post autor Likana otrzymał podziękowanie od
Świetlista
Likana

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Świetlista » 21 lut 2019, o 15:18

A ile na dzień tej skrzypo-pokrzywy? Wczoraj na basenie niemal odgielam sobie paznokieć więc naprawdę wypróbuję wszystko ...
Świetlista

Podziękował : 380 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez Scarlett » 21 lut 2019, o 15:21

Ja piję kubek dziennie (taki 400 ml) - przez 3 miesiące, następnie miesiąc przerwy. I taki cykl robię. Czy coś mi tak wypłukuje to nie wiem :P
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Świetlista
Scarlett

Podziękował : 491 razy
Otrzymał podziękowań: 1898 razy

Postprzez Likana » 21 lut 2019, o 17:09

Piłam łyżeczkę zielska na kubek (zaparzyć pod przykryciem). I tak 3 tyg, potem tydz przerwy (na oko, bo nigdy nie liczyłam dokladnie). Później kupiłam luzem skrzyp, pokrzywa, herbatę krzemionkowa, na piękne włosy- wymieszałam i popijalam jak sobie przypomniałam... czyli jakiś raz-dwa w tygodniu.
Teraz tak sobie myślę, bo nie próbowałam, ale w sumie to resztke herbatki możesz też wcierac w pazurki. Ja czasem wcieralam to sobie w skórę glowy ;)
Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość - miłością i oczekiwaniem.

Za ten post autor Likana otrzymał podziękowanie od
Świetlista
Likana

Postprzez Likana » 4 mar 2019, o 13:26

Likana napisał(a):A, przypomniało mi się że skrzypokrzywy nie nalezy pić cały czas, tylko co 3 tyg robić przerwę, bo coś wyplukuje z organizmu, ale co dokładnie to nie pamiętam.

No a teraz znowu wyczytałam, że pijemy to cudo 3tyg do 3 miesięcy i miesiąc przerwy, żeby organizm się nie przyzwyczaił :roll:
Z drugiej strony napar jest moczopedny, więc może coś tam wyplukuje. Tak czy siak będę temat zgłębiać ;-)
Za dużo tych blogów wlosowych człowiek przegląda i już głupiej od nadmiaru wrażeń :lol:
A piłam 1 kubek dziennie, ale taki trochę większy kubek ;-)

Nadal myje włosy miętowym szampanem i czekam na nowe wlosidelka, ale póki co tylko dłużej są świeże. Jak często myjecie głowę? ja co drugi, co dwa dni. Kiedyś mylam nawet codziennie, max co drugi dzień. Może powinnam codziennie tym miętowym myć?
Likana

Postprzez jaskier » 4 mar 2019, o 14:11

Ja miętowym myję co 3 dni, może za słaby roztwór zrobiłaś? Albo ktoś Cię zrobił i masz olejek zapachowy, a nie eteryczny... Powinnaś czuć lekki chłodek na skalpie, szamponu najlepiej używać metodą kubeczkową, bardzo rozcieńczonego i zostawić na chwilę przed spłukaniem.
A co do skrzypu, to wg moich źródeł "w razie długotrwałego stosowania skrzypu należy uzupełniać wit. B1". :)
:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Likana » 4 mar 2019, o 15:54

Dałam jakieś 10-15 kropelek na 200ml szamponu. Muszę sprawdzić jaki mam ten olejek. Szampon mieszam z woda w ręku, myje skórę glowy i splukuje (nie trzymam) od razu.

Ha, coś tam pamietalam, ale nie do końca ;) Dzięki jaskier :przytul:
Likana

Postprzez Scarlett » 4 mar 2019, o 16:13

Ja daję 40 kropel na 400 ml. Po 10 na setkę. Może po prostu dałaś za mało? Albo potrzebujesz więcej czasu, albo Tobie akurat nie służy.

Ja poza piciem skrzypokrzywy zażywam też suplement Merz Spezial + olejek z wiesiołka. Chyba na drugiej albo pierwszej stronie wątku pisałam o moim cyklu pielęgnacyjnym - tam wspomniałam, że np. piję trzy miesiące skrzypokrzywę ale w tym samym czasie biorę jednocześnie Merz Spezial i ten wiesiołek. Dlatego ja nie widzę żadnych ubytków w witaminach, bo w sumie na bieżąco je uzupełniam, a moim zdaniem Merz Spezial jest najlepszy z tych, które zażywałam. Ważne aby nie brać czegoś co zawiera już skrzyp lub pokrzywę kiedy pijemy napar.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 491 razy
Otrzymał podziękowań: 1898 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała