PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

świadomy oddech, odżywianie, ćwiczenia

Re: PIĘKNA Z NATURY, czyli o naturalnej pielęgnacji ciała

Postprzez Slonce » 15 sie 2017, o 09:22

To wypróbuję ten sposób z szamponem (y) :sun

Co do peelingów skóry głowy to jeszcze nie stosowałam. Jedynie co to maski, olejowanie. Ale pewnie taki peeling ma dużo plusów, bo usuwa stary naskórek i jeszcze dokładniej oczyszcza włosy.
Slonce

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Postprzez Scarlett » 15 sie 2017, o 11:05

Ja tam nigdy nie robiłam peelingów skóry głowy :P
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1290 razy

Postprzez Scarlett » 15 sie 2017, o 11:57

Jak już mowa o peelingach to pokażę Wam czym robię peeling twarzy i szyi. Oczywiście żadnej drogeryjnej chemii - jest to korund ze sklepu Zrób Sobie Krem.
Nie dość, że jest mega wydajny (wystarczy niecała łyżeczka miarowa 2ml) to jeszcze szalenie tani. Za pudełeczko 200 gram zapłaciłam 8,90 zł. Nie wiem jak długo go już mam, a podzieliłam się jeszcze z siostrą i koleżanką 8-)
Do małego kubeczka dosypuję troszkę korundum dodaję jeden "psik" swojej pianki do mycia twarzy albo kwasu hialuronowego (też kupionego na ZSK) i peelinguję twarz i szyję. Drobinki korundu są dość ostre, ale dobrze oczyszczają buzię, pozbywają się naskórka. Buzia jest cudowna po jego użyciu. Potem można zaaplikować sobie co tam chcecie - czasem robię maseczkę, a czasem nakładam perły kawiorowe.
Taki peeling robię raz albo dwa razy w tygodniu.
Jak ktoś chce to może i do ciała - zapewniam, takiego peelingu nie zrobicie niczym innym :P
Tutaj można zakupić korund i poczytać coś więcej o nim: https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Korun ... abrazja/60
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
cynamonova
Scarlett

Postprzez Slonce » 18 sie 2017, o 11:21

Scarlett, pisałaś wcześniej o naturalnej hennie - możesz podać jakiej dokładnie używasz? :D
Czytałam też o tym keratynowym prostowaniu włosów i w związku z tym mam pytanie, czy robiła, któraś z Was ten zabieg w domu? :kwiatek
Slonce

Postprzez Scarlett » 18 sie 2017, o 11:24

Ja używam Khadi Ciemny Brąz :sun

Keratynowe też robiłam, bo na co dzień nie używam prostownicy, a na moje włosy to była konieczność 8-)
Przy mojej naturalnej pielęgnacji włosa, taka keratyna starcza mi nawet na rok. Tzn. pewnie i na dłużej, ale robię ze względu na odrost :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Slonce » 18 sie 2017, o 11:37

Czytałam o tej hennie wiele dobrego :kwiatek A co do keratynowego prostowania to sama bym sobie zrobiła, bo jednak lubię mieć proste włosy, a prostowanie ich prostownicą jak wiadomo do najzdrowszych nie należy. Pewnie efekt i długość keratynowego prostowania zależy od rodzaju naszych włosów?
Slonce

Postprzez Scarlett » 18 sie 2017, o 11:44

Bardziej bym powiedziała, że od tego jak o nie potem dbamy :)
Ja o swojej pielęgnacji włosów pisałam na pierwszej stronie: viewtopic.php?f=9&t=429
Nie używam SLS, SLES i innych detergentów, soli itp. Olejuję, robię co jakiś czas płukanki, nie farbuję, nie używam gorącej temperatury, pozwalam naturalnie schnąć, a jak nie mam czasu to chłodny nawiew. Spinam do spania miękką gumką, nie trę ich, poprawnie rozczesuję, nakładam delikatne silikony. Kiedy dobrze dba się o włos, efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Dziewczyny na blogach pisały o pół roku, u mnie to jest znacznie dłużej :)
Keratyna "wypłukuje się (nie wiem czy to dobre słowo, bo ona się łączy z włosem podczas zabiegu) przy stosowaniu SLS'ów i soli. Ja tego nie stosowałam nawet przed keratyną.
Uważam, że raz na rok można potraktować je prostownicą przy keratynie bo naprawdę mi ten zabieg służy. Dodam też, że do masek dodaję hydrolizowanej keratyny i elastyny.

Edit: Oczywiście to nie jest tak, że mamy potem gładkie lustro przez cały rok. Zabieg służy odbudowie włosa, wygładzeniu go. Ja mam naturalnie dość niesforne fale. Takie nie wiadomo co :D Jak komuś się naturalnie puszą albo ma Simbę na głowie to polecam :D
po keratynie normalnie się skręcą jak np. użyjesz papilotów i potem normalnie wrócą po jakimś czasie do wyglądu po prostowaniu.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Slonce » 18 sie 2017, o 15:46

Tak, pielęgnacja ma kluczowy wpływ na zabiegi, którym poddajemy włosy. Ja już od kilku lat po każdym myciu nakładam maskę lub odżywkę. Od niedawna też zaczęłam stosować olejowanie i nawet rozjaśnianie jakoś bardzo nie wpłynęło na ich kondycję. Jedyny minus to prostowanie raz na kilka dni :D Ogólnie jestem zadowolona z ich struktury, bo i kolor mi się podoba i to, że są gęste.

Też staram się używać szamponów bez SLS, ale nie jest tak, że całkiem z nich zrezygnowałam, bo jednak przydają się, żeby raz na jakiś czas dokładniej oczyścić włosy. A jakie szampony polecacie bez SLSów? Ja używam dla bobasów lub Alterry (ale ona jest dla mnie mało wydajna).

Następne farbowanie wykonam tą polecaną henną, bo póki co używam tylko kremów koloryzujących, ale zależy mi tylko na przyciemnieniu włosów - tak, żeby ukryć pozostałość po tym jak zachciało mi się być blondynką :lol:
Slonce

Postprzez Scarlett » 18 sie 2017, o 16:01

Zobacz perwszą stronę. Na dole zamieściłam listę szamponów. Co prawda muszę to zaktualizować bo mam parę nowych odkryć :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 27 sie 2017, o 13:27

Scarlett napisał(a):Jak już mowa o peelingach to pokażę Wam czym robię peeling twarzy i szyi. Oczywiście żadnej drogeryjnej chemii - jest to korund ze sklepu Zrób Sobie Krem.
Nie dość, że jest mega wydajny (wystarczy niecała łyżeczka miarowa 2ml) to jeszcze szalenie tani. Za pudełeczko 200 gram zapłaciłam 8,90 zł. Nie wiem jak długo go już mam, a podzieliłam się jeszcze z siostrą i koleżanką 8-)
Do małego kubeczka dosypuję troszkę korundum dodaję jeden "psik" swojej pianki do mycia twarzy albo kwasu hialuronowego (też kupionego na ZSK) i peelinguję twarz i szyję. Drobinki korundu są dość ostre, ale dobrze oczyszczają buzię, pozbywają się naskórka. Buzia jest cudowna po jego użyciu. Potem można zaaplikować sobie co tam chcecie - czasem robię maseczkę, a czasem nakładam perły kawiorowe.
Taki peeling robię raz albo dwa razy w tygodniu.
Jak ktoś chce to może i do ciała - zapewniam, takiego peelingu nie zrobicie niczym innym :P
Tutaj można zakupić korund i poczytać coś więcej o nim: https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Korun ... abrazja/60

Testuję od jakiegoś czasu i faktycznie jest super :sun wgl nie podrażnia i cery wręcz jakby pogrubia?
Polecasz jeszcze coś z ZSK?

Ja bardzo lubię olejki myjące z Biochemii Urody :sun
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świadomość ciała