PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

przyciąganie zdrowia, rozwój cielesny, odżywianie

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 00:27

Dziewczyny, jak często robicie peeling twarzy? I jakie produkty stosujecie?
Capra

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:29

Ja robię raz w tygodniu. Tym korundem do peelingowania, który linkowałam wyżej :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Capra
Scarlett

Podziękował : 493 razy
Otrzymał podziękowań: 1949 razy

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 00:46

Najpierw zadałam pytanie, a dopiero potem cofnęłam jedną stronę i zobaczyłam, że już o tym pisałaś :wstydnis . Scarlett, a czy ten korund jest odpowiedni dla cery kapryśno-delikatnej? wiem, wiem, to określenie brzmi dziwacznie, ale dobrze oddaje zachowania mojej skóry. Po ostatniej wizycie u kosmetyczki przez kilka dni straszyłam i nie chciałabym tego powtórzyć :D
Capra

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:49

Hmm.. nie wiem w sumie czy byłby odpowiedni bo nie jestem ani dermatologiem ani kosmetologiem. Na pewno produkt jest naturalny, bez chemii itp. Drobinki są dość ostre i bardzo dobrze peelingują, buzia jest gładziutka, miękka. Mi żadne wypryski po nim nie wyskakują. Cerę mam raczej normalną :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 14 wrz 2017, o 10:03

Capra ja mam wrażliwą i naczynkową i tłustą (kumulacja...) cerę i mi nie szkodzi wręcz mam wrażenie że ''pogrubia'' mi cerę a też się obawiałam ;) Ale wiadomo każda cera reaguję inaczej
''...Zacznij myśleć tym czego pragniesz. Wypełnij się tym. Prościej się nie da!'' ;)
TheMe

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 15:21

Dzięki dziewczyny, wykorzystam ten peeling, który mam, a potem zaryzykuje i kupię korund.
Capra

Postprzez megip1 » 14 wrz 2017, o 19:50

Capra napisał(a):Dziewczyny, jak często robicie peeling twarzy? I jakie produkty stosujecie?

Cześć, ja mam cerę bardzo wrażliwą i stosuję Peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych z e-naturalne:
https://e-naturalne.pl/pl/p/Peeling-enz ... alnych/111
a jak nie mam go w domu, to używam Ziaja ULGA peeling enzymatyczny, tutaj jest opisany, ze skład ma ok
http://arsenicmakeup.blogspot.com/2016/ ... yczny.html

Za ten post autor megip1 otrzymał podziękowanie od
Capra
megip1

Podziękował : 68 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Born1975 » 25 paź 2017, o 00:08

Moja znajoma, którą jest fryzjerką nagrała filmik o myciu włosów. Może się komuś przyda.

Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 859 razy
Otrzymał podziękowań: 611 razy

Postprzez Scarlett » 5 gru 2017, o 23:30

Dziewczyny,
przyuważyłam ostatnio w Rossmannie, że produkty Babydream mają nowe opakowania (białe butelki, niebieskie napisy, niebieska zakrętka - do tej pory butelki były niebieskie). Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj nowe opakowania równoznaczne są ze zmianą składu. Tak czy siak, zanim wrzucę produkt do koszyka i tak zerkam na skład, ale nowe opakowanie sprawiło, że przyjrzałam mu się bliżej i miałam rację. Tzn. przyjrzałam się tylko temu, z czego korzystam - szampon i żel do mycia głowy i ciała (ten większy, z pompką). Skład nieznacznie został zmieniony. Ale jak dla mnie dość znacząco ponieważ dodano chlorek sodu. Teoretycznie nie jest on groźny i nie oznacza powodu do paniki (wiele osób korzysta z produktów bez SLS ale z chlorkiem), ale dla osoby posiadającej wyjątkowo delikatną pielęgnację do włosów i skóry głowy ma on znaczenie. Sól jest najtańszym zagęszczaczem w kosmetykach - wrażliwe skalpy może podrażnić. Niewskazane jest też używanie produktów z solą po keratynowym prostowaniu włosów (ja jestem taką osobą).
Muszę dopytać czy faktycznie wprowadzono nowy skład czy tylko dodano nową serię. Ale jeśli zmieniono skład to niestety pożegnam się z najlepszym szamponem jakiego używałam.
Rossmann zrobił to samo co jego konkurencyjna, niemiecka drogeria DM i zmienił skład swojej najlepszej linii, podobnie jak DM dodał chlorek sodu do linii Babylove.
Do tej pory uważałam, że nie ma lepszych kosmetyków dla dzieci i wrażliwych osób jak linia Babydream. Wielka szkoda. Mało tego. W niektórych Rossmannach wycofywane są wegańskie szampony Alterra. W dwóch Rossmannach się już z tym spotkałam.

Informację o zmianie składu zamieszczę w poście włosowym na pierwszej stronie wątku, żeby nie było niedomówień. Tam też znajdują się inne szampony bez soli i SLS z których można korzystać.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez soma » 6 gru 2017, o 12:01

Ja od wielu lat uzywam szamponu w kostce firmy Bomb Cosmetics (kupuje w Polsce). Od czasu jak go uzywam nigdy nie mam lupiezu, zadnych krostek na glowie, wlosy sa miekkie i utrzymuja swiezosc dlugi czas, nie potrzebuje balsamu do wlosow. Same pozytywy.
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie, wygląd, świadomość ciała