PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Scarlett » 1 lut 2018, o 22:11

Promocje na kosmetyki Anwen: -20% ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 429 razy
Otrzymał podziękowań: 1387 razy

Postprzez JaneDoe » 3 lut 2018, o 20:39

Weszłam na forum, żeby napisać o Fitokosmetik i widzę, że ktoś już je polecił:

cabochard napisał(a):Jeśli ktoś szuka dobrych i naturalnych kremów do twarzy to z własnego doświadczenia mogę polecić Fitokosmetik, tanie, max do 10 zł, mają naturalne substancje na początku składu i są przyjemne w użyciu, dobrze się wchłaniają, nie mażą, nie zostawiają warstwy i mogą być używane pod makijaż. Kremy są w tubkach po 45 ml, co mi osobiście odpowiada, bo nie lubię mazać palcem w słoiczku.

Od siebie dodam, że testowałam szampon z henna (mam ciemne włosy) i jestem bardzo zadowolona. Przepieknie pachnie, myje dobrze nie podrażniając skóry głowy ale przede wszystkim dodaje objetości. Na testy czeka szampon gorczycowy. Używam też maski z drożdżami oraz maski w saszetkach z oliwą. Obydwie świetne- po drożdzowej super objetość. Maska z oliwą dobrze "dociąża" i wygładza. Za taką cene można te kosmetyki testować do woli.

Co do suplementacji: Biotebal i Vitapil łykałam na zmianę ale musiałam odstawić Vitapil ze względu na jod. Natomiast bardzo go polecam bo efekty są świetne. Do tego łykam wiesiołka i od lat piję pokrzywę. Problemy z wypadaniem włosów pojawiają sie teraz u mnie tylko okesowo i krótkotrwale,a włosy mam tak geste, że moja fryzjerka nigdy nie może się nadziwić że na długość do ramion zużywa 4 kubki farby. W dodatku zarówno włosy jak i paznokcie rosna bardzo szybko :)
JaneDoe

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez cabochard » 4 lut 2018, o 11:46

Czaję się na szampony w wiaderku z Fitokosmetik, ale na razie mam zapas kosmetyków więc muszę się ograniczać
je suis cabochard
cabochard

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Scarlett » 4 lut 2018, o 16:36

Przejrzałam szampony z Fitkosmetik. Mają benzyl alcohol w składzie. Niby daleko, ale jednak.. :/
U mnie odpadają. W masce to jeszcze... ale szampon powienien przede wszystkim oczyścić. Nie musi mieć nawet dla mnie żadnych ekstraktów. Byle nie miał alkoholu, silikonów i ciężkich detergentów. Olejki też nie bardzo - lubię mieć w masce lub odżywce, ale niekoniecznie szamponie.

Na dniach opiszę na swoim blogu 7 alternatywnych szamponów dla zmienionego składu Babydream. Składy, dostępność, jakieś uwagi.
Dziś napisałam o keratynowym prostowaniu, wiem, że parę osób się tym interesowało ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez JaneDoe » 4 lut 2018, o 18:54

Mam bardzo wysokoporowate włosy więc olejki w szamponie mi slużą (nie w nadmiarze). Koło 5-7 lat temu stosowałam bardzo restrykcyjna i naturalna pielęgnację, oczywiscie na poczatku było koszmarnie -wlosy były tempe i bez połysku ale z czasem było coraz lepiej. Teraz staram się powoli wrócić do tego co najbardziej mi służy, przede wszystkim chciałaby farbowac włosy henna. Kiedyś używałam Khadi ale wychodziły ciepłe refleksy, używałam tez Biokapu ale włosy były nieprzyjemne w dotyku po farbowaniu (kiedys zafarbowałam nawet liśćmi orzecha wloskiego ;D). Czy któraś z was farbuje na ciemny, chłodny brąz i może polecić coś bardziej naturalnego?
JaneDoe

Postprzez Scarlett » 4 lut 2018, o 19:04

Ja korzystam z henny ciemny brąz, ale właśnie ze wspomnianej przez Ciebie Khadi. Bardzo mi służy więc nie planuję zmian, jednak słyszałam też bardzo dobre opinie o hennie Sattva (jakoś tak).
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
JaneDoe
Scarlett

Postprzez cabochard » 4 lut 2018, o 20:07

Ja używam henny Dulhan/Supreme (kolor Wine Red), jest słabo dostępna ale ma duży wybór odcieni, jest tania i w dużych pojemnościach 150 - 200 g. Bardzo dobrze się blenduje, pasta jest gładka i daje się dobrze rozprowadzić na włosach.
je suis cabochard

Za ten post autor cabochard otrzymał podziękowanie od
JaneDoe
cabochard

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez JaneDoe » 4 lut 2018, o 21:08

Dzięki dziewczyny! Sprawdzę i będę pisać recenzje.
JaneDoe

Postprzez Scarlett » 6 lut 2018, o 09:46

Dziewczyny, korzystałyście ze split endera?
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 8 lut 2018, o 19:16

Dodałam na swoim blogu post poświęcony 6 szamponom alternatywnym dla zmienionego składu Babydream. Dodałam tam krótki opis, zdjęcia, skład, pojemność oraz możliwe miejsca zakupu sześciu szamponów bez SLS, SLES i ich pochodnych, soli, alkoholu, olejów mineralnych, parafiny, barwników i olejków roślinnych - po prostu delikatnie myjące szampony, bezpieczne dla dzieci, osób wrażliwych i tych rygorystycznie dbających o włosy jak np. ja.
Kto jest zainteresowany, niech pisze na PW. Nie bedę zostawić linka publicznie ze względu na prywatność.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała