PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Scarlett » 27 sie 2017, o 13:32

Ze ZSK kupuję półprodukty do swoich kremów.
Ogólnie tak "osobno" to kupuję hydrolizat keratyny i elastynę - dodaję po dwie kropelki z każdego do maski do włosów, do olejowania. Masło shea surowe - czasem nakładam na włosy, ale ogólnie traktuję je jako krem do stóp bo na maxa nawilża. Zdarza mi się niektóre oleje (te, które nie są produkowane przez moją ulubioną firmę MTS), np. z nasion bawełny.
Glinki stamtąd też kupuję :P No i ten korund. Na razie nic mi nie przychodzi do głowy z tych półproduktów :P
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
TheMe
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 00:27

Dziewczyny, jak często robicie peeling twarzy? I jakie produkty stosujecie?
Capra

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:29

Ja robię raz w tygodniu. Tym korundem do peelingowania, który linkowałam wyżej :)
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Capra
Scarlett

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 00:46

Najpierw zadałam pytanie, a dopiero potem cofnęłam jedną stronę i zobaczyłam, że już o tym pisałaś :wstydnis . Scarlett, a czy ten korund jest odpowiedni dla cery kapryśno-delikatnej? wiem, wiem, to określenie brzmi dziwacznie, ale dobrze oddaje zachowania mojej skóry. Po ostatniej wizycie u kosmetyczki przez kilka dni straszyłam i nie chciałabym tego powtórzyć :D
Capra

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:49

Hmm.. nie wiem w sumie czy byłby odpowiedni bo nie jestem ani dermatologiem ani kosmetologiem. Na pewno produkt jest naturalny, bez chemii itp. Drobinki są dość ostre i bardzo dobrze peelingują, buzia jest gładziutka, miękka. Mi żadne wypryski po nim nie wyskakują. Cerę mam raczej normalną :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 14 wrz 2017, o 10:03

Capra ja mam wrażliwą i naczynkową i tłustą (kumulacja...) cerę i mi nie szkodzi wręcz mam wrażenie że ''pogrubia'' mi cerę a też się obawiałam ;) Ale wiadomo każda cera reaguję inaczej
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez Capra » 14 wrz 2017, o 15:21

Dzięki dziewczyny, wykorzystam ten peeling, który mam, a potem zaryzykuje i kupię korund.
Capra

Postprzez megip1 » 14 wrz 2017, o 19:50

Capra napisał(a):Dziewczyny, jak często robicie peeling twarzy? I jakie produkty stosujecie?

Cześć, ja mam cerę bardzo wrażliwą i stosuję Peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych z e-naturalne:
https://e-naturalne.pl/pl/p/Peeling-enz ... alnych/111
a jak nie mam go w domu, to używam Ziaja ULGA peeling enzymatyczny, tutaj jest opisany, ze skład ma ok
http://arsenicmakeup.blogspot.com/2016/ ... yczny.html

Za ten post autor megip1 otrzymał podziękowanie od
Capra
megip1

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Born1975 » 25 paź 2017, o 00:08

Moja znajoma, którą jest fryzjerką nagrała filmik o myciu włosów. Może się komuś przyda.

Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Scarlett » 5 gru 2017, o 23:30

Dziewczyny,
przyuważyłam ostatnio w Rossmannie, że produkty Babydream mają nowe opakowania (białe butelki, niebieskie napisy, niebieska zakrętka - do tej pory butelki były niebieskie). Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj nowe opakowania równoznaczne są ze zmianą składu. Tak czy siak, zanim wrzucę produkt do koszyka i tak zerkam na skład, ale nowe opakowanie sprawiło, że przyjrzałam mu się bliżej i miałam rację. Tzn. przyjrzałam się tylko temu, z czego korzystam - szampon i żel do mycia głowy i ciała (ten większy, z pompką). Skład nieznacznie został zmieniony. Ale jak dla mnie dość znacząco ponieważ dodano chlorek sodu. Teoretycznie nie jest on groźny i nie oznacza powodu do paniki (wiele osób korzysta z produktów bez SLS ale z chlorkiem), ale dla osoby posiadającej wyjątkowo delikatną pielęgnację do włosów i skóry głowy ma on znaczenie. Sól jest najtańszym zagęszczaczem w kosmetykach - wrażliwe skalpy może podrażnić. Niewskazane jest też używanie produktów z solą po keratynowym prostowaniu włosów (ja jestem taką osobą).
Muszę dopytać czy faktycznie wprowadzono nowy skład czy tylko dodano nową serię. Ale jeśli zmieniono skład to niestety pożegnam się z najlepszym szamponem jakiego używałam.
Rossmann zrobił to samo co jego konkurencyjna, niemiecka drogeria DM i zmienił skład swojej najlepszej linii, podobnie jak DM dodał chlorek sodu do linii Babylove.
Do tej pory uważałam, że nie ma lepszych kosmetyków dla dzieci i wrażliwych osób jak linia Babydream. Wielka szkoda. Mało tego. W niektórych Rossmannach wycofywane są wegańskie szampony Alterra. W dwóch Rossmannach się już z tym spotkałam.

Informację o zmianie składu zamieszczę w poście włosowym na pierwszej stronie wątku, żeby nie było niedomówień. Tam też znajdują się inne szampony bez soli i SLS z których można korzystać.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała