PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Scarlett » 27 sty 2018, o 00:54

Przyznam, że nie wiedziałam, iż nie powinno się trzymać turbanu :)
Człowiek się całe życie uczy :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1927 razy

Postprzez Zorja » 27 sty 2018, o 12:04

Turban nie, wycierać nie, mokrych nie czesać, suszarki nie używać... wychodzi na to, że najlepiej to być wiecznie "na topielicę" albo "mokrą Włoszkę":)
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Postprzez Scarlett » 27 sty 2018, o 14:29

1. Można czesać, ale delikatnie, zaczynając od końcówek. Korzystam Tangle Teezera. Mi nie szkodzi.
2. Nadmiar wody odsączasz - w filmie miałaś przykłady: ręcznik z mikrofibry, bawełniana koszulka, papier-ręczniczek kuchenny.
3. Suszyć można, ale chłodnym nawiewem.

Stosuję bardzo rygorystyczną pielęgnację od 4 lat i nie wyglądam na mokrą Włoszkę :D
To kwestia organizacji i samodyscypliny.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Zorja » 28 sty 2018, o 00:02

1.Tangle teezera używam i sobie chwalę:)
2. że trzeć nie można wiedziałam, ale zdziwiło mnie, że sam ręcznik tak moze szkodzić. Tak jak piszesz - całe zycie człowiek się uczy
3. Do zeszłego roku nie miałam nawet suszarki. Teraz używam tylko przed "ważnym wyjściem"

Nad włosami pracuję około roku, nie obyło się bez profesjonalnej pomocy, na szczęście trafiłam na godną zaufania fryzjerkę (po latach sprawdzania...), która na dzień dobry wyrzuciła mi połowę kosmetyków, np. olej kokosowy, który dla moich włosów akurat jest niekorzystny. Mam używać argany... nikt nie powiedział, że będzie tanio:P
Jest lepiej, a było bardzo źle, swoje też zrobiło przekonanie, że mam "rodzinnie" słabe włosy i nic już im nie pomoże. A to nieprawda.
Zorja

Postprzez Scarlett » 28 sty 2018, o 00:28

Dzielę z Tobą te trzy punkty.

Ja popełniałam wszystkie możliwe włosowe grzechy :oops:
Farbowanie czarną, drogeryjną, wżerająca się farbą. Codzienne prostowanie 270 stopni. Tarcie ręcznikiem. Szampony ze zdzieraczami i silikonami. Byle jaka szczotka i szarpanie. Suszarki nie używałam, ale za to płukałam włosy niemal gorącą wodą. Zero jakiegoś dbania typu suplementacja czy zioła.
Dopiero kiedy zachorowałam i włosy leciały mi garściami, zrezygnowałam z prostownicy. I wiem że dla niektórych to jest ciężki krok, bo włosy sianowate bez niej itp. Ale jak się zacznie olejować i dbać to problem z czasem zniknie. Tak było i ze mną. Zaczęłam w styczniu 2015 i dziś nie wyobrażam sobie powrócić do tych grzeszków. I zawsze powtarzam koleżankom, że to kwestia zrobienia pierwszego kroku i samodyscypliny 8-)

Jak dbasz o włosy Zorja? :D Uwielbiam rozmowę o doświadczeniach na ten temat. Zupełnie jak kiedy usiądą dwie matki w parku :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Zorja » 28 sty 2018, o 22:52

U mnie cuda zdziałało olejowanie olejem arganowym zwłaszcza w połączaniu z sauną (uwielbiam sauny, odkąd pracuję czasem po 6 h przy -10 stopniach to zimą jestem na saunie conajmniej 2 razy w tygodniu, latem raz. W tym roku łącze saunę z kąpielą w zimowym Bałtyku, bo w Sopocie postawili sauny na plaży, z widokiem na morze i tego to już sobie nie odmówię:)).
Kiedy z moimi włosami było najgorzej (odchorowywałam stres)to jednak fryzjerka poleciła mi laminowanie i od tego momentu cały czas widzę powolną bo powolną, ale poprawę, powtarzam laminowanie co pół roku. Nie używam suszarki ani prostownicy, włosy najczęściej podpinam lużno "żabkami" lub wiąże luźny kok. Przez półtora roku raz użyłam henny do podbicia koloru przed weselem(mam ciemne włosy),ale odkąd dbam o włosy to i kolor zrobił się bardziej nasycony i nie płowieje latem, mimo ze pracuję na dworze. Obowiązkowo: luźna czapka zimą, chusta lub kapelusz latem. Moim wielkim grzechem okazało się... chodzenie spać z mokrymi włosami. Poprawiłam się:)
Też lubię czasem takie "babskie rozmowy", choć odkryłam ostatnio, że z niektórymi osobami to głównie "skreślam, skreślam"... zdarza mi się też podejść do kobiet o pięknych włosach i im powiedzieć, że mają piękne włosy (a w duchu sobie powtarzać: zupełnie jak moje, zupełnie jak moje, zupełnie jak moje:P)
Z kosmetycznych hitów do włosów to lubię arganową serię Mariona, choć bardziej na lato niż zimę.
Zorja

Postprzez Scarlett » 28 sty 2018, o 22:59

O, o tym grzechu zapomniałam! Też chodziłam spać z mokrymi wlosami ;)
U mnie z kolei sprawdza się olej kokosowy bo mam niskoporowate i bardzo lubią ten olej. Laminowanie z kolei mi nie służy. Takie jakieś "tępe" miałam włosy.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Pozytywna » 29 sty 2018, o 17:59

Tak czytam jak dbacie o swoje włosy....aż mi się wstyd zrobiło :oops: Ja po prostu myję :) nie suszę, nie chodzę z ręcznikiem na głowie, nie używam olejków. Zaraz po umyciu stosuję odżywkę do włosów kręconych, która cudownego wpływu na moje włosy pewnie nie ma, ale po niej przynajmniej mogę je ujarzmić :D Przyszło mi przez myśl by przeczytać co ma w składzie.....ale no właśnie, pewnie musiałabym ja wyrzucić.
Pozytywna

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez Scarlett » 29 sty 2018, o 18:05

Pozytywna, moja siostra ma kręcone włosy i dla takich włosów ponoć najlepsze są maski bez silikonów. Ale nie wiem dokładnie o reszcie pielęgnacji bo nie interesowałam się nigdy pielęgnacją "curly girls". Kiedyś kupiłam mojej siostrze dwie maski i była bardzo zadowolona.
Jeśli chcesz mogę Ci podrzucić nazwy :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez cabochard » 29 sty 2018, o 19:14

Moje włosy są z natury cienkie i średnio-wysoko porowate, do mycia bardzo dobrze działa czarne mydło Agafii, nie niszczy, dobrze domywa i włosy dłużej zachowują świeżość. Odżywki do spłukiwania o naturalnych, olejkowych składach. Po myciu stosuję mgiełki z keratyną i serum silikonowe bez alkoholu na końcówki.
TR + 2P
cabochard

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała