PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez cabochard » 15 sty 2019, o 13:35

California napisał(a):Może samego czystego olejku rycynowego to nie używam, ale kładę na rzęsy pomadkę Alterry, w której olejek rycynowy jest na pierwszym miejscu w składzie :D

Dzięki za patent z pomadką :) Ja nie mam Alterry, ale mam akurat taką pomadkę z olejkiem z konopii indyjskich 8-) i sobie wypróbuję :D
TR + 2P
cabochard

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postprzez California » 15 sty 2019, o 16:40

cabochard napisał(a):
California napisał(a):Może samego czystego olejku rycynowego to nie używam, ale kładę na rzęsy pomadkę Alterry, w której olejek rycynowy jest na pierwszym miejscu w składzie :D

Dzięki za patent z pomadką :) Ja nie mam Alterry, ale mam akurat taką pomadkę z olejkiem z konopii indyjskich 8-) i sobie wypróbuję :D

Proszę :sun Jeśli u Ciebie ten patent się sprawdzi to będzie super! Pomadki mają to do siebie, że mają więcej niż jeden olejek, co jest jeszcze lepsze w przypadku rzęs :) A o olejku z konopi dużo dobrego słyszałam :)
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Earl Nightingale
California

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez cabochard » 15 sty 2019, o 18:33

California napisał(a):A o olejku z konopi dużo dobrego słyszałam :)

Potwierdzam i mam nadzieję, że będzie coraz popularniejszy :D
TR + 2P
cabochard

Postprzez Scarlett » 21 sty 2019, o 17:56

Zgodnie z obietnicą, dzielę się efektami stosowania olejku miętowego na włosy :)
Pierwszy raz w życiu jestem w stanie tak szybko zrecenzować jakiś produkt :D Zazwyczaj czekam minimum miesiąc, ale w przypadku olejku miętowego efekty widać gołym okiem po tygodniu więc nie ma co czekać :lol:

Ten, który używałam był z firmy Etja, kupiłam go za parę złotych w sklepie z eko produktami. Wspomniane było wcześniej, że krople żołądkowe są tańsze. Hmm… przede wszystkim olejek miętowy jest czystym olejkiem eterycznym, no i nie kosztuje miliony monet. A co najważniejsze – starcza przecież na bardzo długo. Olejki eteryczne stosuje się w niewielkiej ilości, tym samym moja 10 ml buteleczka jest prawie pełna. Jeśli zaś chodzi o krople żołądkowe to są chyba gęstsze i mają różne inne dodatki więc jak ktoś chciałby krople to warto zobaczyć skład (czy czasem nie ma czegoś, co może zaszkodzić).

W stosowaniu tego olejku podoba mi się to, że można dodać go do szamponu. Korzystam z wcierek, ale jest to bardziej uciążliwe, bo jednak trzeba o nich pamiętać, wcierać przed myciem na kilka godzin, a szamponu jednak używamy tak czy siak. Jest to bardziej praktyczne rozwiązanie. W związku tym wybrałam opcję dodania kilkunastu kropli olejku do szamponu. Przeczytałam w wielu źródłach, że na 100 ml szamponu, dodaje się ok. 10-12 kropli. Ja miałam szampon 400 ml (AA I Love you Baby łagodny żel do mycia ciała i włosków – polecam!) więc dodałam tych kropel więcej. Oczywiście za pierwszym razem wypuściłam trochę szamponu do kubeczka, zmieszałam z kilkoma kroplami i sprawdziłam jak w ogóle moje włosy i skóra zareagują – dopiero jak wszystko było OK to zrobiłam mieszankę w butelce.
Włosy myję co dwa dni i za każdym razem myłam właśnie tym szamponem z olejkiem miętowym.

Olejek ma podobno właściwości wygładzające – owszem, zauważyłam to na swoich włosach. Nie puszyły się, nie elektryzowały, był gładkie i zdyscyplinowane. Nie strączkowały się. To był naprawdę efekt WOW, bo miałam wrażenie, że włosom nie straszna jest jakakolwiek pogoda – a ostatnio bywa kapryśna ;) Nawet nowe włosy nie odstawały, tylko przylegały do reszty. Polecam spróbować osobom, które zmagają się na co dzień z prostownicą.

Kolejna rzecz – porost! Po prostu WOW :D Babyhair dosłownie wystrzeliły, mam też wrażenie, że reszta włosów również jest dłuższa. To chyba najszybszy specyfik po którym zauważyłam efekty, a stosowałam wiele wcierek (kozieradka, Jantar, woda brzozowa, placenta, olejek rycynowy). Do tego jeśli stosuje się z szamponem to jest to według mnie najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie – nie trzeba niczego wcierać, jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia włosów.

Co do przedłużenia świeżości to ciężko mi stwierdzić, bo ja myję włosy co drugi dzień (świeżo po umyciu włosy rozpuszczone, następnego dnia związane i tego samego dnia myję). Poza tym jestem też osobą trenującą więc nie wyobrażam sobie by nie myć włosów :D

Uwielbiam zapach tego olejku, bo kocham miętę w każdej postaci :D Czasem mam po prostu otwartą buteleczkę i się zaciągam co chwilę :lol:

Warto też pamiętać, że na efekty trzeba pracować systematycznością i jeśli po pierwszym umyciu nie widzimy „efektu” to nie ma co się zrażać. To trochę jak z PP ;)
Mam nadzieję, że taka recenzja może być :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 3
Anka12, Lilly079, niweleta
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1927 razy

Postprzez ara » 24 sty 2019, o 23:03

Scarlett, a jaką używasz odżywkę do włosów?
ara

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 24 sty 2019, o 23:41

Różne, mam całą półkę odżywek i masek. Ostatnio testuję Proteinową Magnolię od Anwen i maskę rokitnikową z Fitokosmetik :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1927 razy

Postprzez Lilly079 » 26 sty 2019, o 18:49

Wow! Będę musiała przetestować ten olejek miętowy.
2 lata temu stosowałam krople żołądkowe na porost włosów, kiedy to ambitny fryzjer zrobił mi grzywkę nie taką, jaką chciałam. :twisted: Niestety krople nie zdały egzaminu.
Pamiętam, że kiedyś używałam Aktywnego Serum na Porost Włosów od Babuszki Agafii i naprawdę działało! Widziałam to po odrostach (niestety muszę farbować włosy) i mnóstwie nowych włosów.

Jeśli zaś chodzi o rzęsy, to polecam do spróbowania odżywkę DYI - wazelina + olejek rycynowy + witamina E. U mnie zadziałało super. Oczywiście potrzeba systematyczności, ale fajnie wzmocniło i wydłużyło rzęsy.
Lilly079

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez TheMe » 28 sty 2019, o 21:31

Kupiłam olejek miętowy :D będę testować! U nie krople dały efekt raczej słaby.

Na rzęsy u mnie fantastycznie działa sama wazelina kosmetyczna na noc. Szybko widać wydłużenie rzęs :lovki
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Postprzez cabochard » 30 sty 2019, o 12:52

California napisał(a):Metodę z pomadką Alterry postanowiłam wypróbować, bo jakoś w 2012/13 był mega boom na tą metodę i pomadka ma to do siebie, że oprócz sporej ilości olejku rycynowego ma wysoko w składzie jeszcze inne olejki fajnie działające na rzęsy m.in. kokosowy, jojoba, masło shea, oliwę z oliwek, ze słonecznika, rumianku i jeszcze inne dobroci w składzie :)

Jest teraz w promocji za 4 zł :kotek
TR + 2P
cabochard

Postprzez Slonce » 30 sty 2019, o 23:13

Faktycznie ta pomadka jest taka dobra? ;) Jak ją nakładacie na rzęsy, za pomocą szczoteczki od tuszu? Bo ostatnio znalazłam serum do rzęs z dobrym składem i zastanawiam się, co lepsze :D
Slonce

Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 240 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała